calibre - en to th translation catalogue (317 entries)

en: Abkhazian
th: แอบกาเซีย

en: Afar
th: อาฟา

en: Afghan Sign Language
th: ภาษามืออัฟกานิสถาน

en: Afrikaans
th: แอฟริกา

en: Albanian
th: แอลเบเนีย

en: Algerian Sign Language
th: ภาษามือแอลจีเรีย

en: Amarasi
th: ไอมารา

en: American Sign Language
th: ภาษามืออเมริกัน

en: Amharic
th: อัมฮาริก

en: Arabic
th: อารบิก

en: Argentine Sign Language
th: ภาษามืออาร์เจนตินา

en: Armenian
th: อาร์เมเนีย

en: Armenian Sign Language
th: ภาษามืออาร์เมเนีย

en: Assamese
th: อัสสมี

en: Australian Sign Language
th: ภาษามือออสเตรเลีย

en: Austrian Sign Language
th: ภาษามือออสเตรีย

en: Avestan
th: อเวสตะ

en: Azerbaijani
th: อาเซอร์ไบจาน

en: Babango
th: สันโค

en: Balinese
th: บาหลี

en: Bashkir
th: บาสช์กีร์

en: Basque
th: แบ็ซค์

en: Belarusian
th: เบลารุส

en: Bengali
th: เบ็งกาลี

en: Bislama
th: บิสลามา

en: Bolivian Sign Language
th: ภาษามือโบลิเวีย

en: Bosnian
th: บอสเนีย

en: Brazilian Sign Language
th: ภาษามือบราซิล

en: Breton
th: เบรตัน

en: British Sign Language
th: ภาษามือบริติช

en: Buhid
th: บูฮิด

en: Bulgarian
th: บัลแกเรีย

en: Bulgarian Sign Language
th: ภาษามือบัลแกเรีย

en: Burmese
th: พม่า

en: Carian
th: แคเรีย

en: Catalan
th: คาตะลาน

en: Catalan Sign Language
th: ภาษามือคาตะลาน

en: Chadian Sign Language
th: ภาษามือชาด

en: Chechen
th: เชเชน

en: Cherokee
th: เชโรกี

en: Chiangmai Sign Language
th: ภาษามือเชียงใหม่

en: Chilean Sign Language
th: ภาษามือชิลี

en: Chinese
th: จีน

en: Chinese Sign Language
th: ภาษามือจีน

en: Chittagonian
th: จิตตะกอง

en: Colombian Sign Language
th: ภาษามือโคลอมเบีย

en: Colorado
th: โคโลราโด

en: Coptic
th: คอปติก

en: Costa Rican Sign Language
th: ภาษามือคอสตาริกา

en: Croatia Sign Language
th: ภาษามือโครเอเชีย

en: Croatian
th: โครเอเชีย

en: Cuba Sign Language
th: ภาษามือคิวบา

en: Czech
th: เช็ก

en: Czech Sign Language
th: ภาษามือเช็ก

en: Dakota
th: ดาโคตา

en: Danish
th: เดนมาร์ก

en: Danish Sign Language
th: ภาษามือเดนมาร์ก

en: Delaware
th: เดลาแวร์

en: Dominican Sign Language
th: ภาษามือโดมินิกัน

en: Dutch
th: ดัชต์

en: Dutch Sign Language
th: ภาษามือดัตช์

en: Dzongkha
th: ภูฏาน

en: Ecuadorian Sign Language
th: ภาษามือเอกวาดอร์

en: Egypt Sign Language
th: ภาษามืออียิปต์

en: Egyptian (Ancient)
th: อียิปต์ (โบราณ)

en: English
th: อังกฤษ

en: Esperanto
th: เอสเปอรันโต

en: Estonian
th: เอสโตเนีย

en: Estonian Sign Language
th: ภาษามือเอสโตเนีย

en: Ethiopian Sign Language
th: ภาษามือเอธิโอเปีย

en: Faroese
th: แฟโร

en: Fijian
th: ฟิจิ

en: Filipino
th: ฟิลิปิโน

en: Finland-Swedish Sign Language
th: ภาษามือฟินแลนด์-สวีเดน

en: Finnish
th: ฟินแลนด์

en: Finnish Sign Language
th: ภาษามือฟินแลนด์

en: French
th: ฝรั่งเศส

en: French Sign Language
th: ภาษามือฝรั่งเศส

en: Galician
th: กาลิเซีย

en: Geez
th: กีเอซ

en: Georgian
th: จอร์เจีย

en: German
th: เยอรมัน

en: German Sign Language
th: ภาษามือเยอรมัน

en: Ghanaian Sign Language
th: ภาษามือกานา

en: Gothic
th: โกธิก

en: Greek Sign Language
th: ภาษามือกรีก

en: Guatemalan Sign Language
th: ภาษามือกัวเตมาลา

en: Guinean Sign Language
th: ภาษามือกินี

en: Gujarati
th: คุชราตี

en: Hanoi Sign Language
th: ภาษามือฮานอย

en: Hausa
th: โฮซา

en: Hawaiian
th: ฮาวาย

en: Hebrew
th: ฮีบรู

en: Hindi
th: ฮินดี

en: Hittite
th: ฮิตไตต์

en: Hmong
th: ม้ง

en: Ho Chi Minh City Sign Language
th: ภาษามือโฮจิมินห์ซิตี

en: Honduras Sign Language
th: ภาษามือฮอนดูรัส

en: Hong Kong Sign Language
th: ภาษามือฮ่องกง

en: Hungarian
th: ฮังการี

en: Hungarian Sign Language
th: ภาษามือฮังการี

en: Icelandic
th: ไอซ์แลนด์

en: Icelandic Sign Language
th: ภาษามือไอซ์แลนด์

en: Ido
th: อีโด

en: Indian Sign Language
th: ภาษามืออินเดีย

en: Indo-Portuguese
th: อินโด-โปรตุเกส

en: Indonesian
th: อินโดนีเซีย

en: Indonesian Sign Language
th: ภาษามืออินโดนีเซีย

en: Interlingua (International Auxiliary Language Association)
th: อินเทอร์ลิงกวา (องค์การภาษาช่วยสื่อสารนานาชาติ)

en: Interlingue
th: อินเตอร์ลิงค์

en: Inuktitut
th: ไอนุกติตัท

en: Inupiaq
th: ไอนูเปียก

en: Irish
th: ไอริช

en: Irish Sign Language
th: ภาษามือไอริช

en: Israeli Sign Language
th: ภาษามืออิสราเอล

en: Italian
th: อิตาลี

en: Italian Sign Language
th: ภาษามืออิตาลี

en: Jamaican Country Sign Language
th: ภาษามือชนบทจาเมกา

en: Jamaican Sign Language
th: ภาษามือจาเมกา

en: Japanese
th: ญี่ปุ่น

en: Japanese Sign Language
th: ภาษามือญี่ปุ่น

en: Javanese
th: ชวา

en: Jordanian Sign Language
th: ภาษามือจอร์แดน

en: Judeo-Arabic
th: ยิว-อารบิก

en: Judeo-Georgian
th: ยิว-จอร์เจีย

en: Judeo-Italian
th: ยิว-อิตาลี

en: Judeo-Persian
th: ยิว-เปอร์เซีย

en: Kadai
th: กะได

en: Kannada
th: กัณณาท

en: Kashmiri
th: กัศมีรี

en: Kazakh
th: คาซัคสถาน

en: Kenyan Sign Language
th: ภาษามือเคนยา

en: Khamti
th: ไทคำตี่

en: Khün
th: ไทขึน

en: Kinyarwanda
th: คินยาวันดา

en: Kirghiz
th: คีร์กีซสถาน

en: Klingon
th: คลิงออน

en: Korean
th: เกาหลี

en: Korean Sign Language
th: ภาษามือเกาหลี

en: Kurdish
th: เคิร์ด

en: Kuy
th: กูย

en: Lao
th: ลาว

en: Laos Sign Language
th: ภาษามือลาว

en: Latin
th: ละติน

en: Latvian
th: ลัตเวีย

en: Latvian Sign Language
th: ภาษามือลัตเวีย

en: Lepcha
th: เลปชา

en: Libyan Sign Language
th: ภาษามือลิเบีย

en: Linear A
th: ลิเนียร์ A

en: Lingala
th: ลิงกาลา

en: Lisu
th: ลีซอ

en: Lithuanian
th: ลิทัวเนีย

en: Lithuanian Sign Language
th: ภาษามือลิทัวเนีย

en: Luxembourgish
th: ลักเซมเบิร์ก

en: Lycian
th: ลิเชีย

en: Lydian
th: ลิเดีย

en: Lü
th: ไทลื้อ

en: Macedonian
th: มาซิโดเนีย

en: Madagascar Sign Language
th: ภาษามือมาดากัสการ์

en: Maithili
th: ไมถิลี

en: Malagasy
th: มาลากาซี

en: Malayalam
th: มลยาฬัม

en: Malaysian Sign Language
th: ภาษามือมาเลเซีย

en: Maltese
th: มอลตา

en: Maltese Sign Language
th: ภาษามือมอลตา

en: Manna-Dora
th: เตลุคู

en: Maori
th: เมารี

en: Marathi
th: มาราฐี

en: Marshallese
th: หมู่เกาะมาร์แชลล์

en: Marwari (India)
th: มารวารี (อินเดีย)

en: Mauritian Sign Language
th: ภาษามือมอริเชียส

en: Mexican Sign Language
th: ภาษามือเม็กซิโก

en: Miami
th: ไมอามี

en: Moldova Sign Language
th: ภาษามือมอลโดวา

en: Mongolian
th: มองโกเลีย

en: Mongolian Sign Language
th: ภาษามือมองโกเลีย

en: Moroccan Sign Language
th: ภาษามือโมร็อกโก

en: Mozambican Sign Language
th: ภาษามือโมซัมบิก

en: Multiple languages
th: หลายภาษา

en: N'Ko
th: เอ็นโก

en: Namibian Sign Language
th: ภาษามือนามิเบีย

en: Nauru
th: นาอูรู

en: Nepalese Sign Language
th: ภาษามือเนปาล

en: New Zealand Sign Language
th: ภาษามือนิวซีแลนด์

en: Nicaraguan Sign Language
th: ภาษามือนิการากัว

en: Nigerian Sign Language
th: ภาษามือไนจีเรีย

en: No linguistic content
th: ไม่มีเนื้อหาทางภาษา

en: Norwegian
th: นอร์เวย์

en: Norwegian Bokmål
th: นอร์เวย์ (บุคมอล)

en: Norwegian Nynorsk
th: นอร์เวย์ (นีนอร์สก์)

en: Norwegian Sign Language
th: ภาษามือนอร์เวย์

en: Occitan (post 1500)
th: ออกซิตัน (หลัง 1500)

en: Oromo
th: โอโรโม (อาฟาน)

en: Pahlavi
th: พาลาวี

en: Pakistan Sign Language
th: ภาษามือปากีสถาน

en: Pal
th: บาลี

en: Palauan
th: ปาเลา

en: Panamanian Sign Language
th: ภาษามือปานามา

en: Panjabi
th: ปัญจาบี

en: Paraguayan Sign Language
th: ภาษามือปารากวัย

en: Parthian
th: พาร์เทีย

en: Penang Sign Language
th: ภาษามือปีนัง

en: Persian
th: เปอร์เซีย

en: Persian Sign Language
th: ภาษามือเปอร์เซีย

en: Peruvian Sign Language
th: ภาษามือเปรู

en: Philippine Sign Language
th: ภาษามือฟิลิปปินส์

en: Phoenician
th: ฟินิเชียน

en: Phu Thai
th: ผู้ไท

en: Pinyin
th: พินอิน

en: Pirahã
th: ปิรันยา

en: Polish
th: โปแลนด์

en: Polish Sign Language
th: ภาษามือโปแลนด์

en: Portuguese
th: โปรตุเกส

en: Portuguese Sign Language
th: ภาษามือโปรตุเกส

en: Prussian
th: ปรัสเซีย

en: Puerto Rican Sign Language
th: ภาษามือเปอร์โตริโก

en: Quebec Sign Language
th: ภาษามือควิเบก

en: Rakhine
th: ยะไข่

en: Romanian
th: โรมาเนีย

en: Romanian Sign Language
th: ภาษามือโรมาเนีย

en: Romano-Greek
th: โรมาโน-กรีก

en: Romano-Serbian
th: โรมาโน-เซอร์เบียน

en: Rundi
th: คิรันดี

en: Russian
th: รัสเซีย

en: Russian Sign Language
th: ภาษามือรัสเซีย

en: Salvadoran Sign Language
th: ภาษามือซัลวาดอร์

en: Samaritan
th: สะมาเรีย

en: Samoan
th: ซามัว

en: Sanskrit
th: สันสกฤต

en: Santali
th: สันถาลี

en: Saudi Arabian Sign Language
th: ภาษามือซาอุดีอาระเบีย

en: Saurashtra
th: เสาราษฎร์

en: Selangor Sign Language
th: ภาษามือสลังงอร์

en: Serbian
th: เซอร์เบีย

en: Serbo-Croatian
th: เซอร์โบ-โครเอเชียน

en: Shan
th: ฉาน

en: Sicilian
th: ซิซิลี

en: Sierra Leone Sign Language
th: ภาษามือเซียร์ราลีโอน

en: Sikkimese
th: สิกขิม

en: Sindhi
th: สินธี

en: Singapore Sign Language
th: ภาษามือสิงคโปร์

en: Sinhala
th: สิงหล

en: Slovak
th: สโลวัก

en: Slovakian Sign Language
th: ภาษามือสโลวะเกีย

en: Slovenian
th: สโลวีเนีย

en: Sogdian
th: ซอกเดีย

en: Somali
th: โซมาลี

en: South African Sign Language
th: ภาษามือแอฟริกาใต้

en: Spanish
th: สเปน

en: Spanish Sign Language
th: ภาษามือสเปน

en: Sri Lankan Sign Language
th: ภาษามือศรีลังกา

en: Sumerian
th: สุเมเรีย

en: Sundanese
th: ซุนดา

en: Swati
th: ซีสวาติ

en: Swedish
th: สวีเดน

en: Swedish Sign Language
th: ภาษามือสวีเดน

en: Swiss-French Sign Language
th: ภาษามือสวิส-ฝรั่งเศส

en: Swiss-German Sign Language
th: ภาษามือสวิส-เยอรมัน

en: Swiss-Italian Sign Language
th: ภาษามือสวิส-อิตาลี

en: Sylheti
th: สิเลฏี

en: Syriac
th: ซีริแอก

en: Tagalog
th: ตากาล็อก

en: Tagbanwa
th: ตักบันวา

en: Tahitian
th: ตาฮิติ

en: Tai
th: ไท

en: Tai Daeng
th: ไทแดง

en: Tai Dam
th: ไทดำ

en: Tai Nüa
th: ไทไต้คง

en: Taiwan Sign Language
th: ภาษามือไต้หวัน

en: Tajik
th: ทาจิกิสถาน

en: Tamil
th: ทมิฬ

en: Tanzanian Sign Language
th: ภาษามือแทนซาเนีย

en: Tasmanian
th: แทสเมเนีย

en: Tatar
th: ตาด

en: Tetum
th: เตตุม

en: Thai
th: ไทย

en: Thai Sign Language
th: ภาษามือไทย

en: Thai Song
th: ไทยทรงดำ

en: Thompson
th: ทอมป์สัน

en: Tibetan
th: ทิเบต

en: Tigrinya
th: ทีกรินยา

en: Tokelau
th: โตเกเลา

en: Tonga (Tonga Islands)
th: ตองกา

en: Trinidad and Tobago Sign Language
th: ภาษามือตรินิแดดและโตเบโก

en: Tswana
th: เซตสวานา

en: Tunisian Sign Language
th: ภาษามือตูนิเซีย

en: Turkish
th: ตุรกี

en: Turkish Sign Language
th: ภาษามือตุรกี

en: Turkmen
th: เติร์กเมน

en: Tuvalu
th: ตูวาลู

en: Twi
th: ทวี

en: Ugandan Sign Language
th: ภาษามือยูกันดา

en: Ugaritic
th: ยูการิติก

en: Uighur
th: อุยกูร์

en: Ukrainian
th: ยูเครน

en: Ukrainian Sign Language
th: ภาษามือยูเครน

en: Uncoded languages
th: ภาษาที่ยังไม่กำหนดรหัส

en: Undetermined
th: ยังไม่ระบุแน่ชัด

en: Urdu
th: อูรดู

en: Uruguayan Sign Language
th: ภาษามืออุรุกวัย

en: Uzbek
th: อุซเบกิสถาน

en: Vai
th: ไว

en: Valencian Sign Language
th: ภาษามือวาเลนเซีย

en: Venezuelan Sign Language
th: ภาษามือเวเนซุเอลา

en: Vietnamese
th: เวียดนาม

en: Walloon
th: วัลลูน

en: Welsh
th: เวลส์

en: Wolof
th: วูลอฟ

en: Xhosa
th: คอซา

en: Yiddish
th: ยีดิช

en: Yoruba
th: โยรูบา

en: Yucatec Maya Sign Language
th: ภาษามือมายายูกาตัง

en: Yugoslavian Sign Language
th: ภาษามือยูโกสลาเวีย

en: Zambian Sign Language
th: ภาษามือแซมเบีย

en: Zhuang
th: จ้วง

en: Zimbabwe Sign Language
th: ภาษามือซิมบับเว

en: Zulu
th: ซูลู
