calibre - en to el translation catalogue (332 entries)

en: Aari
el: Αάρι

en: Aasáx
el: Αασάξ

en: Abaga
el: Αμπάγκα

en: Abai Sungai
el: Αμπάι Σουνγκάι

en: Abanyom
el: Αμπανυόμ

en: Abau
el: Αμπάου

en: Abaza
el: Αμπάζα

en: Abidji
el: Αμπιντζί

en: Abkhazian
el: Αμπχαζιανά

en: Abnaki, Eastern
el: Αμπνάκι, ανατολική

en: Abnaki, Western
el: Αμπνάκι, δυτική

en: Abom
el: Αμπόμ

en: Abon
el: Αμπόν

en: Abron
el: Αμπρόν

en: Abu
el: Άμπου

en: Abua
el: Αμπούα

en: Abui
el: Αμπούι

en: Abure
el: Άμπουρε

en: Abé
el: Αμπέ

en: Achagua
el: Ατσαγκούα

en: Achang
el: Ατσάνγκ

en: Acheron
el: Ατσερόν

en: Achi
el: Ατσί

en: Achinese
el: Ατσενέζικα

en: Achterhoeks
el: Αχτερχούκς

en: Achuar-Shiwiar
el: Αχουάρ-Σιβιάρ

en: Achumawi
el: Ατσουμάβι

en: Acoli
el: Ακόλο

en: Acroá
el: Ακροά

en: Adabe
el: Αντάμπε

en: Adamorobe Sign Language
el: Ανταμορόμπε νοηματική γλώσσα

en: Adang
el: Αντάνγκ

en: Adangbe
el: Αντάνγκμπε

en: Adangme
el: Αντάνγκμε

en: Adele
el: Αντέλε

en: Adhola
el: Αντχόλα

en: Adi
el: Άντι

en: Adioukrou
el: Αντιούκρου

en: Adnyamathanha
el: Αντυνυαμαθάνχα

en: Adonara
el: Αντονάρα

en: Aduge
el: Αντούτζε

en: Adyghe
el: Αντύγκε

en: Adzera
el: Αντζέρα

en: Aeka
el: Αεκά

en: Aer
el: Αέρ

en: Afade
el: Αφάντε

en: Afar
el: Αφάρ

en: Afghan Sign Language
el: Αφγανική νοηματική γλώσσα

en: Afitti
el: Αφίττι

en: Afrihili
el: Αφριχίλι

en: Afrikaans
el: Αφρικάανς

en: Agarabi
el: Αγκαράμπι

en: Agariya
el: Αγκαρίγια

en: Agatu
el: Αγκάτου

en: Aghem
el: Αγκχέμ

en: Aghu
el: Άγκου

en: Aghul
el: Αγκούλ

en: Agi
el: Άγκι

en: Aguacateco
el: Αγκουκατέκο

en: Aguano
el: Αγκουάνο

en: Aguaruna
el: Αγκουαρούνα

en: Agutaynen
el: Αγκουτάυνεν

en: Ahanta
el: Αχάντα

en: Ahirani
el: Αχιράνι

en: Ahom
el: Άχομ

en: Ahtena
el: Άχτενα

en: Ai-Cham
el: Άι-Τσαμ

en: Aighon
el: Αϊγκόν

en: Aimaq
el: Αϊμάκ

en: Aimele
el: Αϊμέλε

en: Aimol
el: Αϊμόλ

en: Ainbai
el: Αϊνμπάι

en: Ainu (China)
el: Αινού (Κίνα)

en: Ainu (Japan)
el: Αϊνού (Ιαπωνία)

en: Airoran
el: Αϊροράν

en: Aiton
el: Αϊτόν

en: Aja (Benin)
el: Άτζα (Μπενίν)

en: Aja (Sudan)
el: Άτζα (Σουδάν)

en: Ajawa
el: Ατζάβα

en: Ajië
el: Ατζίε

en: Aka-Bea
el: Άκα-Μπέα

en: Aka-Cari
el: Άκα-Κάρι

en: Aka-Kora
el: Άκα-Κόρα

en: Akan
el: Ακάν

en: Akar-Bale
el: Άκαρ-Μπάλε

en: Akawaio
el: Ακαουάιο

en: Ake
el: Άκε

en: Akeu
el: Άκεου

en: Akha
el: Άκχα

en: Akpa
el: Ακπά

en: Akrukay
el: Ακρουκάυ

en: Alanic
el: Αλανικά

en: Albanian
el: Αλβανικά

en: Algerian Sign Language
el: Αλγερική νοηματική γλώσσα

en: Ali
el: Άλι

en: Alngith
el: Αλνγκίθ

en: Alsea
el: Αλσέα

en: Alumu-Tesu
el: Αλούμου-Τέσου

en: Amal
el: Αμάλ

en: Amara
el: Αμάρα

en: Amarasi
el: Αμαρασί

en: Ambakich
el: Αμπακίτς

en: Ambele
el: Αμπέλε

en: Ambrak
el: Αμπράκ

en: Ambulas
el: Αμπουλάς

en: Amele
el: Αμελέ

en: American Sign Language
el: Αμερικανική νοηματική γλώσσα

en: Amundava
el: Αμουντάβα

en: Anambé
el: Αναμπέ

en: Andai
el: Αντάι

en: Andegerebinha
el: Αντεγκερεμπίνα

en: Aneme Wake
el: Ανέμε Ουάκε

en: Angaataha
el: Ανγκαατίχα

en: Angal
el: Ανγκάλ

en: Angor
el: Άνγκορ

en: Ankave
el: Ανκάβε

en: Arabic
el: Αραβικά

en: Aragonese
el: Αραγωνικά

en: Aranadan
el: Αραναντάν

en: Arapaho
el: Αραπάχο

en: Areba
el: Αρέμπα

en: Arem
el: Αρέμ

en: Argentine Sign Language
el: Αργεντίνικη νοηματική γλώσσα

en: Argobba
el: Αργκόμπα

en: Arguni
el: Αργκούνι

en: Ari
el: Άρι

en: Arifama-Miniafia
el: Αριφάμα-Μινιάφα

en: Arikem
el: Αρικέμ

en: Armenian
el: Αρμένικα

en: Armenian Sign Language
el: Αρμενική νοηματική γλώσσα

en: Arosi
el: Αρόσι

en: Ashe
el: Άσε

en: Australian Sign Language
el: Αυστραλιανή νοηματική γλώσσα

en: Austrian Sign Language
el: Αυστριακή νοηματική γλώσσα

en: Avaric
el: Αβαρικά

en: Awutu
el: Αβούτου

en: Axamb
el: Αχάμπ

en: Azerbaijani
el: Αζερμπαϊτζιανά

en: Bactrian
el: Βακτριανά

en: Bankon
el: Μπανκόν

en: Basque
el: Βασκικά

en: Batak Angkola
el: Μπατάκ Ανγκόλα

en: Belarusian
el: Λευκωρωσικά

en: Bengali
el: Μπενγκάλι

en: Bolivian Sign Language
el: Βολιβιανή νοηματική γλώσσα

en: Bosnian
el: Βοσνιακά

en: Brazilian Sign Language
el: Βραζιλιάνικη νοηματική γλώσσα

en: Breton
el: Βρετονικά

en: British Sign Language
el: Βρετανική νοηματική γλώσσα

en: Bulgarian
el: Βουλγάρικα

en: Bulgarian Sign Language
el: Βουλγαρική νοηματική γλώσσα

en: Burumakok
el: Μπουρουμακόκ

en: Catalan
el: Καταλανικά

en: Catalan Sign Language
el: Καταλανική νοηματική γλώσσα

en: Chechen
el: Τσετσενικά

en: Chilean Sign Language
el: Χιλιανή νοηματική γλώσσα

en: Chinese
el: Κινέζικα

en: Chinese Sign Language
el: Κινέζικη νοηματική γλώσσα

en: Colombian Sign Language
el: Κολομβιανή νοηματική γλώσσα

en: Coptic
el: Κοπτικά

en: Corsican
el: Κορσικανικά

en: Costa Rican Sign Language
el: Κοσταρικανή νοηματική γλώσσα

en: Croatia Sign Language
el: Κροατική νοηματική γλώσσα

en: Croatian
el: Κροατικά

en: Cuba Sign Language
el: Κουβανέζικη νοηματική γλώσσα

en: Czech
el: Τσέχικα

en: Czech Sign Language
el: Τσεχική νοηματική γλώσσα

en: Dacian
el: Δακικά

en: Danish
el: Δανέζικα

en: Danish Sign Language
el: Δανική νοηματική γλώσσα

en: Defaka
el: Ντεφάκα

en: Dominican Sign Language
el: Δομινικανή νοηματική γλώσσα

en: Dutch
el: Ολλανδικά

en: Dutch Sign Language
el: Ολλανδική νοηματική γλώσσα

en: Dzodinka
el: Ντζοντίνκα

en: E
el: Ε

en: Egypt Sign Language
el: Αιγυπτιακή νοηματική γλώσσα

en: Egyptian (Ancient)
el: Αρχαία Αιγυπτιακά

en: Eloyi
el: Ελόγι

en: English
el: Αγγλικά

en: Esimbi
el: Εσίμπι

en: Esperanto
el: Εσπεράντο

en: Estonian
el: Εσθονικά

en: Estonian Sign Language
el: Εσθονική νοηματική γλώσσα

en: Ethiopian Sign Language
el: Αιθιοπική νοηματική γλώσσα

en: Fembe
el: Φέμπε

en: Finnish
el: Φινλανδικά

en: French
el: Γαλλικά

en: French Sign Language
el: Γαλλική νοηματική γλώσσα

en: Galatian
el: Γαλατικά

en: Galo
el: Γκάλο

en: Georgian
el: Γεωργιανά

en: German
el: Γερμανικά

en: German Sign Language
el: Γερμανική νοηματική γλώσσα

en: Ghotuo
el: Γκοτούο

en: Gikyode
el: Τζικυόντε

en: Gothic
el: Γοτθικά

en: Greek Sign Language
el: Ελληνική νοηματική γλώσσα

en: Greek, Modern (1453-)
el: Ελληνικά

en: Haeke
el: Χαέκε

en: Hebrew
el: Εβραϊκά

en: Hindi
el: Ινδικά

en: Hungarian
el: Ουγγρικά

en: Hungarian Sign Language
el: Ουγγρική νοηματική γλώσσα

en: Hunnic
el: Ουννικά

en: Hurrian
el: Ούριαν

en: Iberian
el: Ιβηρικά

en: Icelandic
el: Ισλανδικά

en: Icelandic Sign Language
el: Ισλανδική νοηματική γλώσσα

en: Igo
el: Ίγκο

en: Illyrian
el: Ιλλυρικά

en: Inabaknon
el: Ιναμπακνόν

en: Indian Sign Language
el: Ινδική νοηματική γλώσσα

en: Indonesian
el: Ινδονησιακά

en: Indonesian Sign Language
el: Ινδονησιακή νοηματική γλώσσα

en: International Sign
el: Διεθνής νοηματική

en: Irish
el: Ιρλανδέζικα

en: Irish Sign Language
el: Ιρλανδική νοηματική γλώσσα

en: Israeli Sign Language
el: Ισραηλινή νοηματική γλώσσα

en: Italian
el: Ιταλικά

en: Italian Sign Language
el: Ιταλική νοηματική γλώσσα

en: Jamaican Sign Language
el: Τζαμαϊκανή νοηματική γλώσσα

en: Japanese
el: Γιαπωνέζικα

en: Japanese Sign Language
el: Ιαπωνική νοηματική γλώσσα

en: Jordanian Sign Language
el: Ιορδανική νοηματική γλώσσα

en: Kahua
el: Καχούα

en: Kenyan Sign Language
el: Κενυατική νοηματική γλώσσα

en: Klingon
el: Κλίγκον

en: Koongo
el: Κονγκολέζικα

en: Korean
el: Κορεάτικα

en: Korean Sign Language
el: Κορεατική νοηματική γλώσσα

en: Kurdish
el: Κουρδικά

en: Lampung Nyo
el: Λαμπούνγκ Νίο

en: Latin
el: Λατινικά

en: Latvian
el: Λετονέζικα

en: Legbo
el: Λέγκμπο

en: Libyan Sign Language
el: Λιβυκή νοηματική γλώσσα

en: Lishanid Noshan
el: Λισανίντ Νοσάν

en: Lithuanian
el: Λιθουανικά

en: Lithuanian Sign Language
el: Λιθουανική νοηματική γλώσσα

en: Lydian
el: Λυδικά

en: Macedonian
el: Σλαβομακεδονικά

en: Malaysian Sign Language
el: Μαλαισιανή νοηματική γλώσσα

en: Maltese Sign Language
el: Μαλτέζικη νοηματική γλώσσα

en: Mandobo Atas
el: Μαντόπο Ατάς

en: Manide
el: Μανιντέ

en: Median
el: Μηδικά

en: Mexican Sign Language
el: Μεξικανική νοηματική γλώσσα

en: Mongolian
el: Μογγολικά

en: Mongolian Sign Language
el: Μογγολική νοηματική γλώσσα

en: Moroccan Sign Language
el: Μαροκινή νοηματική γλώσσα

en: Mozambican Sign Language
el: Μοζαμβικανή νοηματική γλώσσα

en: Mpur
el: Μπουρ

en: Multiple languages
el: Πολλαπλές γλώσσες

en: Nanubae
el: Νανουμπάε

en: Nepalese Sign Language
el: Νεπαλέζικη νοηματική γλώσσα

en: New Zealand Sign Language
el: Νεοζηλανδική νοηματική γλώσσα

en: Ngelima
el: Νγκελίμα

en: Nicaraguan Sign Language
el: Νικαραγουανή νοηματική γλώσσα

en: Nigerian Sign Language
el: Νιγηριανή νοηματική γλώσσα

en: No linguistic content
el: Χωρίς γλωσσολογικό περιεχόμενο

en: Norwegian
el: Νορβηγικά

en: Norwegian Nynorsk
el: Νορβηγικά Nynorsk

en: Norwegian Sign Language
el: Νορβηγική νοηματική γλώσσα

en: Obokuitai
el: Ομποκουιτάι

en: Pakistan Sign Language
el: Πακιστανική νοηματική γλώσσα

en: Pal
el: Παλ

en: Paraguayan Sign Language
el: Παραγουανή νοηματική γλώσσα

en: Parthian
el: Παρθικά

en: Pecheneg
el: Πετσενεγκικά

en: Persian
el: Περσικά

en: Persian Sign Language
el: Περσική νοηματική γλώσσα

en: Peruvian Sign Language
el: Περουβιανή νοηματική γλώσσα

en: Philippine Sign Language
el: Φιλλιπινέζικη νοηματική γλώσσα

en: Phoenician
el: Φοινικικά

en: Phrygian
el: Φρυγικά

en: Polish
el: Πολωνέζικα

en: Polish Sign Language
el: Πολωνική νοηματική γλώσσα

en: Portuguese
el: Πορτογαλικά

en: Portuguese Sign Language
el: Πορτογαλική νοηματική γλώσσα

en: Puerto Rican Sign Language
el: Πουερτορικανή νοηματική γλώσσα

en: Putukwam
el: Πουτουκουάμ

en: Qimant
el: Κιμάντ

en: Romanian
el: Ρουμάνικα

en: Romanian Sign Language
el: Ρουμανική νοηματική γλώσσα

en: Russian
el: Ρώσικα

en: Russian Sign Language
el: Ρωσική νοηματική γλώσσα

en: Salvadoran Sign Language
el: Σαλβαδοριανή νοηματική γλώσσα

en: Sanskrit
el: Σανσκριτικά

en: Saudi Arabian Sign Language
el: Σαουδαραβική νοηματική γλώσσα

en: Scots
el: Σκωτσέζικα

en: Scythian
el: Σκυθικά

en: Serbian
el: Σερβικά

en: Slovak
el: Σλοβακικά

en: Slovakian Sign Language
el: Σλοβακική νοηματική γλώσσα

en: Slovenian
el: Σλοβενικά

en: Sogdian
el: Σογδιανά

en: Solong
el: Σολόνγκ

en: Somali
el: Σομαλικά

en: South African Sign Language
el: Νοτιοαφρικανική νοηματική γλώσσα

en: Spanish
el: Ισπανικά

en: Spanish Sign Language
el: Ισπανική νοηματική γλώσσα

en: Swedish
el: Σουηδικά

en: Swedish Sign Language
el: Σουηδική νοηματική γλώσσα

en: Swiss-French Sign Language
el: Ελβετο-γαλλική νοηματική γλώσσα

en: Swiss-German Sign Language
el: Ελβετο-γερμανική νοηματική γλώσσα

en: Swiss-Italian Sign Language
el: Ελβετο-ιταλική νοηματική γλώσσα

en: Syriac
el: Συριακά

en: Tainae
el: Ταϊνάε

en: Taiwan Sign Language
el: Ταϊβανέζικη νοηματική γλώσσα

en: Tamil
el: Ταμίλ

en: Tanzanian Sign Language
el: Τανζανιανή νοηματική γλώσσα

en: Tapei
el: Ταπέι

en: Thai
el: Ταϊλανδέζικη

en: Thai Sign Language
el: Ταϊλανδική νοηματική γλώσσα

en: Tibetan
el: Θιβετιανά

en: Tokelau
el: Τοκελάου

en: Tunisian Sign Language
el: Τυνησιακή νοηματική γλώσσα

en: Turkish
el: Τουρκικά

en: Turkish Sign Language
el: Τουρκική νοηματική γλώσσα

en: Turkmen
el: Τουρκμένικα

en: Ukpet-Ehom
el: Ούκπετ-Έχομ

en: Ukrainian
el: Ουκρανικά

en: Ukrainian Sign Language
el: Ουκρανική νοηματική γλώσσα

en: Undetermined
el: Απροσδιόριστη

en: Uruguayan Sign Language
el: Ουρουγουανή νοηματική γλώσσα

en: Vandalic
el: Βανδαλικά

en: Vietnamese
el: Βιετναμέζικα

en: Welsh
el: Ουαλικά

en: Yugoslavian Sign Language
el: Γιουγκοσλαβική νοηματική γλώσσα

en: Àhàn
el: Αχάν

en: Áncá
el: Άνκα
