calibre - en to br translation catalogue (94 entries)

en: A-Pucikwar
br: A-Pukikwar

en: Abkhazian
br: Abkhazieg

en: Acroá
br: Akroá

en: Adamorobe Sign Language
br: Yezh ar sinoù Adamorobe

en: Aduge
br: Aduj

en: Afghan Sign Language
br: Yezh Afganistan ar sinoù

en: Aguacateco
br: Aguakateko

en: Aimaq
br: Aimak

en: Ainu (China)
br: Ainu (Bro Sina)

en: Aja (Sudan)
br: Aja (Soudan)

en: Akkadian
br: Akkadianeg

en: Algerian Sign Language
br: Yezh ar sinoù bro Aljeri

en: Algonquin
br: Algonkuin

en: Amahuaca
br: Amahuaka

en: Amanayé
br: Amanaye

en: American Sign Language
br: Yezh ar sinoù Amerika

en: Amharic
br: Amhareg

en: Andaqui
br: Andakui

en: Andoque
br: Andokue

en: Apinayé
br: Apinaye

en: Arabic
br: Arabeg

en: Aragonese
br: Aragoneseg

en: Araweté
br: Arawete

en: Argentine Sign Language
br: Yezh Arc'hantina ar sinoù

en: Arhuaco
br: Arhuako

en: Armenian Sign Language
br: Yezh Armenia ar sinoù

en: Aruá (Amazonas State)
br: Aruá (Stad Amazonas)

en: Assamese
br: Assameseg

en: Asturian
br: Asturianeg

en: Asu (Nigeria)
br: Asu (Nijeria)

en: Atsahuaca
br: Atsahuaka

en: Attié
br: Attie

en: Austral
br: Aostral

en: Australian Sign Language
br: Yezh ar sinoù Aostralian

en: Austrian Sign Language
br: Yezh ar sinoù Aotrich

en: Avaric
br: Avareg

en: Avestan
br: Avestaneg

en: Avá-Canoeiro
br: Avá-Kanoeiro

en: Azerbaijani
br: Azeri

en: Bacama
br: Bakama

en: Bada (Nigeria)
br: Bada (Nijeria)

en: Bali (Nigeria)
br: Bali (Nijeria)

en: Balinese
br: Balineg

en: Baluchi
br: Balouchi

en: Ban Khor Sign Language
br: Yezh ar sinoù Ban Khor

en: Baoulé
br: Baoule

en: Baré
br: Bare

en: Basa (Cameroon)
br: Basa (Kameroun)

en: Basque
br: Euskareg

en: Breton
br: Brezhoneg

en: Bukharic
br: Bukharik

en: Bulgarian
br: Bulgareg

en: Catalan
br: Katalaneg

en: Chinese
br: Sinaeg

en: Cishingini
br: Kishingini

en: Croatian
br: Kroateg

en: Czech
br: Tchekeg

en: Danish
br: Daneg

en: Dutch
br: Nederlandeg

en: Esperanto
br: Esperanteg

en: Estonian
br: Estoneg

en: Finnish
br: Finneg

en: French
br: Galleg

en: German
br: Alamaneg

en: Hebrew
br: Hebreeg

en: Hungarian
br: Hungareg

en: Icelandic
br: Islandeg

en: Irish
br: Iwerzhoneg

en: Italian
br: Italianeg

en: Ivbie North-Okpela-Arhe
br: Ivbie Kreisteiz Okpela-Arhe

en: Japanese
br: Japaneg

en: Jarawa (India)
br: Jarawa (Bro India)

en: Karo (Brazil)
br: Karo (Bro Vrazil)

en: Korean
br: Koreeg

en: Kulung (Nigeria)
br: Kulung (Nijeria)

en: Lithuanian
br: Lituaneg

en: Manide
br: Manid

en: Maori
br: Maorieg

en: Nubaca
br: Nubaka

en: Polish
br: Poloneg

en: Portuguese
br: Portugaleg

en: Qawasqar
br: Kawaskar

en: Qimant
br: Kimant

en: Romanian
br: Roumaneg

en: Russian
br: Rusianeg

en: Serbian
br: Serbeg

en: Slovak
br: Sloveg

en: Slovenian
br: Slovenieg

en: Spanish
br: Spagnoleg

en: Swedish
br: Svedeg

en: Tamil
br: Tamouleg

en: Turkish
br: Turkeg

en: Walloon
br: Walloneg

en: Xârâcùù
br: Ksârâkùù
