calibre - en to vi translation catalogue (324 entries)

en: //Gana
vi: Tiếng Gan-đa

en: Achinese
vi: Tiếng A-chinh

en: Acoli
vi: Tiếng A-co-li

en: Adangme
vi: Tiếng A-đang-me

en: Adonara
vi: Tiếng Ai-ma-ra

en: Afrihili
vi: Tiếng A-phi-li

en: Afrikaans
vi: Tiếng Hà Lan-Nam Phi

en: Akha
vi: Tiếng A-can

en: Akkadian
vi: Tiếng A-ca-đi

en: Albanian
vi: Tiếng An-ba-ni

en: Aleut
vi: Tiếng A-le-uth

en: Amharic
vi: Tiếng Am-ha-ri

en: Angika
vi: Tiếng An-gi-ca

en: Arabic
vi: Tiếng A-rập

en: Aragonese
vi: Tiếng A-ra-got

en: Arapaho
vi: Tiếng A-ra-bô

en: Arawak
vi: Tiếng A-ra-ouac

en: Armenian
vi: Tiếng Ác-mê-ni

en: Assamese
vi: Tiếng A-xam

en: Avaric
vi: Tiếng A-va-ri

en: Avestan
vi: Tiếng A-ve-x-tan

en: Awadhi
vi: Tiếng A-oua-đi

en: Ayere
vi: Tiếng Xe-re

en: Azerbaijani
vi: Tiếng Agiecbaigiăng

en: Babango
vi: Tiếng San-gô

en: Babatana
vi: Tiếng Bam-ba-ra

en: Balinese
vi: Tiếng Ba-li

en: Baluchi
vi: Tiếng Ba-lu-khi

en: Bashkir
vi: Tiếng Ba-s-kic

en: Basque
vi: Tiếng Baxcơ

en: Beja
vi: Tiếng Be-gia

en: Belarusian
vi: Tiếng Be-la-ruxợ

en: Bengali
vi: Tiếng Băng Gan

en: Bhojpuri
vi: Tiếng Bo-giơ-pu-ri

en: Bikol
vi: Tiếng Bi-cot

en: Bini
vi: Tiếng Bi-ni

en: Bislama
vi: Tiếng Bix-la-ma

en: Bosnian
vi: Tiếng Bô-xni-a

en: Braj
vi: Tiếng Boua-giơ

en: Breton
vi: Tiếng Boue-ton (Pháp)

en: Buginese
vi: Tiếng Bu-gin

en: Bulgarian
vi: Tiếng Bảo Gai Lơi

en: Buriat
vi: Tiếng Bu-ri-at

en: Burmese
vi: Tiếng Miến Điện

en: Caddo
vi: Tiếng Ca-đô

en: Catalan
vi: Tiếng Catalăng

en: Cebuano
vi: Tiếng Xe-bu-a-nô

en: Chamorro
vi: Tiếng Cha-mo-ro

en: Chayahuita
vi: Tiếng Cha-ga-tai

en: Chechen
vi: Tiếng Che-chẹnh

en: Cherokee
vi: Tiếng Che-rô-ki

en: Cheyenne
vi: Tiếng Chê-iênh

en: Chibcha
vi: Tiếng Chic-cha

en: Chinese
vi: Tiếng Trung Hoa

en: Chinook jargon
vi: Biệt ngữ Chi-nukh

en: Chipewyan
vi: Tiếng Chi-pu-i-a

en: Chippewa
vi: Tiếng O-git-oua

en: Choctaw
vi: Tiếng Choc-toa

en: Chuukese
vi: Tiếng Chu-ki

en: Chuvash
vi: Tiếng Chu-vaxơ

en: Coptic
vi: Ngôn ngữ phổ biến trong Giáo hội Ai Cập

en: Cornish
vi: Tiếng Khonh-uoă

en: Corsican
vi: Tiếng Kho-si-ca

en: Cree
vi: Tiếng Kh-ri

en: Creek
vi: Tiếng C-ric

en: Croatian
vi: Tiếng Crô-át

en: Czech
vi: Tiếng Séc

en: Dakota
vi: Tiếng Đa-cô-ta

en: Danish
vi: Tiếng Đan Mạch

en: Dargwa
vi: Tiếng Đac-oua

en: Delaware
vi: Tiếng Đe-la-oue

en: Dogrib
vi: Tiếng Đoc-ric

en: Duala
vi: Tiếng Đu-a-la

en: Dutch
vi: Tiếng Hòa Lan

en: Dyula
vi: Tiếng Đi-u-la

en: Dzodinka
vi: Tiếng Đin-ca

en: Dzongkha
vi: Tiếng Đxong-kha

en: Efik
vi: Tiếng E-phic

en: Egyptian (Ancient)
vi: Tiếng Ai Cập (cổ)

en: Ekajuk
vi: Tiếng E-ca-giuc

en: Elamite
vi: Tiếng E-la-mi

en: English
vi: Tiếng Anh

en: Erzya
vi: Tiếng Ơ-dia

en: Esperanto
vi: Tiếng Etpêrantô

en: Estonian
vi: Tiếng Phổ Cổ

en: Ewe
vi: Tiếng E-oue

en: Ewondo
vi: Tiếng E-ouon-đô

en: Fanti
vi: Tiếng Phan-ti

en: Faroese
vi: Tiếng Pha-rô

en: Fijian
vi: Tiếng Phi-gi

en: Finnish
vi: Tiếng Phần Lan

en: Fon
vi: Tiếng Phonh

en: French
vi: Tiếng Pháp

en: Friulian
vi: Tiếng Ph-riu-li

en: Fulah
vi: Tiếng Phu-la

en: Ga
vi: Tiếng Ga

en: Gayo
vi: Tiếng Gay-ô

en: Gazi
vi: Tiếng Kha-xi

en: Geez
vi: Tiếng Gi-d

en: Georgian
vi: Tiếng Gi-oa-gi-a

en: German
vi: Tiếng Đức

en: Gilbertese
vi: Tiếng Gil-bơt

en: Gondi
vi: Tiếng Gon-đi

en: Gorontalo
vi: Tiếng Go-ron-ta-lô

en: Gothic
vi: Tiếng Gô-tích

en: Grebo
vi: Tiếng Goue-bô

en: Guarani
vi: Tiếng Gua-ra-ni

en: Gujarati
vi: Tiếng Gu-gia-ra-ti

en: Haida
vi: Tiếng Hai-đa

en: Hausa
vi: Tiếng Hau-xa

en: Hawaiian
vi: Tiếng Ha-uoai-i

en: Hebrew
vi: Tiếng Do Thái

en: Hema
vi: Tiếng Nai-o-rô

en: Herero
vi: Tiếng He-re-rô

en: Hiligaynon
vi: Tiếng Hi-li-gay-non

en: Hindi
vi: Tiếng Hin-đi

en: Hiri Motu
vi: Tiếng Mo-tu

en: Hittite
vi: Tiếng Hic-tic

en: Hmong
vi: Tiếng Miêu

en: Hungarian
vi: Tiếng Hung Gia Lợi

en: Hupa
vi: Tiếng Hu-pa

en: Icelandic
vi: Tiếng Băng đảo

en: Ido
vi: Tiếng I-đô

en: Igbo
vi: Tiếng Ic-bô

en: Iloko
vi: Tiếng I-lô-cô

en: Inabaknon
vi: Tiếng I-ban

en: Indonesian
vi: Tiếng Nam Dương

en: Ingush
vi: Tiếng In-gut

en: Interlingua (International Auxiliary Language Association)
vi: Ngôn ngữ lẫn nhau In-tơ-lin-gua (Liên Hiệp Ngôn Ngữ Bổ Trợ Quốc Tế)

en: Interlingue
vi: Ngôn ngữ lẫn nhau In-tơ-ling

en: Inuktitut
vi: Tiếng I-nuc-ti-tuc

en: Inupiaq
vi: Tiếng In-u-bơ-lac

en: Irish
vi: Tiếng Ái Nhĩ Lan

en: Italian
vi: Tiếng Ý

en: Japanese
vi: Tiếng Nhật

en: Javanese
vi: Tiếng Gia-va

en: Judeo-Arabic
vi: Do thái - A-rập

en: Judeo-Persian
vi: Do thái - Ba tư

en: Kabardian
vi: Tiếng Ca-bat

en: Kabyle
vi: Tiếng Ca-bai

en: Kachin
vi: Tiếng Ca-chin

en: Kannada
vi: Tiếng Kan-na-đa

en: Kanuri
vi: Tiếng Ca-nu-ri

en: Kara-Kalpak
vi: Tiếng Ca-ra-Cac-pac

en: Karachay-Balkar
vi: Tiếng Ca-ra-chay-Boa-ca

en: Karelian
vi: Tiếng Ca-re-ni

en: Kashmiri
vi: Tiếng Ca-s-mi-ri

en: Kashubian
vi: Tiếng Ca-su-bi

en: Kawi
vi: Tiếng Ca-oui

en: Kazakh
vi: Tiếng Ca-dakh

en: Khotanese
vi: Tiếng Kho-tan

en: Kikuyu
vi: Tiếng Khi-ku-iu

en: Kimbundu
vi: Tiếng Kim-bun-đu

en: Kinyarwanda
vi: Tiếng Kin-ia-ouanh-đa

en: Kirghiz
vi: Tiếng Kit-ki-dơ

en: Komi
vi: Tiếng Cô-mi

en: Koongo
vi: Tiếng Con-gô

en: Korean
vi: Tiếng Hàn Quốc

en: Kosraean
vi: Tiếng Co-x-rai

en: Kpelle
vi: Tiếng C-pe-le

en: Kuanyama
vi: Tiếng Cu-an-i-am-a

en: Kumyk
vi: Tiếng Cu-mic

en: Kurdish
vi: Tiếng người Kurd

en: Kurukh
vi: Tiếng Cu-ruc

en: Kutenai
vi: Tiếng Cu-ten-ai

en: Ladino
vi: Tiếng La-đi-nô

en: Lahnda
vi: Tiếng Lan-đa

en: Lamba
vi: Tiếng Lam-ba

en: Lao
vi: Tiếng Lào

en: Latin
vi: Tiếng La-tinh

en: Latvian
vi: Tiếng Lát-vi-a

en: Lezghian
vi: Tiếng Le-d-khi-an

en: Lingala
vi: Tiếng Lin-ga-la

en: Lithuanian
vi: Tiếng Li-tu-a-ni

en: Lojban
vi: Tiếng Loc-ba

en: Lozi
vi: Tiếng Lo-di

en: Luba-Katanga
vi: Tiếng Lu-ba-Ca-tan-ga

en: Luba-Lulua
vi: Tiếng Lu-ba-Lu-lu-a

en: Luiseno
vi: Tiếng Lui-xen-ô

en: Lule Sami
vi: Tiếng Sa-mi Lu-le

en: Lunda
vi: Tiếng Lun-đa

en: Luo (Kenya and Tanzania)
vi: Tiếng Luo (Ken-i-a và Than-dê-ni-a)

en: Lushai
vi: Tiếng Lu-sai

en: Macedonian
vi: Tiếng Maxêđôni

en: Madurese
vi: Tiếng Ma-đu-ri

en: Magahi
vi: Tiếng Mu-ga-hi

en: Maithili
vi: Tiếng Mai-ti-li

en: Malagasy
vi: Tiếng Ma-la-ga-si

en: Malayalam
vi: Tiếng Ma-lay-am

en: Maltese
vi: Tiếng Mantơ

en: Manchu
vi: Tiếng Man-chu (Trung Hoa)

en: Mandar
vi: Tiếng Man-đa

en: Mandingo
vi: Tiếng Man-đin-gô

en: Manipuri
vi: Tiếng Ma-ni-pu-ri

en: Manna-Dora
vi: Tiếng Te-lu-gu

en: Manx
vi: Tiếng Man-khơx

en: Maori
vi: Tiếng Maori

en: Marathi
vi: Tiếng Ma-ra-ti

en: Marwari
vi: Tiếng Ma-oua-ri

en: Masai
vi: Tiếng Ma-sai

en: Minangkabau
vi: Tiếng Mi-nang-ca-bau

en: Mirandese
vi: Tiếng Mi-ran-đi

en: Mohawk
vi: Tiếng Mô-hoakh

en: Moksha
vi: Tiếng Moc-sa

en: Mongo
vi: Tiếng Mon-gô

en: Mongolian
vi: Tiếng Mông Cổ

en: Mossi
vi: Tiếng Mo-xi

en: Multiple languages
vi: Đa ngôn ngữ

en: Nauru
vi: Tiếng Nau-ru

en: Ndonga
vi: Tiếng N-đon-ga

en: Neapolitan
vi: Tiếng Na-po-li (Ý)

en: Nias
vi: Tiếng Ni-at

en: Niuean
vi: Tiếng Niu-i

en: No linguistic content
vi: Không có nội dung kiểu ngôn ngữ

en: Nogai
vi: Tiếng No-gai

en: Norwegian
vi: Tiếng Na-uy

en: Norwegian Nynorsk
vi: Tiếng Na-uy (Nynorsk)

en: Nyamwezi
vi: Tiếng Nai-am-oue-di

en: Nyankole
vi: Tiếng Nai-an-co-le

en: Nzima
vi: Tiếng N-di-ma

en: Oromo
vi: Tiếng O-ro-mô

en: Osage
vi: Tiếng O-sa-ge

en: Pahlavi
vi: Tiếng Pa-la-vi

en: Pal
vi: Tiếng Pa-li

en: Palauan
vi: Tiếng Pa-lau-a

en: Pampanga
vi: Tiếng Pam-pan-ga

en: Pangasinan
vi: Tiếng Pan-ga-sin

en: Papiamento
vi: Tiếng Pa-pi-a-men-tô

en: Persian
vi: Tiếng Ba Tư

en: Phoenician
vi: Tiếng Phê-ni-xi

en: Pohnpeian
vi: Tiếng Pon-pê-i-a

en: Polish
vi: Tiếng Ba Lan

en: Portuguese
vi: Tiếng Bồ Đào Nha

en: Pushto
vi: Tiếng Pu-s-tô

en: Qawasqar
vi: Tiếng Ma-ca-xa

en: Rajasthani
vi: Tiếng Ra-gia-x-tni

en: Rapanui
vi: Tiếng Ra-pa-nui

en: Romanian
vi: Tiếng Lỗ Má Ni

en: Romany
vi: Tiếng Gipxi

en: Rundi
vi: Tiếng Run-đi

en: Russian
vi: Tiếng Nga

en: Sa'a
vi: Tiếng Sa-sac

en: Samoan
vi: Tiếng Xa-mô-a

en: Sandawe
vi: Tiếng San-đa-ouê

en: Sanskrit
vi: Tiếng Phạn

en: Santali
vi: Tiếng San-ta-li

en: Sardinian
vi: Tiếng Xa-đi-ni-a (Ý)

en: Scots
vi: Tiếng Ê-cốt

en: Selkup
vi: Tiếng Xe-cuc

en: Serbian
vi: Tiếng Xéc bi

en: Shan
vi: Tiếng San

en: Shona
vi: Tiếng Sô-na

en: Sicilian
vi: Tiếng Xi-xi-li

en: Sidamo
vi: Tiếng Xi-đa-mô

en: Siksika
vi: Tiếng Xich-xich-a

en: Sindhi
vi: Tiếng Sin-đi

en: Slave (Athapascan)
vi: Tiếng A-ta-pax-ca

en: Slovak
vi: Tiếng Xlô-vác

en: Slovenian
vi: Tiếng Xlô-ven

en: Sogdian
vi: Tiếng Xoc-đi-a

en: Somali
vi: Tiếng Xô-ma-li

en: Soninke
vi: Tiếng Xo-nin-khe

en: Spanish
vi: Tiếng Tây Ban Nha

en: Sukuma
vi: Tiếng Xu-ku-ma

en: Sumerian
vi: Tiếng Xu-me

en: Sundanese
vi: Tiếng Xunh-đan

en: Susu
vi: Tiếng xu-xu

en: Swati
vi: Tiếng Xôa-thi

en: Swedish
vi: Tiếng Thuỵ Điển

en: Syriac
vi: Tiếng Xi-ri

en: Tagalog
vi: Tiếng Ta-ga-lọc

en: Tahitian
vi: Tiếng Ta-hi-ti

en: Tajik
vi: Tiếng Ta-gic

en: Tamasheq
vi: Tiếng Ta-ma-shek

en: Tamil
vi: Tiếng Ta-mil

en: Tatar
vi: Tiếng Tác-ta

en: Tereno
vi: Tiếng Te-re-no

en: Tetum
vi: Tiếng Te-tum

en: Thai
vi: Tiếng Thái Lan

en: Tibetan
vi: Tiếng Tây Tạng

en: Tigre
vi: Tiếng Thi-gơ-rơ

en: Tigrinya
vi: Tiếng Thi-gơ-rin-ya

en: Timne
vi: Tiếng Tim-ne

en: Tiv
vi: Tiếng Ti-ph

en: Tlingit
vi: Tiếng Tợ-lin-git

en: Tok Pisin
vi: Tiếng Tok Pi-sin

en: Tokelau
vi: Tiếng To-ke-lau

en: Tonga (Nyasa)
vi: Tiếng Ton-ga (Nai-a-sa)

en: Tonga (Tonga Islands)
vi: Tiếng Ton-ga (Quần đảo Ton-ga)

en: Tsimshian
vi: Tiếng T-xim-si-an

en: Tsonga
vi: Tiếng Xông-ga

en: Tswana
vi: Tiếng T-xoua-na

en: Tumbuka
vi: Tiếng Tum-bu-ka

en: Turkish
vi: Tiếng Thổ Nhĩ Kỳ

en: Turkmen
vi: Tiếng Tuơkh-men

en: Tuvalu
vi: Tiếng Tu-va-lu

en: Tuvinian
vi: Tiếng Tu-vi-ni

en: Twi
vi: Tiếng Toui

en: Udmurt
vi: Tiếng Ud-mợt

en: Ugaritic
vi: Tiếng U-ga-ri

en: Uighur
vi: Tiếng Ui-guơ

en: Ukrainian
vi: Tiếng Ukraina

en: Umbundu
vi: Tiếng Um-bun-đu

en: Undetermined
vi: Chưa quyết định

en: Urdu
vi: Tiếng Uơ-đu

en: Uzbek
vi: Tiếng U-dơ-bếch

en: Vai
vi: Tiếng Vai

en: Venda
vi: Tiếng Ven-đa

en: Vietnamese
vi: Tiếng Việt

en: Volapük
vi: Tiếng Vo-la-puk

en: Votic
vi: Tiếng Vo-tic

en: Walloon
vi: Tiếng Oua-lon

en: Washo
vi: Tiếng Oua-sô

en: Welsh
vi: Tiếng Oue-l-s

en: Wolof
vi: Tiếng Ou-o-loc

en: Xhosa
vi: Tiếng X-hô-da

en: Yakut
vi: Tiếng Ia-cut

en: Yao
vi: Tiếng Yao

en: Yapese
vi: Tiếng Yat

en: Yiddish
vi: Tiếng Y-đit

en: Yoruba
vi: Tiếng Yo-ru-ba

en: Zenaga
vi: Tiếng De-na-ga

en: Zulu
vi: Tiếng Du-lu

en: Zuni
vi: Tiếng Du-ni
