calibre - en to af translation catalogue (205 entries)

en: Abkhazian
af: Abgasies

en: Afghan Sign Language
af: Afghaanse Gebaretaal

en: Albanian
af: Albanees

en: Algerian Sign Language
af: Algerynse Gebaretaal

en: American Sign Language
af: Amerikaanse Gebaretaal

en: Amharic
af: Amharies

en: Arabic
af: Arabies

en: Argentine Sign Language
af: Argentynse Gebaretaal

en: Armenian
af: Armeens

en: Armenian Sign Language
af: Armeense Gebaretaal

en: Australian Sign Language
af: Australiese Gebaretaal

en: Austrian Sign Language
af: Oostenrykse Gebaretaal

en: Azerbaijani
af: Azerbaidjans

en: Babango
af: Sangro

en: Basque
af: Bask

en: Belarusian
af: Belo-Russies

en: Bengali
af: Bengalees

en: Bislama
af: Bislamees

en: Bolivian Sign Language
af: Boliviaanse Gebaretaal

en: Brazilian Sign Language
af: Brasiliaanse Gebaretaal

en: British Sign Language
af: Britse Gebaretaal

en: Bulgarian
af: Bulgaars

en: Bulgarian Sign Language
af: Bulgaarse Gebaretaal

en: Burmese
af: Burmees

en: Catalan
af: Katelonies

en: Catalan Sign Language
af: Katalaanse Gebaretaal

en: Chilean Sign Language
af: Chileense Gebaretaal

en: Chinese
af: Sjinees

en: Chinese Sign Language
af: Sjinese Gebaretaal

en: Colombian Sign Language
af: Colombiaanse Gebaretaal

en: Coptic
af: Kopties

en: Cornish
af: Kornies

en: Corsican
af: Korsikaans

en: Costa Rican Sign Language
af: Costa Ricaanse Gebaretaal

en: Croatia Sign Language
af: Kroatiese Gebaretaal

en: Croatian
af: Kroaties

en: Cuba Sign Language
af: Kuba Gebaretaal

en: Czech
af: Tsjeggies

en: Czech Sign Language
af: Tsjeggiese Gebaretaal

en: Danish
af: Deens

en: Danish Sign Language
af: Deense Gebaretaal

en: Dimli (individual language)
af: Dimli (individuele taal)

en: Dogri (individual language)
af: Dogri (individuele taal)

en: Dogri (macrolanguage)
af: Dogri (makrotaal)

en: Dominican Sign Language
af: Dominikaanse Gebaretaal

en: Dutch
af: Nederlands

en: Dutch Sign Language
af: Nederlandse Gebaretaal

en: Ecuadorian Sign Language
af: Ecuadoraanse Gebaretaal

en: Egypt Sign Language
af: Egiptiese Gebaretaal

en: English
af: Engels

en: Estonian
af: Estoniaans

en: Estonian Sign Language
af: Estniese Gebaretaal

en: Ethiopian Sign Language
af: Ethiopiese Gebaretaal

en: Faroese
af: Färöers

en: Fijian
af: Fidjies

en: Finland-Swedish Sign Language
af: Fins-Sweedse Gebaretaal

en: Finnish
af: Fins

en: Finnish Sign Language
af: Finse Gebaretaal

en: French
af: Frans

en: French Sign Language
af: Franse Gebaretaal

en: Georgian
af: Georgies

en: German
af: Duits

en: German Sign Language
af: Duitse Gebaretaal

en: Ghanaian Sign Language
af: Ghanese Gebaretaal

en: Gothic
af: Goties

en: Greek Sign Language
af: Griekse Gebaretaal

en: Guatemalan Sign Language
af: Guatemalaanse Gebaretaal

en: Guinean Sign Language
af: Guinese Gebaretaal

en: Gujarati
af: Goedjarati

en: Hanoi Sign Language
af: Hanoi Gebaretaal

en: Hebrew
af: Hebreeus

en: Honduras Sign Language
af: Honduras Gebaretaal

en: Hong Kong Sign Language
af: Hongkong Gebaretaal

en: Hungarian
af: Hongaars

en: Hungarian Sign Language
af: Hongaarse Gebaretaal

en: Icelandic
af: Yslandies

en: Icelandic Sign Language
af: Yslandse Gebaretaal

en: Indian Sign Language
af: Indiese Gebaretaal

en: Indonesian
af: Indonesies

en: Indonesian Sign Language
af: Indonesiese Gebaretaal

en: Inuktitut
af: Innuïties

en: Inupiaq
af: Inupiak

en: Irish
af: Iers

en: Irish Sign Language
af: Ierse Gebaretaal

en: Israeli Sign Language
af: Israeliese Gebaretaal

en: Italian
af: Italiaans

en: Italian Sign Language
af: Italiaanse Gebaretaal

en: Jamaican Sign Language
af: Jamaikaanse Gebaretaal

en: Japanese
af: Japanees

en: Japanese Sign Language
af: Japannese Gebaretaal

en: Javanese
af: Javanees

en: Jordanian Sign Language
af: Jordaniese Gebaretaal

en: Kashmiri
af: Kasjmiri

en: Kazakh
af: Kazak

en: Kenyan Sign Language
af: Keniaanse Gebaretaal

en: Kirghiz
af: Kirgisies

en: Konkani (individual language)
af: Konkani (individuele taal)

en: Konkani (macrolanguage)
af: Konkani (makrotaal)

en: Korean
af: Koreaans

en: Korean Sign Language
af: Koreaanse Gebaretaal

en: Kurdish
af: Koerdies

en: Lao
af: Laoties

en: Laos Sign Language
af: Laos Gebaretaal

en: Latin
af: Latyn

en: Latvian
af: Letties

en: Latvian Sign Language
af: Lettiese Gebaretaal

en: Libyan Sign Language
af: Libiese Gebaretaal

en: Lingala
af: Lingalees

en: Lithuanian
af: Litaus

en: Lithuanian Sign Language
af: Litause Gebaretaal

en: Macedonian
af: Masedonies

en: Madagascar Sign Language
af: Malgassiese Gebaretaal

en: Malay (macrolanguage)
af: Malei (makrotaal)

en: Malayalam
af: Malabaars

en: Malaysian Sign Language
af: Maleisiese Gebaretaal

en: Maltese
af: Maltees

en: Maltese Sign Language
af: Maltese Gebaretaal

en: Manna-Dora
af: Teloegoe

en: Manx
af: Mans

en: Marathi
af: Marafi

en: Maritime Sign Language
af: Maritieme Gebaretaal

en: Mauritian Sign Language
af: Mauritiaanse Gebaretaal

en: Mexican Sign Language
af: Meksikaanse Gebaretaal

en: Mongolian
af: Mongools

en: Mongolian Sign Language
af: Mongoolse Gebaretaal

en: Moroccan Sign Language
af: Marokkaanse Gebaretaal

en: Mozambican Sign Language
af: Mosambiekse Gebaretaal

en: Multiple languages
af: Meerdere tale

en: Namibian Sign Language
af: Namibiese Gebaretaal

en: Nepalese Sign Language
af: Nepalese Gebaretaal

en: New Zealand Sign Language
af: Nieu-Seelandse Gebaretaal

en: Nicaraguan Sign Language
af: Nicaraguaanse Gebaretaal

en: Nigerian Sign Language
af: Nigeriese Gebaretaal

en: No linguistic content
af: Geen linguïstiese inhoud

en: Norwegian
af: Noors

en: Norwegian Sign Language
af: Noorweegse Gebaretaal

en: Oromo
af: Oromees

en: Pakistan Sign Language
af: Pakistan Gebaretaal

en: Panamanian Sign Language
af: Panamase Gebaretaal

en: Paraguayan Sign Language
af: Paraguaanse Gebaretaal

en: Persian Sign Language
af: Persiese Gebaretaal

en: Peruvian Sign Language
af: Peruviaanse Gebaretaal

en: Philippine Sign Language
af: Filippynse Gebaretaal

en: Polish
af: Pools

en: Polish Sign Language
af: Poolse Gebaretaal

en: Portuguese
af: Portugees

en: Portuguese Sign Language
af: Portugese Gebaretaal

en: Puerto Rican Sign Language
af: Puerto Ricaanse Gebaretaal

en: Pushto
af: Pasjtoe

en: Quebec Sign Language
af: Quebec Gebaretaal

en: Romanian Sign Language
af: Roemeense Gebaretaal

en: Russian
af: Russies

en: Russian Sign Language
af: Russiese Gebaretaal

en: Salvadoran Sign Language
af: Salvadoraanse Gebaretaal

en: Samoan
af: Samoaans

en: Saudi Arabian Sign Language
af: Saoedi-Arabiese Gebaretaal

en: Serbian
af: Serwies

en: Serbo-Croatian
af: Serwieskroaties

en: Sierra Leone Sign Language
af: Sierra Leone Gebaretaal

en: Singapore Sign Language
af: Singapoer Gebaretaal

en: Slovak
af: Slowaaks

en: Slovakian Sign Language
af: Slowaakse Gebaretaal

en: Slovenian
af: Sloveens

en: Somali
af: Somalees

en: South African Sign Language
af: Suid-Afrikaanse Gebaretaal

en: Spanish
af: Spaans

en: Spanish Sign Language
af: Spaanse Gebaretaal

en: Sri Lankan Sign Language
af: Sri Lankaanse Gebaretaal

en: Sundanese
af: Soedanees

en: Swahili (individual language)
af: Swahili (individuele taal)

en: Swahili (macrolanguage)
af: Swahili (makrotaal)

en: Swedish
af: Sweeds

en: Swedish Sign Language
af: Sweedse Gebaretaal

en: Swiss-French Sign Language
af: Switsers-Franse Gebaretaal

en: Swiss-German Sign Language
af: Switsers-Duitse Gebaretaal

en: Swiss-Italian Sign Language
af: Switsers-Italiaanse Gebaretaal

en: Taiwan Sign Language
af: Taiwan Gebaretaal

en: Tajik
af: Tadjikistans

en: Tanzanian Sign Language
af: Tanzaniese Gebaretaal

en: Tatar
af: Tartaars

en: Thai
af: Tais

en: Thai Sign Language
af: Thai Gebaretaal

en: Tibetan
af: Tibetaans

en: Trinidad and Tobago Sign Language
af: Trinidad en Tobago Gebaretaal

en: Tunisian Sign Language
af: Tunisiese Gebaretaal

en: Turkish
af: Turks

en: Turkish Sign Language
af: Turkse Gebaretaal

en: Turkmen
af: Turkmeens

en: Ugandan Sign Language
af: Ugandese Gebaretaal

en: Uighur
af: Oeigoers

en: Ukrainian Sign Language
af: Oekraïense Gebaretaal

en: Uncoded languages
af: Ongekodeerde tale

en: Urdu
af: Oerdoe

en: Uruguayan Sign Language
af: Uruguaanse Gebaretaal

en: Uzbek
af: Oezbekies

en: Venezuelan Sign Language
af: Venezuelaanse Gebaretaal

en: Vietnamese
af: Viëtnamees

en: Walloon
af: walloonse

en: Welsh
af: Wallies

en: Yiddish
af: Jiddisj

en: Yoruba
af: Joroeba

en: Yugoslavian Sign Language
af: Joegoslaafse Gebaretaal

en: Zambian Sign Language
af: Zambiese Gebaretaal

en: Zimbabwe Sign Language
af: Zimbabwe Gebaretaal

en: Zulu
af: Zoeloe
