calibre - en to oc translation catalogue (342 entries)

en: Start
oc: Començar

en: Support calibre
oc: Sostenir Calibre

en: Contribute to support calibre development
oc: Participar per sostenir lo desvolopament de Calibre

en: page
oc: pagina

en: [options]
oc: [opcions]

en: Prompt would cause dangerous content to be generated
oc: La consigna donariá de contengut dangeirós

en: Prompt contains terms from a blocklist
oc: Dins la consigna i a de mòts que vènon d'una lista de blocatge

en: Prompt would cause prohibited content to be generated
oc: La consigna donariá de contengut enebit

en: Prompt would cause unsafe image content to be generated
oc: La consigna donariá un imatge dangeirós

en: Prompt was blocked for an unknown reason
oc: S'es blocat la consigna sensa explica

en: Result would contain too many tokens
oc: Dins la resulta i auriá tròp de toquèns

en: Result would contain dangerous content
oc: Dins la resulta i auriá de contengut dangeirós

en: Result would contain copyrighted content
oc: Dins la resulta i auriá de contengut protegit dau drech d'autor

en: Result would contain an unsupported language
oc: Dins la resulta i auriá una lenga qu'es pas pressa en carga

en: Result would contain personally identifiable information
oc: Dins la resulta i auriá d'informacions personalas reconeissables

en: Result contains terms from a blocklist
oc: Dins la resulta i auriá de termes que vènon d'una lista de blocatge

en: Result would contain prohibited content
oc: Dins la resulta i auriá de contengut enebit

en: Browse
oc: Navegar

en: AI services from Google
oc: Servicis d'IA de Google

en:  seconds
oc: segondas

en: &Change
oc: &Modificar

en: no
oc: Non

en: Name
oc: Nom

en: AI services from OpenAI
oc: Servicis d'IA d'OpenAI

en: Does absolutely nothing
oc: Fai ren de ren

en: Unknown
oc: Desconeigut

en: Base
oc: Basa

en: Customize
oc: Personalizar

en: Cannot configure
oc: Se pòu pas configurar

en: File type
oc: Tipe de fichier

en: Metadata reader
oc: Lector de metadonadas

en: Metadata writer
oc: Editor de metadonadas

en: Catalog generator
oc: Creator de catalòg

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Store
oc: Botiga

en: Read metadata from %s files
oc: Lectura dei metadonadas dins lei fichiers %s

en: Show a list of related books quickly
oc: Mostrar lèu-lèu una lista dei libres ligats

en: Export books from your calibre library to the hard disk
oc: Exportar de libres sus un disc dur a partir d'una librariá Calibre

en: Restart calibre
oc: Tornar amodar Calibre

en: Customize calibre
oc: Personalizar Calibre

en: Interface
oc: Interfàcia

en: Adjust the look and feel of the calibre interface to suit your tastes
oc: Ajustar l'aspècte e l'ergonomia de l'interfàcia de Calibre a vòstra convenéncia

en: Behavior
oc: Compòrtament

en: Change the way calibre behaves
oc: Cambiar lo compòrtament de calibre

en: Add your own columns
oc: Apondre vòstras colomnas personalizadas

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
oc: Apondre/levar vòstras pròprias colomnas dins la lista dels libres

en: Searching
oc: Recèrca en cors

en: Customize the way searching for books works in calibre
oc: Personalizar lo biais que la recèrca de libres fonciona dins calibre

en: Adding books
oc: Apondre de libres

en: Control how calibre reads metadata from files when adding books
oc: Definir cossí las metadonadas son legidas per Calibre al moment de l'apondon de libres

en: Saving books to disk
oc: Salvar los libres sul disc

en: Sending books to devices
oc: Mandar los libres als aparelhs

en: Metadata plugboards
oc: Tablèu de connexions de metadonadas

en: Advanced
oc: Detalhs

en: Create your own template functions
oc: Crear vòstre pròpri modèl de foncion

en: Sharing books by email
oc: Partejar de libres per corrièl

en: Sharing
oc: Partiment

en: Sharing over the net
oc: Partejar a travèrs la ret

en: Metadata download
oc: Telecargar las metadonadas

en: Plugins
oc: Moduls extèrnes

en: Tweaks
oc: Ajustaments

en: Miscellaneous
oc: Divèrs

en: Input profile
oc: Perfil en entrada

en: This profile is intended for the SONY PRS 300.
oc: Aqueste perfil es previst pel SONY PRS 300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-900.
oc: Aqueste perfil es previst pel SONY PRS-900.

en: This profile is intended for the Microsoft Reader.
oc: Aqueste perfil es previst pel lector Microsoft.

en: This profile is intended for the Mobipocket books.
oc: Aqueste perfil es previst pels libres Mobipocket.

en: This profile is intended for the Hanlin V3 and its clones.
oc: Aqueste perfil es previst pel Handlin V3 e sos clòns.

en: This profile is intended for the Hanlin V5 and its clones.
oc: Aqueste perfil es previst pel Hanlin V5 e sos clòns.

en: This profile is intended for the Cybook G3.
oc: Aqueste perfil es previst pel Cybook G3.

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
oc: Aqueste perfil es previst pel Cybook Opus.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
oc: Aqueste perfil es previst pel Kindle d'Amazon.

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
oc: Aqueste perfil es previst per l'Iliad Irex.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
oc: Aqueste perfil es previst per l'IRex Digital Reader 1000.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
oc: Aqueste perfil es previst pel lector IRex Digital 800.

en: This profile is intended for the B&N Nook.
oc: Aqueste perfil es previst pel Nook B&N.

en: Output profile
oc: Perfil de sortida

en: This profile is intended for the Kobo Reader.
oc: Aqueste perfil es previst pel lector Kobo

en: This profile is intended for the SONY PRS-300.
oc: Aqueste perfil es previst pel SONY PRS-300.

en: Suitable for use with any e-ink device
oc: Conven per una utilizacion amb los aparelhs e-ink

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
oc: Aqueste perfil es previst pel JetBook de 5 poces.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
oc: Aqueste perfil es previst pel Kindle DX d'Amazon.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Fire.
oc: Aqueste perfil es previst pel Kindle Fire d'Amazon

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
oc: Aqueste perfil es previst pel B&N Nook Color.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 900 series of devices.
oc: Aqueste perfil es previst per la gama dels aparelhs PocketBook Pro 900

en: Installed plugins
oc: Extensions installadas

en: Mapping for filetype plugins
oc: Ligasons pels plugins d'impòrt/expòrt

en: Local plugin customization
oc: Personalizacion dels plugins locals

en: Disabled plugins
oc: Moduls extèrnes desactivats

en: Enabled plugins
oc: Moduls extèrnes activats

en: List all installed plugins
oc: Far la lista de totes los moduls extèrnes installats

en: Catalog
oc: Catalòg

en: News
oc: Nòvas

en: Yes
oc: Òc

en: y
oc: a

en: Title
oc: Títol

en: Main
oc: General

en: Card A
oc: Carta A

en: Card B
oc: Carta B

en: No
oc: Non

en: Communicate with WebOS tablets.
oc: Comunica amb una tableta WebOS

en: Communicate with the Blackberry smart phone.
oc: Comunicar amb lo smartphone Blackberry.

en: Communicate with the Astak Mentor EB600
oc: Comunicar amb l'Astak Mentor EB600

en: Communicate with the PocketBook 360+ reader.
oc: Comunicar amb lo lector PocketBook 360+.

en: Communicate with the PocketBook 701
oc: Comunicar amb lo PocketBook 701

en: Communicate with the Infibeam Pi2 reader.
oc: Comunicar amb lo lector d'ebook Infibeam Pi2

en: Communicate with the Entourage Edge.
oc: Comunica amb l'Enrodatge Edge.

en: Communicate with The Book reader.
oc: Comunicar amb lo lector The Book

en: Communicate with the Libre Air reader.
oc: Comunicar amb lo lector Libre Air

en: Removing books from device...
oc: Suprimís los libres de l'aparelh...

en: Communicate with the Azbooka
oc: Comunicar amb l'Azbooka

en: Cannot get files from this device
oc: Impossible d'obténer de fichièrs a partir d'aqueste aparelh

en: Communicate with the IRex Digital Reader 800
oc: Comunica amb lo lector IRex Digital 800

en: Communicate with the Iriver Story reader.
oc: Comunica amb lo lector Iriver Story.

en: Communicate with the MiBuk Wolder reader.
oc: Comunicar amb lo lector MiBuk Wolder.

en: Communicate with the JetBook Mini reader.
oc: Comunicar amb lo lector JetBook Mini.

en: Not a valid MOBI file. Reports identity of %s
oc: Fichièr MOBI invalid. Renvia la referéncia de %s

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />
oc: <b>Emplaçament %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />

en: <b>Page %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
oc: <b>Pagina %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
oc: <b>Emplaçament %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: Communicate with the Kindle Fire
oc: Comunicar amb lo Kindle Fire

en: Upload covers for books (newer readers)
oc: Telecarga de tempas de libres

en: Getting list of books on device...
oc: Legís la lista dels libres de l'aparelh...

en: Removing books from device metadata listing...
oc: Suprimís los libres de la lista de las metadonadas de l'aparelh...

en: Adding books to device metadata listing...
oc: Apond los libres a la lista de las metadonadas de l'aparelh...

en: Not Implemented
oc: Pas implementat

en: Collections
oc: Colleccions

en: Communicate with the Palm Pre
oc: Comunicar amb lo Palm Pre

en: Communicate with the Bq Avant
oc: Comunicar amb lo Bq Avant

en: Communicate with the Sweex/Kogan/Q600/Wink
oc: Comunicar amb lo Sweex/Kogan/Q600/Wink

en: Communicate with the Pandigital Novel
oc: Comunicar amb lo Pandigital Novel

en: Communicate with the VelocityMicro
oc: Comunicar amb lo VelocityMicro

en: Communicate with the GM2000
oc: Comunicar amb lo GM2000

en: Communicate with the Acer Lumiread
oc: Comunicar amb l'Acer Lumiread

en: Communicate with the Aluratek Color
oc: Comunicar amb lo Aluratek Color

en: Communicate with the Trekstor
oc: Comunicar amb lo Trekstor

en: Communicate with the EEE Reader
oc: Comunicar amb lo lector EEE

en: Communicate with the Adam tablet
oc: Comunicar amb la tableta adam

en: Communicate with the Nextbook Reader
oc: Comunicar amb lo lector Nextbook

en: Communicate with the Moovybook Reader
oc: Comunicar amb lo lector Moovybook

en: Communicate with the COBY
oc: Comunicar amb lo COBY

en: Communicate with the Ex124G
oc: Comunicar amb lo Ex124G

en: Transferring books to device...
oc: Transferís los libres cap a l'aparelh...

en: Communicate with the Nokia E52
oc: Comunicar amb lo Nokia E52

en: All by title
oc: Totes per títol

en: All by author
oc: Totes per autor

en: Unnamed
oc: Sens nom

en: Communicate with the Teclast K3/K5 reader.
oc: Comunicar amb lo lector Teclast K3/K5

en: Communicate with the Newsmy reader.
oc: Comunicar amb lo lector Newsmy

en: Communicate with the Archos reader.
oc: Comunicar amb lo lector Archos.

en: Communicate with the Pico reader.
oc: Comunicar amb lo lector Pico.

en: Communicate with the iPapyrus reader.
oc: Comunicar amb lo lector iPapyrus

en: Communicate with the Sovos reader.
oc: Comunicar amb lo lector Sovos.

en: Communicate with the Sunstech EB700 reader.
oc: Comunicar amb lo lector Sunstech EB700

en: Communicate with the Stash W950 reader.
oc: Comunicar amb lo lector Stash W950

en: Communicate with the Wexler reader.
oc: Comunicar amb lo lector Wexler.

en: Sending metadata to device...
oc: Manda las metadonadas cap a l'aparelh...

en: Page
oc: Pagina

en: Comic
oc: Benda dessenhada

en: Footnotes
oc: Nòtas de pè de pagina

en: Notes
oc: Nòtas

en: Table of Contents
oc: Ensenhador

en: Cover
oc: Pocheta

en: Processing %s
oc: Tractament de %s

en: Author(s)
oc: Autor(s)

en: Publisher
oc: Editor

en: Producer
oc: Productor

en: Comments
oc: Comentaris

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Series | Series
oc[0]: Serias
oc[1]: Serias

en: Languages
oc: Lengas

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Published
oc: Publicat

en: Rights
oc: Dreches

en: Author
oc: Autor

en: No file specified
oc: Pas cap de fichièr especificat

en: US
oc: FR

en: France
oc: França

en: Germany
oc: Alemanha

en: UK
oc: RU

en: Italy
oc: Itàlia

en: Japan
oc: Japon

en: Spain
oc: Espanha

en: Large
oc: Botiga

en: No details available
oc: Pas cap d'entresenha disponibla

en: Index
oc: Indèx

en: Glossary
oc: Glossari

en: Acknowledgements
oc: Mercejaments

en: Bibliography
oc: Bibliografia

en: Colophon
oc: Colofon

en: Copyright
oc: Dreches d'autor

en: Dedication
oc: Dedicàcia

en: Epigraph
oc: Epigraf

en: Preface
oc: Prefàcia

en: Rating
oc: Nòta

en: Date
oc: Data

en: Sidebar
oc: Barra laterala

en: Show system tray icon
oc: Afichar l'icòna dins la bóstia de miniaturas

en: WARNING:
oc: ATENCION :

en: ERROR:
oc: ERROR :

en: Books
oc: Libres

en: Comics
oc: Benda dessenhada

en: Archives
oc: Archius

en: A
oc: G

en: Adding
oc: Apondon

en: Not supported
oc: Pas pres en carga

en: Create catalog
oc: Crear un catalòg

en: none
oc: pas cap

en: Rename
oc: Tornar nomenar

en: Already exists
oc: Existís ja

en: &OK
oc: D'ac&òrdi

en: Success
oc: Succès

en: Failed
oc: Fracàs

en: No problems found
oc: Cap de problèma pas trobat

en: &Copy to clipboard
oc: &Copiar cap al quichapapièrs

en: Deleting...
oc: Supression...

en: Deleted
oc: Suprimit

en: Stopping
oc: En cors d'arrèst

en: Download failed
oc: Fracàs del telecargament

en: Help
oc: Ajuda

en: Restart
oc: Tornar amodar

en: Stores
oc: Botigas

en: &Cancel
oc: &Anullar

en: View
oc: Afichar

en: Capitalize
oc: Metre una majuscula a cada mot

en: Donate
oc: Far un don

en: Copy
oc: Copiar

en: Paste
oc: Pegar

en: Select all
oc: Seleccionar un imatge

en: Path
oc: Camin

en: output
oc: sortida

en: Form
oc: Formulari

en: False
oc: Non

en: Delete
oc: Suprimir

en: Other options
oc: Autras opcions

en: Bold
oc: Gras

en: Italic
oc: Italica

en: Underline
oc: Soslinhat

en: Strikethrough
oc: Raiat

en: Superscript
oc: Exponent

en: Subscript
oc: Indici

en: Ordered list
oc: Lista triada

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: Align left
oc: Alinhar a esquèrra

en: Align center
oc: Alinhar al centre

en: Align right
oc: Alinhar a drecha

en: Undo
oc: Anullar

en: Redo
oc: Restablir

en: Remove formatting
oc: Suprimir una mesa en forma

en: Cut
oc: Copar

en: Foreground color
oc: Color de primièr plan

en: Background color
oc: Color de rèire plan

en: Clear
oc: Escafar

en: Choose background color
oc: Causir una color de fons

en: Create link
oc: Crear una ligason

en: Keep &aspect ratio
oc: &Conservar las proporcions

en: &Landscape
oc: &Païsatge

en: Debug
oc: Desbugatge

en:  KB
oc:  kio

en: &Fonts
oc: &Poliças

en: No change
oc: Pas cap de modificacion

en: Metadata
oc: Metadonadas

en: Error reading file
oc: Error al moment de legir lo fichièr

en: &Title:
oc: &Títol :

en: &Author(s):
oc: &Autor(s) :

en: Margins
oc: Marges

en: &Top:
oc: &Naut :

en: &Right:
oc: &Drecha :

en: &Bottom:
oc: &Bas :

en: &Format:
oc: &Format :

en: Could not open file
oc: Impossible de dobrir lo fichièr

en: Failed to generate preview
oc: Impossible de generar un apercebut

en: &Previous
oc: &Precedent

en: &Next
oc: &Seguent

en: Preview
oc: Apercebut

en: Failed to read
oc: Fracàs al moment de la lectura

en: Invalid regular expression
oc: L'expression regulara es invalida.

en: &Add
oc: &Apondre

en: &Remove
oc: &Suprimir

en: &Load
oc: &Cargar

en: &Save
oc: &Enregistrar

en: Convert
oc: Convertir

en: Structure
oc: Estructura

en: Common
oc: Espaci public

en: &Formatting:
oc: &Format :

en: Plain
oc: Unit

en: Undefined
oc: Pas definit

en: Apply changes
oc: Aplicar las modificacions

en: Device:
oc: Periferic :

en: Device
oc: Periferic

en: &Done
oc: &Acabat

en: Existing
oc: Existent

en: Go
oc: Vai

en: Location
oc: Emplaçament

en: Delete from device
oc: Suprimir del periferic

en: No item selected
oc: Cap d'element es pas seleccionat

en: No matches found
oc: Cap de correspondéncia pas trobada.

en: Link
oc: Ligam

en: &Search for:
oc: &Recercar :

en: &Search
oc: &Recercar

en: Copied
oc: Copiat

en: Working
oc: Trabalh en cors

en: Lower Case
oc: Minuscula

en: Upper Case
oc: Majuscula

en: &Custom metadata
oc: Metadonadas &personalizadas

en: Sa&ve
oc: &Enregistrar

en: Search &mode:
oc: &Mòde de recèrca :

en: Search &field:
oc: &Camps de recèrca :

en: TextLabel
oc: Etiqueta

en: finished
oc: acabat

en: Test
oc: Testar

en: Library
oc: Bibliotèca

en: Unrated
oc: Pas notat

en: Formats
oc: Format

en: Subject
oc: Subjècte

en: Toolbar
oc: Barra d'aisinas

en: Dialog
oc: Bóstia de dialòg

en: Coptic
oc: Còpte

en: Gothic
oc: Gotic

en: Arabic
oc: Arabi

en: Hebrew
oc: Ebrieu

en: Lycian
oc: Lician

en: Lydian
oc: Lidian

en: Mandaic
oc: Mandaïc

en: Phoenician
oc: Fenician

en: Syriac
oc: Siriac

en: Ugaritic
oc: Ogaritic

en: Mongolian
oc: Mongòl

en: Bengali
oc: Bengalin

en: Malayalam
oc: Malaialam

en: Balinese
oc: Balinés

en: Buginese
oc: Buginés

en: Javanese
oc: Javanés

en: Sundanese
oc: Sodanés

en: Thai
oc: Tai

en: Tagalog
oc: Tagalòc

en: Cherokee
oc: Cheroquí

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
oc: Divèrs

en: Custom
oc: Personalizar

en: Saving...
oc: Enregistrament...

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
oc: Divèrs

en: English
oc: Anglés
