calibre - en to am translation catalogue (118 entries)

en: Abkhazian
am: አብሐዚኛ

en: Afar
am: አፋርኛ

en: Afrikaans
am: አፍሪቃንስኛ

en: Albanian
am: ልቤኒኛ

en: Amarasi
am: አያማርኛ

en: Amharic
am: አማርኛ

en: Arabic
am: ዐርቢኛ

en: Armenian
am: አርመናዊ

en: Assamese
am: አሳሜዛዊ

en: Azerbaijani
am: አዜርባይጃንኛ

en: Babango
am: ሳንጎኛ

en: Bashkir
am: ባስኪርኛ

en: Basque
am: ባስክኛ

en: Belarusian
am: ቤላራሻኛ

en: Bengali
am: በንጋሊኛ

en: Bislama
am: ቢስላምኛ

en: Breton
am: ብሬቶንኛ

en: Bulgarian
am: ቡልጋሪኛ

en: Burmese
am: ቡርማኛ

en: Catalan
am: ካታላንኛ

en: Chinese
am: ቻይንኛ

en: Corsican
am: ኮርሲካኛ

en: Croatian
am: ክሮሽያንኛ

en: Czech
am: ቼክኛ

en: Danish
am: ዴኒሽ

en: Dutch
am: ደች

en: Dzongkha
am: ድዞንግኻኛ

en: English
am: እንግሊዝኛ

en: Esperanto
am: ኤስፐራንቶ

en: Estonian
am: ኤስቶኒአን

en: Faroese
am: ፋሮኛ

en: Fijian
am: ፊጂኛ

en: Finnish
am: ፊኒሽ

en: French
am: ፈረንሳይኛ

en: Geez
am: ግዕዝኛ

en: Georgian
am: ጊዮርጊያን

en: German
am: ጀርመን

en: Guarani
am: ጓራኒኛ

en: Gujarati
am: ጉጃርቲኛ

en: Hausa
am: ሃውሳኛ

en: Hebrew
am: ዕብራስጥ

en: Hindi
am: ሐንድኛ

en: Hungarian
am: ሀንጋሪኛ

en: Icelandic
am: አይስላንድኛ

en: Indonesian
am: እንዶኒሲኛ

en: Interlingue
am: እንተርሊንግወ

en: Inuktitut
am: እኑክቲቱትኛ

en: Inupiaq
am: እኑፒያቅኛ

en: Irish
am: አይሪሽ

en: Italian
am: ጣሊያንኛ

en: Japanese
am: ጃፓንኛ

en: Javanese
am: ጃቫንኛ

en: Kannada
am: ካናዳኛ

en: Kashmiri
am: ካሽሚርኛ

en: Kazakh
am: ካዛክኛ

en: Kinyarwanda
am: ኪንያርዋንድኛ

en: Kirghiz
am: ኪርጊዝኛ

en: Korean
am: ኮሪያኛ

en: Kurdish
am: ኩርድሽኛ

en: Lao
am: ላውስኛ

en: Latin
am: ላቲንኛ

en: Latvian
am: ላትቪያን

en: Lingala
am: ሊንጋላኛ

en: Lithuanian
am: ሊቱአኒያን

en: Macedonian
am: ማከዶኒኛ

en: Malagasy
am: ማላጋስኛ

en: Malayalam
am: ማላያላምኛ

en: Maltese
am: ማልቲስኛ

en: Manna-Dora
am: ተሉጉኛ

en: Maori
am: ማዮሪኛ

en: Marathi
am: ማራዚኛ

en: Mongolian
am: ሞንጎላዊኛ

en: Nauru
am: ናኡሩ

en: Norwegian
am: ኖርዌጂያን

en: Oromo
am: ኦሮምኛ

en: Persian
am: ፐርሲያኛ

en: Polish
am: ፖሊሽ

en: Portuguese
am: ፖርቱጋሊኛ

en: Romanian
am: ሮማኒያን

en: Rundi
am: ሩንዲኛ

en: Russian
am: ራሽኛ

en: Samoan
am: ሳሞአኛ

en: Sanskrit
am: ሳንስክሪትኛ

en: Serbian
am: ሰርቢኛ

en: Shona
am: ሾናኛ

en: Sidamo
am: ሲዳምኛ

en: Sindhi
am: ሲንድሂኛ

en: Slovak
am: ስሎቫክኛ

en: Slovenian
am: ስሎቪኛ

en: Somali
am: ሱማልኛ

en: Sundanese
am: ሱዳንኛ

en: Swati
am: ስዋቲኛ

en: Swedish
am: ስዊድንኛ

en: Tagalog
am: ታጋሎገኛ

en: Tajik
am: ታጂኪኛ

en: Tamil
am: ታሚልኛ

en: Tatar
am: ታታርኛ

en: Thai
am: ታይኛ

en: Tibetan
am: ትበትንኛ

en: Tigre
am: ትግረ

en: Tigrinya
am: ትግርኛ

en: Tonga (Tonga Islands)
am: ቶንጋ

en: Tsonga
am: ጾንጋኛ

en: Tswana
am: ጽዋናዊኛ

en: Turkish
am: ቱርክኛ

en: Turkmen
am: ቱርክመንኛ

en: Twi
am: ትዊኛ

en: Uighur
am: ኡዊግሁርኛ

en: Ukrainian
am: ዩክረኒኛ

en: Urdu
am: ኡርዱኛ

en: Uzbek
am: ኡዝበክኛ

en: Vietnamese
am: ቪትናምኛ

en: Welsh
am: ወልሽ

en: Wolof
am: ዎሎፍኛ

en: Xhosa
am: ዞሳኛ

en: Yiddish
am: ይዲሻዊኛ

en: Yoruba
am: ዮሩባዊኛ

en: Zulu
am: ዙሉኛ
