calibre - en to nn translation catalogue (115 entries)

en: Abkhazian
nn: Abkhasisk

en: Akkadian
nn: Akkadisk

en: Albanian
nn: Albansk

en: Aleut
nn: Aleutisk

en: Amharic
nn: Amharisk

en: Arabic
nn: Arabisk

en: Aragonese
nn: Aragonsk

en: Armenian
nn: Armensk

en: Assamese
nn: Assami

en: Avaric
nn: Avarisk

en: Avestan
nn: Avestisk

en: Azerbaijani
nn: Aserbajdsjansk

en: Balinese
nn: Balinesisk

en: Bashkir
nn: Basjkirsk

en: Basque
nn: Baskisk

en: Belarusian
nn: Kviterussisk

en: Bosnian
nn: Bosnisk

en: Breton
nn: Bretonsk

en: Bulgarian
nn: Bulgarsk

en: Burmese
nn: Burmesisk

en: Catalan
nn: Katalansk

en: Chechen
nn: Tsjetsjensk

en: Chinese
nn: Kinesisk

en: Chuvash
nn: Tsjuvasjisk

en: Coptic
nn: Koptisk

en: Cornish
nn: Kornisk

en: Corsican
nn: Korsikansk

en: Croatian
nn: Kroatisk

en: Czech
nn: Tsjekkisk

en: Danish
nn: Dansk

en: Egyptian (Ancient)
nn: Gammalegyptisk

en: English
nn: Engelsk

en: Estonian
nn: Estisk

en: Faroese
nn: Færøysk

en: Fijian
nn: Fijiansk

en: Finnish
nn: Finsk

en: French
nn: Fransk

en: Fulah
nn: Fulfulde

en: Georgian
nn: Georgisk

en: German
nn: Tysk

en: Gilbertese
nn: Kiribatisk

en: Gothic
nn: Gotisk

en: Hebrew
nn: Hebraisk

en: Hittite
nn: Hettittisk

en: Hungarian
nn: Ungarsk

en: Icelandic
nn: Islandsk

en: Igbo
nn: Ibo

en: Indonesian
nn: Indonesisk

en: Inuktitut
nn: Inuittisk

en: Inupiaq
nn: Inupiak

en: Irish
nn: Irsk

en: Italian
nn: Italiensk

en: Japanese
nn: Japansk

en: Javanese
nn: Javanesisk

en: Kashmiri
nn: Kasjmiri

en: Kazakh
nn: Kasakhisk

en: Kirghiz
nn: Kirgisisk

en: Korean
nn: Koreansk

en: Kurdish
nn: Kurdisk

en: Lao
nn: Laotisk

en: Latvian
nn: Latvisk

en: Lithuanian
nn: Litauisk

en: Lule Sami
nn: Lulesamisk

en: Luo (Kenya and Tanzania)
nn: Luo (Kenya og Tanzania)

en: Macedonian
nn: Makedonsk

en: Malagasy
nn: Gassisk

en: Maltese
nn: Maltesisk

en: Manchu
nn: Mandsju

en: Mongolian
nn: Mmongolsk

en: Multiple languages
nn: Fleire språk

en: Nauru
nn: Naurisk

en: Neapolitan
nn: Napolitansk

en: Norwegian
nn: Norsk

en: Persian
nn: Persisk

en: Phoenician
nn: Fønikisk

en: Pohnpeian
nn: Ponapisk

en: Polish
nn: Polsk

en: Portuguese
nn: Portugisisk

en: Pushto
nn: Pashto

en: Romanian
nn: Rumensk

en: Romany
nn: Romani

en: Russian
nn: Russisk

en: Samoan
nn: Samoansk

en: Sardinian
nn: Sardisk

en: Selkup
nn: Selkupisk

en: Serbian
nn: Serbisk

en: Sicilian
nn: Siciliansk

en: Slovak
nn: Slovakisk

en: Slovenian
nn: Slovensk

en: Sumerian
nn: Sumerisk

en: Sundanese
nn: Sundanesisk

en: Swedish
nn: Svensk

en: Tagalog
nn: Filipino

en: Tahitian
nn: Tahitisk

en: Tajik
nn: Tadsjikisk

en: Tatar
nn: Tatarisk

en: Tibetan
nn: Tibetansk

en: Tigre
nn: Tigré

en: Tigrinya
nn: Tigrinja

en: Tonga (Nyasa)
nn: Tonga

en: Tonga (Tonga Islands)
nn: Tongansk

en: Tswana
nn: Setswana

en: Turkish
nn: Tyrkisk

en: Turkmen
nn: Turkmensk

en: Uighur
nn: Uigurisk

en: Ukrainian
nn: Ukrainsk

en: Undetermined
nn: Ikkje fastsett

en: Uzbek
nn: Usbekisk

en: Vietnamese
nn: Vietnamesisk

en: Volapük
nn: Volapyk

en: Walloon
nn: Vallonsk

en: Welsh
nn: Walisisk

en: Yapese
nn: Yapesisk

en: Yiddish
nn: Jiddisch

en: Yoruba
nn: Joruba
