calibre - en to eu translation catalogue (269 entries)

en: Aari
eu: Aariera

en: Aasáx
eu: Aasaxera edo aasaera

en: Abanyom
eu: Abanyomera (edo bakor)

en: Abaza
eu: Abazera

en: Abidji
eu: Abidjiera

en: Abkhazian
eu: Abkhazera

en: Abon
eu: Tivoid; Abon

en: Abron
eu: Abron; (bono)

en: Abu
eu: Abu (edo adjora, adjoria, azao)

en: Abua
eu: Abuera

en: Abui
eu: Abui (edo abui tanga)

en: Abure
eu: Abure (edo abonwa; edo akaplass)

en: Achagua
eu: Achaguera

en: Achang
eu: Achangera

en: Achi
eu: Achiera

en: Achinese
eu: Acehnesera

en: Achuar-Shiwiar
eu: Achuarera-Shiwiarera

en: Achumawi
eu: Achumawiera

en: Acoli
eu: Acoliera

en: Acroá
eu: Acroera

en: Adamorobe Sign Language
eu: Adamorobe herriko keinu hizkuntza

en: Adangbe
eu: Agotime edo adangbe

en: Adangme
eu: Dangme edo adangme

en: Adele
eu: Adele edo gidire hizkuntza

en: Adhola
eu: Adholera

en: Adi
eu: Adiera (edo abor, edo lhoba)

en: Adioukrou
eu: Adiukru (Adioukrou, Adyoukrou, Adyukru, Ajukru)

en: Adnyamathanha
eu: Adnyamathanhera

en: Adonara
eu: Adonarera

en: Adyghe
eu: Adyghera

en: Aeka
eu: Aeka (orokaiva)

en: Afar
eu: Afarera

en: Afghan Sign Language
eu: Afganistango keinu hizkuntza

en: Afitti
eu: Afittiera (dinik, ditti, unietti)

en: Agarabi
eu: Agarabi, (bare)

en: Agariya
eu: Agariyera

en: Agatu
eu: Agatu, (iparreko idomera)

en: Aghem
eu: Aghemera

en: Aghu
eu: Aghu, (awyu, djair, dyair, jair, yair)

en: Aghul
eu: Aghulera

en: Aguacateco
eu: Awakatekera, (aguacateco)

en: Aguano
eu: Aguanoera

en: Aguaruna
eu: Aguarunera

en: Agutaynen
eu: Agutayera

en: Ahanta
eu: Ahantera

en: Ahom
eu: Ahomera

en: Ahtena
eu: Ahtnaera, (ahtena)

en: Aighon
eu: Aigonera

en: Aimaq
eu: Aimaqera

en: Aimele
eu: Aimele, (kware)

en: Aimol
eu: Aimolera

en: Ainu (China)
eu: Äynu (Txinakoa); (aini, ejnu, abdal, ainu, eyni, uyghur abdal)

en: Ainu (Japan)
eu: Ainuera

en: Aiton
eu: Tai Aitonera

en: Aka-Bea
eu: Bea (edo Aka-Bea)

en: Aka-Cari
eu: Cari, kari edo aka-cari hizkuntza

en: Aka-Kora
eu: Kora, cora edo aka-kora hizkuntza

en: Akar-Bale
eu: Bale, akar-bale edo baiwa

en: Ake
eu: Ake (Aike)

en: Akha
eu: Akhaera

en: Algerian Sign Language
eu: Aljeriako keinu hizkuntza

en: Alngith
eu: Alngithera

en: Alsea
eu: Alseera

en: Alumu-Tesu
eu: Alumu (Alumu–Akpondu, Alumu–Tesu)

en: Ambakich
eu: Ambakich (aion)

en: Ambulas
eu: Ambulas (abelamera)

en: Amele
eu: Amele (amale,  huar, jagahala, haija)

en: American Sign Language
eu: AEBko keinu hizkuntza

en: Amundava
eu: Amundavera

en: Anambé
eu: Anambeera

en: Andegerebinha
eu: Andegerebinha, andigibinha edo antekerrepinhe

en: Aneme Wake
eu: Aneme Wake (edo abia)

en: Angaataha
eu: Angaataha, angaatiha, angaatiya.

en: Angal
eu: Angal, (mendi)

en: Angor
eu: Angor, (senagi)

en: Ankave
eu: Ankavera (edo angavera)

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Aragonese
eu: Aragoiera

en: Areba
eu: Gurdja edo areba

en: Argentine Sign Language
eu: Argentinako keinu hizkuntza

en: Argobba
eu: Argobbera

en: Ari
eu: Ariera

en: Armenian Sign Language
eu: Armeniako keinu hizkuntza

en: Ashe
eu: Koro Wachi,  (ashe)

en: Asturian
eu: Asturiera

en: Australian Aborigines Sign Language
eu: Australiako aborigenen keinu hizkuntza

en: Australian Sign Language
eu: Australiako keinu hizkuntza

en: Austrian Sign Language
eu: Austriako keinu hizkuntza

en: Awutu
eu: Awutuera

en: Axamb
eu: Axamb (ahamb, aulua)

en: Bamako Sign Language
eu: Bamako keinu hizkuntza (Mali)

en: Ban Khor Sign Language
eu: Ban Khor keinu hizkuntza

en: Bankon
eu: Bankon (Abo, Abaw, Bo, Bon)

en: Basque
eu: Euskara

en: Bengkala Sign Language
eu: Bengkala keinu hizkuntza (Kata Kolok)

en: Bolivian Sign Language
eu: Boliviako keinu hizkuntza

en: Brazilian Sign Language
eu: Brasileko keinu hizkuntza

en: Breton
eu: Bretoiera

en: British Sign Language
eu: Britainia Handiko keinu hizkuntza

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Bulgarian Sign Language
eu: Bulgariako keinu hizkuntza

en: Catalan
eu: Katalaniera

en: Catalan Sign Language
eu: Kataluniako keinu hizkuntza

en: Chadian Sign Language
eu: Txadeko keinu hizkuntza

en: Chiangmai Sign Language
eu: Chiangmaiko keinu hizkuntza

en: Chilean Sign Language
eu: Txileko keinu hizkuntza

en: Chinese
eu: Txinera

en: Chinese Sign Language
eu: Txinako keinu hizkuntza

en: Colombian Sign Language
eu: Kolonbiako keinu hizkuntza

en: Costa Rican Sign Language
eu: Costa Ricako keinu hizkuntza

en: Croatia Sign Language
eu: Kroaziako keinu hizkuntza

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Cuba Sign Language
eu: Kubako keinu hizkuntza

en: Czech
eu: Txekiera

en: Czech Sign Language
eu: Txekiako keinu hizkuntza

en: Danish
eu: Daniera

en: Danish Sign Language
eu: Danimarkako keinu hizkuntza

en: Defaka
eu: Defakera (afakani)

en: Dominican Sign Language
eu: Dominikar Errepublikako keinu hizkuntza

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: Dutch Sign Language
eu: Herbehereetako keinu hizkuntza

en: E
eu: Ed

en: Ecuadorian Sign Language
eu: Ekuadorko keinu hizkuntza

en: Egypt Sign Language
eu: Egiptoko keinu hizkuntza

en: Eloyi
eu: Eloyiera (edo afo, afu)

en: English
eu: Ingelesa

en: Esimbi
eu: Esimbi,  (isimbi, simpi, age, aage, bogue, mburugam)

en: Estonian
eu: Estoniera

en: Estonian Sign Language
eu: Estoniako keinu hizkuntza

en: Ethiopian Sign Language
eu: Etiopiako keinu hizkuntza

en: Fembe
eu: Fembe, agala

en: Finnish
eu: Finlandiera

en: Finnish Sign Language
eu: Finlandiako keinu hizkuntza

en: French
eu: Frantsesa

en: French Sign Language
eu: Frantziako keinu hizkuntza

en: Galo
eu: Galo, gallong edo galo adi

en: German
eu: Alemaniera

en: German Sign Language
eu: Alemaniako keinu hizkuntza

en: Ghanaian Sign Language
eu: Ghanako keinu hizkuntza

en: Gikyode
eu: Gikyode (edo kyode)

en: Greek Sign Language
eu: Greziako keinu hizkuntza

en: Guatemalan Sign Language
eu: Guatemalako keinu hizkuntza

en: Guinean Sign Language
eu: Gineako keinu hizkuntza

en: Haeke
eu: Haeke edo aeke

en: Haiphong Sign Language
eu: Haiphongeko keinu hizkuntza

en: Hanoi Sign Language
eu: Hanoiko keinu hizkuntza

en: Hausa Sign Language
eu: Hausa estatuetako keinu hizkuntza

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Ho Chi Minh City Sign Language
eu: Ho Chi Minh hiriko keinu hizkuntza

en: Honduras Sign Language
eu: Honduraseko keinu hizkuntza

en: Hong Kong Sign Language
eu: Hong Kongeko keinu hizkuntza

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: Hungarian Sign Language
eu: Hungariako keinu hizkuntza

en: Icelandic
eu: Islandiera

en: Icelandic Sign Language
eu: Islandiako keinu hizkuntza

en: Igo
eu: Igo, (ahion,  achlo, ahlõ, ahlo, ahlon-bogo, ahonlan, anlo).

en: Inabaknon
eu: Inabaknon (edo abaknon)

en: Indian Sign Language
eu: Indiako keinu hizkuntza

en: Indonesian Sign Language
eu: Indonesiako keinu hizkuntza

en: International Sign
eu: Nazioarteko keinu hizkuntza; Gestuno,  "International Sign Pidgin" edo International Gesture (IG)

en: Irish
eu: Irlandera

en: Irish Sign Language
eu: Irlandako keinu hizkuntza

en: Israeli Sign Language
eu: Israelgo keinu hizkuntza

en: Italian
eu: Italiera

en: Italian Sign Language
eu: Italiako keinu hizkuntza

en: Jamaican Country Sign Language
eu: Jamaikako landako keinu hizkuntza

en: Jamaican Sign Language
eu: Jamaikako keinu hizkuntza

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Japanese Sign Language
eu: Japoniako keinu hizkuntza

en: Jhankot Sign Language
eu: Jhankot herriko keinu hizkuntza

en: Jordanian Sign Language
eu: Jordaniako keinu hizkuntza

en: Jumla Sign Language
eu: Jumla herriko keinu hizkuntza

en: Kahua
eu: Kahua, anganiwai, narihua, wanoni

en: Korean
eu: Koreera

en: Korean Sign Language
eu: Koreako keinu hizkuntza

en: Laos Sign Language
eu: Laoseko keinu hizkuntza

en: Latvian
eu: Kroazia

en: Latvian Sign Language
eu: Letoniako keinu hizkuntza

en: Legbo
eu: Gbo, (legbo)

en: Libyan Sign Language
eu: Libiako keinu hizkuntza

en: Lithuanian
eu: Lituaniarra

en: Lithuanian Sign Language
eu: Lituaniako keinu hizkuntza

en: Lyons Sign Language
eu: Lyoneko keinu hizkuntza

en: Macedonian
eu: Mazedoniera

en: Madagascar Sign Language
eu: Madagaskarreko keinu hizkuntza

en: Malaysian Sign Language
eu: Malaysiako keinu hizkuntza

en: Maltese Sign Language
eu: Maltako keinu hizkuntza

en: Maritime Sign Language
eu: Itsas keinu hizkuntza

en: Martha's Vineyard Sign Language
eu: Martha Vineyard herriko keinu hizkuntza

en: Mauritian Sign Language
eu: Mauritiako keinu hizkuntza

en: Mexican Sign Language
eu: Mexikoko keinu hizkuntza

en: Moldova Sign Language
eu: Moldovako keinu hizkuntza

en: Monastic Sign Language
eu: Monasterioetako keinu hizkuntza

en: Mongolian Sign Language
eu: Mongoliako keinu hizkuntza

en: Moroccan Sign Language
eu: Morokoko keinu hizkuntza

en: Namibian Sign Language
eu: Namibiako keinu hizkuntza

en: Nepalese Sign Language
eu: Nepaleko keinu hizkuntza

en: New Zealand Sign Language
eu: Zeelanda Berriko keinu hizkuntza

en: Ngatik Men's Creole
eu: Ngatik jendearen kreolera, ngatikera

en: Ngelima
eu: Ngelima, (angba, leangba)

en: Nicaraguan Sign Language
eu: Nikaraguako keinu hizkuntza

en: Nigerian Sign Language
eu: Nigeriako keinu hizkuntza

en: Norwegian Sign Language
eu: Norvegiako keinu hizkuntza

en: Obokuitai
eu: Obokuitai, (Obogwitai)

en: Occitan (post 1500)
eu: Okzitaniera (1500 geroagokoa)

en: Pakistan Sign Language
eu: Pakistaneko keinu hizkuntza

en: Panamanian Sign Language
eu: Panamaneko keinu hizkuntza

en: Paraguayan Sign Language
eu: Paraguaiko keinu hizkuntza

en: Penang Sign Language
eu: Penangeko keinu hizkuntza

en: Persian Sign Language
eu: Pertsiako keinu hizkuntza

en: Peruvian Sign Language
eu: Peruko keinu hizkuntza zaharra

en: Philippine Sign Language
eu: Filipinetako keinu hizkuntza

en: Polish
eu: Polskera

en: Polish Sign Language
eu: Poloniako keinu hizkuntza

en: Portuguese
eu: Portugesa

en: Portuguese Sign Language
eu: Portugaleko keinu hizkuntza

en: Puerto Rican Sign Language
eu: Puerto Ricoko keinu hizkuntza

en: Qimant
eu: Qemantera, (qimantera)

en: Quebec Sign Language
eu: Quebeceko keinu hizkuntza

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Romanian Sign Language
eu: Errumaniako keinu hizkuntza

en: Russian
eu: Errusiera

en: Russian Sign Language
eu: Errusiako keinu hizkuntza

en: Salvadoran Sign Language
eu: El Salvadorreko keinu hizkuntza

en: Saudi Arabian Sign Language
eu: Saudi Arabiako keinu hizkuntza

en: Selangor Sign Language
eu: Selangor keinu hizkuntza, Kuala Lumpurreko keinu hizkuntza

en: Serbian
eu: Serbiera

en: Sierra Leone Sign Language
eu: Sierra Leonako keinu hizkuntza

en: Singapore Sign Language
eu: Singapurreko keinu hizkuntza

en: Slovak
eu: Eslovakiera

en: Slovenian
eu: Eslovaniera

en: South African Sign Language
eu: Hegoafrikako keinu hizkuntza

en: Spanish
eu: Espainiera

en: Spanish Sign Language
eu: Espainiako keinu hizkuntza

en: Sri Lankan Sign Language
eu: Sri Lankako keinu hizkuntza

en: Swedish
eu: Suediera

en: Swedish Sign Language
eu: Suediako keinu hizkuntza

en: Swiss-French Sign Language
eu: Suitza-Frantziako keinu hizkuntza

en: Swiss-German Sign Language
eu: Suitza-Alemaniako keinu hizkuntza

en: Swiss-Italian Sign Language
eu: Suitza-Italiako keinu hizkuntza

en: Taiwan Sign Language
eu: Taiwaneko keinu hizkuntza

en: Tanzanian Sign Language
eu: Tanzaniako keinu hizkuntza

en: Tebul Sign Language
eu: Tebuleko keinu hizkuntza

en: Thai
eu: Tailandiera

en: Thai Sign Language
eu: Tailandiako keinu hizkuntza

en: Trinidad and Tobago Sign Language
eu: Trinidad eta Tobagoko keinu hizkuntza

en: Tsonga
eu: Tsongera

en: Tswana
eu: Tswanera

en: Tunisian Sign Language
eu: Tunisiako keinu hizkuntza

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Turkish Sign Language
eu: Turkiako keinu hizkuntza

en: Ugandan Sign Language
eu: Ugandako keinu hizkuntza

en: Ukrainian Sign Language
eu: Ukrainiako keinu hizkuntza

en: Urubú-Kaapor Sign Language
eu: Urubú-Kaaporreko keinu hizkuntza

en: Uruguayan Sign Language
eu: Uruguaiko keinu hizkuntza

en: Valencian Sign Language
eu: Valentziako keinu hizkuntza

en: Venda
eu: Vendera

en: Venezuelan Sign Language
eu: Venezuelako keinu hizkuntza

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

en: Walloon
eu: Waloiera

en: Welsh
eu: Web Zuhaitza

en: Xhosa
eu: Xhosera

en: Yucatec Maya Sign Language
eu: Yucatec Maya keinu hizkuntza

en: Yugoslavian Sign Language
eu: Jugoslaviako keinu hizkuntza

en: Zambian Sign Language
eu: Zambiako keinu hizkuntza

en: Zimbabwe Sign Language
eu: Zimbabweko keinu hizkuntza

en: Zulu
eu: Zuluera

en: Àhàn
eu: Ahaan (Àhàn)

en: Áncá
eu: Anca
