calibre - en to id translation catalogue (54 entries)

en: Afrikaans
id: Afrika

en: Arabic
id: Arab

en: Armenian
id: Armenia

en: Assamese
id: Assam

en: Bengali
id: Bengal

en: Buginese
id: Bugis

en: Bulgarian
id: Bulgaria

en: Burmese
id: Burma

en: Chinese
id: Cina

en: Coptic
id: Koptik

en: Croatian
id: Kroasia

en: Czech
id: Ceko

en: Danish
id: Denmark

en: Dutch
id: Belanda

en: Egyptian (Ancient)
id: Mesir Kuno

en: English
id: Inggris

en: Estonian
id: Estonia

en: Faroese
id: Faro

en: Fijian
id: Fiji

en: Finnish
id: Finlandia

en: French
id: Prancis

en: German
id: Jerman

en: Gothic
id: Gothik

en: Hawaiian
id: Hawaii

en: Hebrew
id: Israel

en: Hungarian
id: Hungaria

en: Icelandic
id: Islandia

en: Indonesian
id: Bahasa Indonesia

en: Irish
id: Irlandia

en: Italian
id: Italia

en: Japanese
id: Jepang

en: Kashmiri
id: Kashmir

en: Korean
id: Korea

en: Krahn, Eastern
id: Krahn, Timur

en: Krahn, Western
id: Krahn, Barat

en: Kreye
id: Kreye.

en: Lithuanian
id: Lithuania

en: Macedonian
id: Masedonian

en: Malagasy
id: Malagasi

en: Polish
id: Polandia

en: Portuguese
id: Portugis

en: Qawasqar
id: Makassar

en: Romanian
id: Rumania

en: Russian
id: Rusia

en: Serbian
id: Serbia

en: Slovak
id: Slovakia

en: Slovenian
id: Slovenia

en: Spanish
id: Spanyol

en: Sundanese
id: Sundan

en: Swedish
id: Swedia

en: Thai
id: Thailand

en: Tibetan
id: Tibet

en: Turkish
id: Turki

en: Walloon
id: Wallon
