calibre - en to hy translation catalogue (205 entries)

en: Start
hy: Սկսել

en: page
hy: էջ

en: [options]
hy: [ընտրանքներ]

en: Does absolutely nothing
hy: Ոչինչ չի անում

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Base
hy: Հիմք

en: Customize
hy: Ընտելացնել

en: Cannot configure
hy: Հնարավոր չէ կազմաձևել

en: File type
hy: Ֆայլի տեսակը

en: Metadata reader
hy: Անդրտվյալներ կարդողը

en: Metadata writer
hy: Անդրտվյալներ գրողը

en: Catalog generator
hy: Ցանկ ստեղծողը

en: Preferences
hy: Ընտրանքներ

en: Store
hy: Խանութ

en: Extract cover from comic files
hy: Արտահանել կազմերը comic ֆայլերից

en: Read metadata from %s files
hy: Կարդալ անդրտվյալները %s ֆայլերից

en: Set metadata in %s files
hy: Ավելացնել անդրտվյալները %s ֆայլերի մեջ

en: Set metadata from %s files
hy: Ավելացնել անդրտվյալները %s ֆայլերց

en: Add books to calibre or the connected device
hy: Ավելացնել գրքեր Calibre-ի կամ միացրած սարքավորումների մեջ

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
hy: Ստանալ ծանոթագրությունները միացրած Kindle-ից (փորձնական է)

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
hy: Ստեղծել ձեր Calibre-ի գրադարանում առկա գրքերի ցանկը

en: Edit the Table of Contents in your books
hy: Խմբագրել ձեր գրքերի բովանդակության աղյուսակները

en: Delete books from your calibre library or connected device
hy: Ջնջել գրքերը ձեր Calibre-ի գրադարանից կամ միացրած սարքավորումից

en: Embed updated metadata into the actual book files in your calibre library
hy: Զետեղել արդիացված անդրտվյալները ձեր Calibre-ի գրադարանում առկա գրքերի ֆայլերի մեջ

en: Edit the metadata of books in your calibre library
hy: Խմբագրել ձեր Calibre-ի գրադարանում առկա գրքերի անդրտվյալները

en: Read books in your calibre library
hy: Կարդալ գրքեր ձեր Calibre-ի գրադարանից

en: Show a list of related books quickly
hy: Արագ ցուցադրել վերաբերվող գրքերի ցանկը

en: Filter/transform the tags for books in the library
hy: Ֆիլտել/ձևափոխել գրադարանի գրքերի նշումները

en: Show an editor for testing templates
hy: Ցուցադրել ձևանմուշներ փորձարկելու խմբագիրը

en: Export books from your calibre library to the hard disk
hy: Արտահանել գրքեր ձեր Calibre-ի գրադարանից՝ կոշտ սկավառակին

en: Restart calibre
hy: Վերաթողարկել Calibre-ն

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
hy: Բացել այն թղթապանակը, որը պարունակում է գրքային ֆայլեր ձեր գրադարանում

en: Send books to the connected device
hy: Ուղարկել գրքերը միացրած սարքավորման մեջ

en: Browse the calibre User Manual
hy: Դիտել calibre-ի օգտագործման ձեռնարկը

en: Customize calibre
hy: Ընտելացնել Calibre-ն

en: Copy books from the device to your calibre library
hy: Կրկնապատկել գրքերը սարքավորումից ձեր Calibre գրադարան

en: Match book on the devices to books in the library
hy: Համապատասխանացնել գրքերը սարքավորման մեջ ձեր Calibre գրադարանի հետ

en: Sort the list of books
hy: Դասակարգել գրքերի ցանկը

en: Interface
hy: Միջերես

en: Behavior
hy:  Պահվածք

en: Searching
hy: Որոնում

en: Conversion
hy: Փոխարկում

en: Adding books
hy: Գրքերի ավելացում

en: Advanced
hy: Հավելյալ

en: Sharing
hy: Տարածում

en: Plugins
hy: Խրվակներ

en: Input profile
hy: Ներածման հատկագիր

en: Output profile
hy: Արտածման հատկագիր

en: Installed plugins
hy: Տեղակայված խրվակներ

en: Disabled plugins
hy: Կասեցված խրվակներ

en: Enabled plugins
hy: Միացրած խրվակներ

en: List all installed plugins
hy: Ցուցադրել բոլոր տեղակայված խրվակների ցանկը

en: News
hy: Նորություններ

en: Yes
hy: Այո

en: Add an empty book (a book with no formats)
hy: Ավելացնել դատարկ գիրք (Գիրք առանց ֆորմատի)

en: Name:
hy: Անուն.

en: On Device
hy: Սարքում

en: today
hy: այսօր

en: yesterday
hy: երեկ

en: no
hy: ոչ

en: yes
hy: այո

en: unchecked
hy: ստուգված չէ

en: checked
hy: ստուգված է

en: empty
hy: դատարկ

en: Unknown MTP device
hy: Անհայտ MTP սարք

en: All by author
hy: Բոլորը ըստ հեղինակի

en: Use this IP address
hy: Օգտագործել այս IP հասցեն

en: Page
hy: Էջ

en: %s is not a number
hy: %sը թիվ չէ

en: Cover
hy: Կազմ

en: Text
hy: Տեքստ

en: No
hy: Ոչ

en: Author(s)
hy: Հեղինակ(ներ)

en: Comments
hy: Մեկնաբանություններ

en: Tags
hy: Նիշքեր

en: Series | Series
hy[0]: Շարք
hy[1]: Շարք

en: Languages
hy: Լեզուներ

en: Main text
hy: Հիմնական տեքստ

en: Add books
hy: Գիրք ավելացնել

en: Add from ISBN
hy: Ավելացնել ISBN-ի միջոցով

en: Control the adding of books
hy: Ղեկավարել գրքերի ավելացումը

en: Choose archive file
hy: Ընտրեք արխիվի ֆայլը

en: Select root folder
hy: Ընտրեք արմատի թղթապանակը

en: Cannot add
hy: Ավելացնել չհաջողվեց

en: Adding
hy: Ավելացում

en: Supported books
hy: Աջակցվող գրքեր

en: Select books
hy: Ընտրել գրքեր

en: Add to library
hy: Ավելացնել գրադարան

en: No book selected
hy: Գիրք չի ընտրվել

en: Downloading books
hy: Գրքերի ներբեռնում

en: Not supported
hy: Չի աջակցվում

en: none
hy: ոչ մի

en: Rename
hy: Անվանափոխել

en: Already exists
hy: Արդեն գոյություն ունի

en: Not found
hy: Չգտնվեց

en: &OK
hy: Լավ

en: &Undo
hy: Ետարկել

en: Backup metadata
hy: Մետքտվյալների պահուստավորում

en: Failed
hy: Չհաջողվեց

en: Add to the %s library
hy: Ավելացնել %s գրադարանին

en: &Copy
hy: Պատճենել

en: &Move
hy: Տեղափոխել

en: Duplicate books
hy: Կրկնօրինակ գրքեր

en: Select &all
hy: Ընտրել բոլորը

en: Select &none
hy: Չընտրել ոչինչ

en: &Copy to clipboard
hy: Պատճենել պահունակում

en: Deleting...
hy: Ջնջում...

en: Deleted
hy: Ջնջված է

en: Failed to delete
hy: Ջնջել չհաջողվեց

en: Delete books
hy: Ջնջել գրքեր

en: Connect to folder
hy: Միանալ թղթապանակին

en: Send to device
hy: Ուղարկել սարք

en: Search for %s
hy: Որոնել %s

en: starts with
hy: սկսում է

en: does not start with
hy: չի սկսում

en: Search
hy: Փնտրել

en: Number
hy: Թիվ

en: Author One
hy: Հեղինակ մեկ

en: Author Two
hy: Հեղինակ երկուս

en: Device no longer connected.
hy: Սարքը այլևս միացված չէ

en: Configure %s
hy: Կազմաձևել  %s

en: No device
hy: Սարք չկա

en: No device connected
hy: Չկա միացված սարք

en: Device
hy: Սարք

en: Configure
hy: Կազմաձևել

en: Edit authors
hy: Խմբագրել հեղինակներին

en: Edit text
hy: Խմբագրել տեքստը

en: Authors
hy: Հեղինակներ

en:  days
hy:  օր

en: Template value:
hy: Ձևանմուշի արժեք.

en: Size:
hy: Չափս.

en: Download %s
hy: Ներբեռնել %s

en: Downloading <b>%(fname)s</b> from %(url)s
hy: Ներբեռնում եմ <b>%(fname)s</b> %(url)sից

en: Downloading book
hy: Ներբեռնում եմ գիրքը

en: Downloading %s
hy: Ներբեռնում եմ %s

en: Downloading
hy: Ներբեռնում եմ

en: News:
hy: Նորություններ.

en: Title:
hy: Վերնագիր.

en: Authors:
hy: Հեղինակներ.

en: ISBN:
hy: ISBN.

en: Publisher:
hy: Հրատարակիչ.

en: Published:
hy: Հրատարակվել է.

en: Comments:
hy: Մեկնաբանություններ.

en: ZIP files
hy: ZIP ֆայլեր

en: Configure this device
hy: Կազմաձևել այս սարքը

en: Next page
hy: Հաջորդ էջ

en: Calibre Library
hy: Կալիբր Գրադարան

en: Authors changed
hy: Հեղինակը փոխվեց

en: A comma separated list of languages for this book
hy: Այս գրքի ստորակետով բաժանված լեզուների ցանկը

en: Unknown language
hy: Անհայտ լեզու

en: Clear date
hy: Մաքրել ամսաթիվը

en:  [%(num)d of %(tot)d]
hy:  [%(tot)dից %(num)d]

en: page %d
hy: էջ %d

en: Next
hy: Հաջորդ

en: Previous
hy: Նախորդ

en: Authors: %s
hy: Հեղինակներ. %s

en: Configure
hy: Կազմաձևել

en: Choose a folder
hy: Ընտրեք պանակ

en: High
hy: Բարձր

en: Low
hy: Ցածր

en: Very low
hy: Շատ ցածր

en:  seconds
hy: վայրկյան

en: Type
hy: Տիպ

en: Yes/No with text
hy: Այո/Ոչ տեքստով

en: Yes/No
hy: Այո/Ոչ

en: Short text
hy: Կարճ տեքստ

en: new email address
hy: նոր էլ. հասցե

en: Key
hy: Բանալի

en: Template
hy: Ձևանմուշ

en: Narrow
hy: Նեղ

en: Wide
hy: Լայն

en: Never
hy: Երբեք

en: Always
hy: Միշտ

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Toolbar
hy: Գործիքագոտի

en:  cm
hy: սմ

en:  MB
hy: ՄԲ

en: version
hy: տարբերակ

en: Save changes
hy: Պահել փոփոխությունները

en:  secs
hy:  վրկ

en:  minutes
hy: րոպե

en: Configure...
hy: Կազմաձևել...

en: next
hy: հաջորդ

en: previous
hy: նախորդ

en: Chapter
hy: Գլուխ

en: %s books
hy: %s գիրք

en: Book (%s)
hy: Գիրք (%s)

en: Does not exist
hy: Գոյություն չունի

en: Armenian
hy: Հայերեն

en: Chess
hy: Շախմատ

en: Font
hy: Տառատեսակ

en: Toolbars
hy: Գործիքների վահանակ

en: Add a dictionary
hy: Բառարան ավելացնել

en: New dictionary
hy: Նոր բառարան

en: Configure the dictionary: <b>%s
hy: Կազմաձևել բառարանը. <b>%s

en: Add a word
hy: Բառ ավելացնել

en: Edit Table of Contents
hy: Խմբագրել բովանդակությունը

en: Add a cover
hy: Շապիկ ավելացնել

en: Increase font size
hy: Մեծացնել տառատեսակի չափսը

en: Decrease font size
hy: Փոքրացնել տառատեսակի չափսը

en: Previous page
hy: Նախորդ էջ

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Setup
hy: Տեղակայում

en: English
hy: Անգլերեն

en: Sections
hy: Հատվածներ
