calibre - en to ga translation catalogue (193 entries)

en: Abkhazian
ga: Abcáisis

en: Adonara
ga: Adhmarais

en: Afar
ga: Afárais

en: Afrikaans
ga: Afracáinis

en: Akan
ga: Acáinis

en: Akha
ga: Acáinis (Akha)

en: Akkadian
ga: Acáidis

en: Albanian
ga: Albáinis

en: Aleut
ga: Ailiúitis

en: Amarasi
ga: Adhmarais (Amarasi)

en: Amharic
ga: Amáiris

en: Arabic
ga: Araibis

en: Aragonese
ga: Aragóinis

en: Armenian
ga: Airméinis

en: Assamese
ga: Asaimis

en: Avaric
ga: Avairis

en: Avestan
ga: Aivéistis

en: Aymara
ga: Adhmarais (Aymara)

en: Azerbaijani
ga: Asarbaiseáinis

en: Babango
ga: Sangóis (Babango)

en: Babatana
ga: Bambáiris

en: Bakaka
ga: Bambáiris (Bakaka)

en: Bambara
ga: Bambáiris (Bambara)

en: Bashkir
ga: Baiscíris

en: Basque
ga: Bascais

en: Belarusian
ga: Bealarúisis

en: Bengali
ga: Beangáilis

en: Bislama
ga: Bioslamais

en: Bosnian
ga: Boisnis

en: Breton
ga: Briotáinis

en: Bulgarian
ga: Bulgáiris

en: Burmese
ga: Burmais

en: Catalan
ga: Catalóinis

en: Chamorro
ga: Seamóróis

en: Chechen
ga: Seisnis

en: Cherokee
ga: Seiricis

en: Chinese
ga: Sínis

en: Chippewa
ga: Óisibvis (Chippewa)

en: Chuvash
ga: Suvais

en: Coptic
ga: Coptais

en: Cornish
ga: Coirnis

en: Corsican
ga: Corsaicis

en: Cree
ga: Craíais

en: Croatian
ga: Cróitis

en: Czech
ga: Seicis

en: Danish
ga: Danmhairgis

en: Dutch
ga: Ollainnis

en: Egyptian (Ancient)
ga: Éigiptis (Cianaosta)

en: Elamite
ga: Éaláimis

en: English
ga: Béarla

en: Estonian
ga: Eastóinis

en: Ewe
ga: Éivéis

en: Faroese
ga: Faróis

en: Fijian
ga: Fidsis

en: Finnish
ga: Fionlainnis

en: French
ga: Fraincis

en: Friulian
ga: Friúilis

en: Fulah
ga: Fulfuildis

en: Ga'anda
ga: Gandais

en: Ganda
ga: Gandais (Ganda)

en: Georgian
ga: Seoirsis

en: German
ga: Gearmáinis

en: Gilbertese
ga: Cireabaitis

en: Gothic
ga: Gotais

en: Guarani
ga: Guaráinis

en: Gujarati
ga: Gúisearáitis

en: Hausa
ga: Hásais

en: Hawaiian
ga: Haváis

en: Hebrew
ga: Eabhrais

en: Herero
ga: Heiréiróis

en: Hindi
ga: Hiondúis

en: Hiri Motu
ga: Hírí-Mótúis

en: Hittite
ga: Hiteais

en: Hungarian
ga: Ungáiris

en: Icelandic
ga: Íoslainnis

en: Igbo
ga: Íogbóis

en: Indonesian
ga: Indinéisis

en: Interlingua (International Auxiliary Language Association)
ga: Idirtheanga (International Auxiliary Language Association)

en: Interlingue
ga: Idirtheanga iartharach

en: Inuktitut
ga: Ionúitis

en: Irish
ga: Gaeilge

en: Italian
ga: Iodáilis

en: Japanese
ga: Seapáinis

en: Javanese
ga: Iávais

en: Kannada
ga: Cannadais

en: Kanuri
ga: Canúiris

en: Kara-Kalpak
ga: Cara-Chalpáicis

en: Karelian
ga: Cairéailis

en: Kashmiri
ga: Caismíris

en: Kashubian
ga: Caisiúibis

en: Kazakh
ga: Casaicis

en: Kikuyu
ga: Ciocúis

en: Kinyarwanda
ga: Cinearuáindis

en: Kirghiz
ga: Cirgeastáinis

en: Komi
ga: Coimí

en: Kongo
ga: Congóis

en: Koongo
ga: Congóis (Koongo)

en: Korean
ga: Cóiréis

en: Kuanyama
ga: Cuainiáimis

en: Kurdish
ga: Coirdis

en: Ladino
ga: Laideanóis

en: Lao
ga: Láóis

en: Latin
ga: Laidin

en: Latvian
ga: Laitvis

en: Lingala
ga: Liongáilis

en: Lithuanian
ga: Liotuáinis

en: Luba-Katanga
ga: Lúba-Cataingis

en: Macedonian
ga: Macadóinis

en: Malagasy
ga: Malagásais

en: Malayalam
ga: Mailéalaimis

en: Maltese
ga: Máltais

en: Manchu
ga: Manchúiris

en: Manipuri
ga: Manapúiris

en: Manna-Dora
ga: Teileagúis (Manna-Dora)

en: Manx
ga: Manainnis

en: Maori
ga: Maorais

en: Marathi
ga: Maraitis

en: Mohawk
ga: Móháicis

en: Mongolian
ga: Mongóilis

en: Multiple languages
ga: Teangacha iomadúla

en: Nauru
ga: Nárúis

en: Ndonga
ga: Ndongais

en: Neapolitan
ga: Naiplis

en: Norwegian
ga: Ioruais

en: Norwegian Nynorsk
ga: Ioruais Nynorsk

en: Ojibwa
ga: Óisibvis

en: Oromo
ga: Oraimis

en: Pal
ga: Páilis

en: Pali
ga: Páilis (Pali)

en: Persian
ga: Peirsis

en: Phoenician
ga: Féinícis

en: Polish
ga: Polainnis

en: Portuguese
ga: Portaingéilis

en: Pushto
ga: Paistis

en: Quechua
ga: Ceatsuais

en: Romanian
ga: Rómáinis

en: Romany
ga: Romainis

en: Russian
ga: Rúisis

en: Samoan
ga: Samóis

en: Sango
ga: Sangóis

en: Sanskrit
ga: Sanscrait

en: Sardinian
ga: Sairdínis

en: Scots
ga: Béarla na hAlban

en: Serbian
ga: Seirbis

en: Shona
ga: Seoinis

en: Sicilian
ga: Sicilis

en: Sindhi
ga: Sindis

en: Slovak
ga: Slóvaicis

en: Slovenian
ga: Slóivéinis

en: So'a
ga: Seoinis (So'a)

en: Sogdian
ga: Sogdánais

en: Somali
ga: Somáilis

en: Spanish
ga: Spáinnis

en: Sumerian
ga: Suiméarais

en: Sundanese
ga: Sundais

en: Swati
ga: Sasuatais

en: Swedish
ga: Sualainnis

en: Syriac
ga: Síris

en: Tagalog
ga: Tagálaigis

en: Tahitian
ga: Taihítis

en: Tajik
ga: Táidsícis

en: Tamil
ga: Tamailis

en: Tatar
ga: Tatairis

en: Telugu
ga: Teileagúis

en: Thai
ga: Téalainnis

en: Tibetan
ga: Tibéidis

en: Tigre
ga: Tígréis

en: Tigrinya
ga: Tigrinis

en: Tonga (Nyasa)
ga: Tongais (Maláiv)

en: Tonga (Tonga Islands)
ga: Tongais (Oileáin Thonga)

en: Tsonga
ga: Songais

en: Tswana
ga: Suáinis

en: Turkish
ga: Tuircis

en: Turkmen
ga: Turcamáinis

en: Twi
ga: Tiuíais

en: Udmurt
ga: Udmairtis

en: Ugaritic
ga: Úgairitis

en: Uighur
ga: Úígiúiris

en: Ukrainian
ga: Úcráinis

en: Undetermined
ga: Éiginnte

en: Urdu
ga: Urdais

en: Uzbek
ga: Úisbéicis

en: Venda
ga: Veindis

en: Vietnamese
ga: Vítneamais

en: Walloon
ga: Vallúnais

en: Welsh
ga: Breatnais

en: Wolof
ga: Volaifis

en: Xhosa
ga: Cóisis

en: Yakut
ga: Iacúitis

en: Yana
ga: Gandais (Yana)

en: Yiddish
ga: Giúdais

en: Yoruba
ga: Iarúibis

en: Zulu
ga: Súlúis
