calibre - en to crh translation catalogue (294 entries)

en: //Ani
crh: Ani

en: =/Hua
crh: Hua

en: Abkhazian
crh: Abhazca

en: Adamorobe Sign Language
crh: Adamorobe İşaret Tili

en: Afar
crh: Afarca (Etiyopya)

en: Afghan Sign Language
crh: Afgan İşaret Tili

en: Afrikaans
crh: Afrikanca

en: Akan
crh: Akanca (Afrika tili)

en: Akkadian
crh: Akatça

en: Al-Sayyid Bedouin Sign Language
crh: Al-Sayyid Bedouin İşaret Tili

en: Albanian
crh: Arnavutça

en: Aleut
crh: Alaskaca

en: Algerian Sign Language
crh: Cezayir İşaret Tili

en: American Sign Language
crh: Amerikan İşaret Tili

en: Amharic
crh: Etiyopyaca

en: Arabic
crh: Arapça

en: Aragonese
crh: Aragonca (İspanya)

en: Arapaho
crh: Arapaho (Şimaliy Amerika yerlileri)

en: Arawak
crh: Arawak (Surinam)

en: Argentine Sign Language
crh: Arjantin İşaret Tili

en: Armenian
crh: Ermenice

en: Armenian Sign Language
crh: Ermenice İşaret Tili

en: Assamese
crh: Assamese (Hindistan)

en: Australian Aborigines Sign Language
crh: Avusturya Aborjinleri İşaret Tili

en: Australian Sign Language
crh: Avustralya İşaret Tili

en: Austrian Sign Language
crh: Avusturya İşaret Tili

en: Avaric
crh: Avarca

en: Avestan
crh: Avestan (Eski İran)

en: Awadhi
crh: Awadhi (Hindistan)

en: Aymara
crh: Aymara (Cenübiy Amerika)

en: Azerbaijani
crh: Azerice

en: Balinese
crh: Balice (Bali adaları)

en: Baluchi
crh: Belucice (İran)

en: Bamako Sign Language
crh: Bamako İşaret Tili

en: Bambara
crh: Bambara (Mali)

en: Ban Khor Sign Language
crh: Ban Khor İşaret Tili

en: Bashkir
crh: Başkırca

en: Basque
crh: Baskça

en: Belarusian
crh: Belarusça

en: Bena (Tanzania)
crh: Bena (Tanzanya)

en: Bengali
crh: Bengalce

en: Bengkala Sign Language
crh: Bengkala İşaret Tili

en: Bhojpuri
crh: Bhojpuri (Hindistan)

en: Bikol
crh: Bikol (Filipinler)

en: Bini
crh: Bini (Afrika)

en: Bislama
crh: Bislama (Vanuatu; Şimaliy Pasifik)

en: Blissymbols
crh: Blis Sembolleri

en: Bolivian Sign Language
crh: Bolivya İşaret Tili

en: Bosnian
crh: Boşnakça

en: Brazilian Sign Language
crh: Brezilya İşaret Tili

en: Breton
crh: Bretonca

en: British Sign Language
crh: Britanyalı İşaret Tili

en: Buginese
crh: Buginese (Endonezya)

en: Bulgarian
crh: Bulgarca

en: Bulgarian Sign Language
crh: Bulgar İşaret Tili

en: Buriat
crh: Buriat (Moğolistan)

en: Burmese
crh: Burmaca

en: Catalan
crh: Katalanca

en: Catalan Sign Language
crh: Catalan İşaret Tili

en: Cebuano
crh: Cebuano (Filipinler)

en: Chadian Sign Language
crh: Chad İşaret Tili

en: Chagatai
crh: Çağatayca

en: Chechen
crh: Çeçence

en: Cherokee
crh: Cherokee (Şimaliy Amerika yerlileri)

en: Cheyenne
crh: Cheyenne (Şimaliy Amerika yerlileri)

en: Chiangmai Sign Language
crh: Chiangmai İşaret Tili

en: Chilean Sign Language
crh: Şilice İşaret Tili

en: Chinese
crh: Çince

en: Chinese Sign Language
crh: Çince İşaret Tili

en: Chinook jargon
crh: Chinook lehçesi (Şimaliy Ğarbiy Amerika yalıları)

en: Chipewyan
crh: Chipewyan (Şimaliy Amerika yerlileri)

en: Choctaw
crh: Choctaw (Şimaliy Amerika yerlileri)

en: Chuvash
crh: Çuvaş (Türkçe)

en: Colombian Sign Language
crh: Kolombiyalı İşaret Tili

en: Coptic
crh: Kıptice (Eski Mısır)

en: Cornish
crh: Cornish (Kelt)

en: Corsican
crh: Korsikaca

en: Costa Rican Sign Language
crh: Kosta Rikalı İşaret Tili

en: Cree
crh: Cree (Şimaliy Amerika yerlileri)

en: Croatia Sign Language
crh: Hırvat İşaret Tili

en: Croatian
crh: Hırvatça

en: Cuba Sign Language
crh: Küba İşaret Tili

en: Czech
crh: Çekçe

en: Czech Sign Language
crh: Çek İşaret Tili

en: Dakota
crh: Dakota (Şimaliy Amerika yerlileri)

en: Danish
crh: Danimarkaca; Danca

en: Danish Sign Language
crh: Danimarkalı İşaret Tili

en: Dargwa
crh: Dargwa (Dağıstan)

en: Dinka
crh: Dinka (Sudan)

en: Dogrib
crh: Dogrib (Kanada)

en: Dominican Sign Language
crh: Dominik İşaret Tili

en: Dutch
crh: Flâmanca (Hollanda tili)

en: Dutch Sign Language
crh: Hollandalı İşaret Tili

en: Ecuadorian Sign Language
crh: Ekvador İşaret Tili

en: Egypt Sign Language
crh: Mısır İşaret Tili

en: Egyptian (Ancient)
crh: Mısırca (Eski)

en: Ekajuk
crh: Ekajuk (Afrika)

en: Elamite
crh: Elamca

en: English
crh: İngilizce

en: Estonian
crh: Estonyaca

en: Estonian Sign Language
crh: Estonyalı İşaret Tili

en: Ethiopian Sign Language
crh: Etiyopyalı İşaret Tili

en: Ewe
crh: Ewe (Afrika)

en: Ewondo
crh: Ewondo (Afrika)

en: Fanti
crh: Fanti (Afrika)

en: Faroese
crh: Faroece

en: Fijian
crh: Fiji tili

en: Finland-Swedish Sign Language
crh: Fin-İsveçli İşaret Tili

en: Finnish
crh: Fince

en: Finnish Sign Language
crh: Fin İşaret Tili

en: Fon
crh: Fon (Benin)

en: French
crh: Fransızca

en: French Sign Language
crh: Fransız İşaret Tili

en: Friulian
crh: Friulian (İtalya)

en: Fulah
crh: Fulah (Afrika)

en: Ga
crh: Ganaca

en: Galician
crh: Galiçyaca

en: Gayo
crh: Gayo (Sumatra)

en: Geez
crh: Geez (Etiyopya)

en: Georgian
crh: Gürcüce

en: German
crh: Almanca

en: German Sign Language
crh: Alman İşaret Tili

en: Ghanaian Sign Language
crh: Ganalı İşaret Tili

en: Gilbertese
crh: Kiribati tili

en: Gondi
crh: Gondi (Hindistan)

en: Gorontalo
crh: Gorontalo (Endonezya)

en: Gothic
crh: Gotik

en: Grebo
crh: Grebo (Liberya)

en: Greek Sign Language
crh: Yunan İşaret Tili

en: Guarani
crh: Guarani (Paraguay)

en: Guatemalan Sign Language
crh: Guatemalalı İşaret Tili

en: Guinean Sign Language
crh: Gineli İşaret Tili

en: Gujarati
crh: Gujarati (Hindistan)

en: Hai//om
crh: Haiom

en: Haida
crh: Haida (Şimaliy Amerika yerlileri)

en: Haiphong Sign Language
crh: Haiphong İşaret Tili

en: Hanoi Sign Language
crh: Hanoi İşaret Tili

en: Hausa Sign Language
crh: Hausa İşaret Tili

en: Hawaiian
crh: Havaice

en: Hebrew
crh: İbranice

en: Hindi
crh: Hintçe

en: Hittite
crh: Hititçe

en: Ho Chi Minh City Sign Language
crh: Ho Chi Minh City İşaret Tili

en: Honduras Sign Language
crh: Honduras İşaret Tili

en: Hong Kong Sign Language
crh: Hong Kong İşaret Tili

en: Hungarian
crh: Macarca

en: Hungarian Sign Language
crh: Macar İşaret Tili

en: Icelandic
crh: İzlandaca

en: Icelandic Sign Language
crh: İzlandalı İşaret Tili

en: Indian Sign Language
crh: Hint İşaret Tili

en: Indonesian
crh: Endonezyaca

en: Indonesian Sign Language
crh: Endonezyalı İşaret Tili

en: Irish
crh: İrlandaca

en: Irish Sign Language
crh: İrlandalı İşaret Tili

en: Israeli Sign Language
crh: İsrailli İşaret Tili

en: Italian
crh: İtalyanca

en: Italian Sign Language
crh: İtalyan İşaret Tili

en: Jamaican Country Sign Language
crh: Jamaika Ülkesi İşaret Tili

en: Japanese
crh: Japonca

en: Japanese Sign Language
crh: Japon İşaret Tili

en: Jhankot Sign Language
crh: Jhankot İşaret Tili

en: Jimi (Cameroon)
crh: Jimi (Kamerun)

en: Jordanian Sign Language
crh: Ürdün İşaret Tili

en: Judeo-Georgian
crh: Judeo-Gürcü

en: Jumla Sign Language
crh: Jumla İşaret Tili

en: Kashmiri
crh: Keşmirce

en: Kashubian
crh: Kashubian (Lehçe şivesi)

en: Kazakh
crh: Qazahça

en: Kenyan Sign Language
crh: Kenyalı İşaret Tili

en: Khorasani Turkish
crh: Horasan Türkçesi

en: Kirghiz
crh: Qırğızca

en: Kituba (Congo)
crh: Kituba (Kongo)

en: Korean
crh: Korece

en: Korean Sign Language
crh: Koreli İşaret Tili

en: Kulung (Nigeria)
crh: Kulung (Nijerya)

en: Kurdish
crh: Kürtçe

en: Lakota
crh: Lakota (Şimaliy Amerika yerlileri)

en: Lao
crh: Laos Tili

en: Laos Sign Language
crh: Laoslu İşaret Tili

en: Latin
crh: Latince

en: Latvian
crh: Letonyaca

en: Latvian Sign Language
crh: Letonyalı İşaret Tili

en: Libyan Sign Language
crh: Libyalı İşaret Tili

en: Lithuanian
crh: Litvanyaca

en: Lithuanian Sign Language
crh: Litvanyalı İşaret Tili

en: Lycian
crh: Likya Tili

en: Lydian
crh: Lidya DIli

en: Lyons Sign Language
crh: Lyons İşaret Tili

en: Macedonian
crh: Makedonca

en: Madagascar Sign Language
crh: Madagaskarlı İşaret Tili

en: Malaysian Sign Language
crh: Malezyalı İşaret Tili

en: Maltese Sign Language
crh: Maltalı İşaret Tili

en: Manx
crh: Manx (Galler)

en: Maritime Sign Language
crh: Maritime İşaret Tili

en: Martha's Vineyard Sign Language
crh: Martha's Vineyard İşaret Tili

en: Mexican Sign Language
crh: Meksikalı İşaret Tili

en: Moi (Congo)
crh: Moi (Kongo)

en: Moldova Sign Language
crh: Moldovalı İşaret Tili

en: Monastic Sign Language
crh: Monastic İşaret Tili

en: Mongolian
crh: Moğol Tili

en: Mongolian Sign Language
crh: Moğol İşaret Tili

en: Moroccan Sign Language
crh: Faslı İşaret Tili

en: Mozambican Sign Language
crh: Mozambikli İşaret Tili

en: Multiple languages
crh: Çoklu diller

en: Namibian Sign Language
crh: Namibyalı İşaret Tili

en: Nepalese Sign Language
crh: Nepalli İşaret Tili

en: Nicaraguan Sign Language
crh: Nikaragualı İşaret Tili

en: Nigerian Sign Language
crh: Nigeryalı İşaret Tili

en: No linguistic content
crh: Dile ait içerik yok

en: Norwegian
crh: Norveççe

en: Norwegian Nynorsk
crh: Norveççe Nynorsk

en: Norwegian Sign Language
crh: Norveçli İşaret Tili

en: Nung (Viet Nam)
crh: Nung (Vietnam)

en: Nyanja
crh: Bantu Tili

en: Pakistan Sign Language
crh: Pakistanlı İşaret Tili

en: Panamanian Sign Language
crh: Panamalı İşaret Tili

en: Penang Sign Language
crh: Penang İşaret Tili

en: Persian
crh: Farsça

en: Persian Sign Language
crh: Pers İşaret Tili

en: Peruvian Sign Language
crh: Perulu İşaret Tili

en: Philippine Sign Language
crh: Filipin İşaret Tili

en: Phoenician
crh: Fenikçe

en: Polish
crh: Lehçe

en: Polish Sign Language
crh: Polonyalı İşaret Tili

en: Portuguese
crh: Portekizce

en: Portuguese Sign Language
crh: Portekizli İşaret Tili

en: Puerto Rican Sign Language
crh: Porto Rikolu İşaret Tili

en: Quebec Sign Language
crh: Quebec İşaret Tili

en: Rennellese Sign Language
crh: Rennellese İşaret Tili

en: Romanian
crh: Romence

en: Romanian Sign Language
crh: Roman İşaret Tili

en: Russian
crh: Rusça

en: Russian Sign Language
crh: Rus İşaret Tili

en: Salvadoran Sign Language
crh: Salvador İşaret Tili

en: Sardinian
crh: Sardince

en: Saudi Arabian Sign Language
crh: Suudi Arabistanlı İşaret Tili

en: Selangor Sign Language
crh: Selangorlu İşaret Tili

en: Serbian
crh: Sırpça

en: Serbo-Croatian
crh: Sırp-Hırvat Tili

en: Sierra Leone Sign Language
crh: Sierra Leone İşaret Tili

en: Siksika
crh: Siksika (Şimaliy Amerika yerlileri)

en: Singapore Sign Language
crh: Singapurlu İşaret Tili

en: Slave (Athapascan)
crh: Slave (Athapascan; Şimaliy Amerika yerlileri)

en: Slovak
crh: Slovakça

en: Slovakian Sign Language
crh: Slovak İşaret Tili

en: Slovenian
crh: Slovence

en: South African Sign Language
crh: Cenübiy Afrikalı İşaret Tili

en: Spanish
crh: İspanyolca

en: Spanish Sign Language
crh: İspanyol İşaret Tili

en: Sri Lankan Sign Language
crh: Sri Lankalı İşaret Tili

en: Sumerian
crh: Sümerce

en: Sundanese
crh: Sudan Tili

en: Swedish
crh: İsveçce

en: Swedish Sign Language
crh: İsveçli İşaret Tili

en: Swiss-French Sign Language
crh: İsviçreli-Fransız İşaret Tili

en: Swiss-German Sign Language
crh: İsviçreli-Alman İşaret Tili

en: Swiss-Italian Sign Language
crh: İsviçreli-İtalyan İşaret Tili

en: Tahitian
crh: Tahitice

en: Taiwan Sign Language
crh: Tayvanlı İşaret Tili

en: Tajik
crh: Tacikce

en: Tamil
crh: Tamilce

en: Tanzanian Sign Language
crh: Tanzanyalı İşaret Tili

en: Tatar
crh: İdil Tatarcası

en: Tebul Sign Language
crh: Tebul İşaret Tili

en: Tetun Dili
crh: Tetun Tili

en: Thai
crh: Taylandça

en: Thai Sign Language
crh: Thai İşaret Tili

en: Tibetan
crh: Tibetçe

en: Tonga (Tonga Islands)
crh: Tonga

en: Trinidad and Tobago Sign Language
crh: Trinidad Tobago İşaret Tili

en: Tswana
crh: Setswana

en: Tunisian Sign Language
crh: Tunuslu İşaret Tili

en: Turkish
crh: Türkçe

en: Turkish Sign Language
crh: Türk İşaret Tili

en: Turkmen
crh: Türkmence

en: Ugandan Sign Language
crh: Ugandalı İşaret Tili

en: Uighur
crh: Uygurca

en: Ukrainian
crh: Ukraince

en: Ukrainian Sign Language
crh: Ukraince İşaret Tili

en: Uncoded languages
crh: Kodlanmamış diller

en: Urdu
crh: Urduca

en: Urubú-Kaapor Sign Language
crh: Urubú-Kaapor İşaret Tili

en: Uruguayan Sign Language
crh: Uruguaylı İşaret Tili

en: Uzbek
crh: Özbekçe

en: Valencian Sign Language
crh: Valensiyalı İşaret Tili

en: Venezuelan Sign Language
crh: Venezuelalı İşaret Tili

en: Vietnamese
crh: Vietnamca

en: Walloon
crh: Valonca

en: Welsh
crh: Gal Tili

en: Yiddish
crh: Yiddiş

en: Yucatec Maya Sign Language
crh: Yucatec Maya İşaret Tili

en: Yugoslavian Sign Language
crh: Yugoslav İşaret Tili

en: Zambian Sign Language
crh: Zambiyalı İşaret Tili

en: Zimbabwe Sign Language
crh: Zimbabveli İşaret Tili
