calibre - en to da translation catalogue (236 entries)

en: //Gana
da: Luganda

en: Abai Sungai
da: Abai sungai

en: Abnaki, Eastern
da: Abnaki, østlig

en: Abnaki, Western
da: Abnaki, vestlig

en: Achinese
da: Achinesisk

en: Acipa, Eastern
da: Acipa, østlig

en: Akkadian
da: Akkadisk

en: Albanian
da: Albansk

en: Aleut
da: Aleutiske sprog

en: Algerian Sign Language
da: Algerisk tegnsprog

en: Amarasi
da: Aymará

en: American Sign Language
da: Amerikansk tegnsprog

en: Amharic
da: Amharisk

en: Arabic
da: Arabisk

en: Argentine Sign Language
da: Argentinsk tegnsprog

en: Armenian
da: Armensk

en: Armenian Sign Language
da: Armensk tegnsprog

en: Assamese
da: Assamesisk

en: Australian Aborigines Sign Language
da: Austral-aboriginalsk tegnsprog

en: Australian Sign Language
da: Australsk tegnsprog

en: Austrian Sign Language
da: Østrigsk tegnsprog

en: Avaric
da: Avarisk

en: Avestan
da: Avestisk

en: Azerbaijani
da: Azerbaijansk

en: Balinese
da: Balinesisk

en: Bashkir
da: Bajkirsk

en: Basque
da: Baskisk

en: Belarusian
da: Hviderussisk

en: Bolivian Sign Language
da: Boliviansk tegnsprog

en: Bosnian
da: Bosnisk

en: Brazilian Sign Language
da: Brasiliansk tegnsprog

en: Breton
da: Bretonsk

en: British Sign Language
da: Britisk tegnsprog

en: Buginese
da: Buginesisk

en: Bulgarian
da: Bulgarsk

en: Bulgarian Sign Language
da: Bulgarsk tegnsprog

en: Burmese
da: Murmesisk

en: Catalan
da: Catalansk

en: Chechen
da: Tjetjensk

en: Chilean Sign Language
da: Chilensk tegnsprog

en: Chinese
da: Kinesisk

en: Chinese Sign Language
da: Kinesisk tegnsprog

en: Chuvash
da: Tjuvaskisk

en: Colombian Sign Language
da: Colombiansk tegnsprog

en: Coptic
da: Koptisk

en: Cornish
da: Cornisk

en: Corsican
da: Korsikansk

en: Creek
da: Muskogee

en: Croatia Sign Language
da: Kroatisk tegnsprog

en: Croatian
da: Kroatisk

en: Cuba Sign Language
da: Cubansk tegnsprog

en: Czech
da: Tjekkisk

en: Czech Sign Language
da: Tjekkisk tegnsprog

en: Danish
da: Dansk

en: Danish Sign Language
da: Dansk tegnsprog

en: Danish, Traveller
da: Dansk, rejsende

en: Dutch
da: Hollandsk

en: Dutch Sign Language
da: Hollandsk tegnsprog

en: Ecuadorian Sign Language
da: Ecuadoriansk tegnsprog

en: Egypt Sign Language
da: Egyptisk tegnsprog

en: Egyptian (Ancient)
da: Oldægyptisk

en: Elamite
da: Elamitisk

en: English
da: Engelsk

en: Erzya
da: Erza

en: Estonian
da: Estisk

en: Estonian Sign Language
da: Estisk tegnsprog

en: Ethiopian Sign Language
da: Etiopisk tegnsprog

en: Faroese
da: Færøsk

en: Fijian
da: Fijisk

en: Finnish
da: Finsk

en: Finnish Sign Language
da: Finsk tegnsprog

en: French
da: Fransk

en: French Sign Language
da: Fransk tegnsprog

en: Georgian
da: Georgisk

en: German
da: Tysk

en: German Sign Language
da: Tysk tegnsprog

en: German, Swiss
da: Tysk, schweiz

en: Ghanaian Sign Language
da: Ghanesisk tegnsprog

en: Gilbertese
da: Gilbertansk

en: Gothic
da: Gotisk

en: Greek Sign Language
da: Græsk tegnsprog

en: Guatemalan Sign Language
da: Guatemalansk tegnsprog

en: Guinean Sign Language
da: Guineansk tegnsprog

en: Hawaiian
da: Hawaiansk

en: Hebrew
da: Hebraisk

en: Hema
da: Nyoro sprog

en: Hittite
da: Hittisk

en: Honduras Sign Language
da: Honduransk tegnsprog

en: Hungarian
da: Ungarsk

en: Hungarian Sign Language
da: Ungarnsk tegnsprog

en: Icelandic
da: Islandsk

en: Icelandic Sign Language
da: Islandsk tegnsprog

en: Indian Sign Language
da: Indisk tegnsprog

en: Indonesian
da: Indonesisk

en: Indonesian Sign Language
da: Indonesisk tegnsprog

en: Irish
da: Irsk

en: Irish Sign Language
da: Irsk tegnsprog

en: Israeli Sign Language
da: Israelsk tegnsprog

en: Italian
da: Italiensk

en: Italian Sign Language
da: Italiensk tegnsprog

en: Japanese
da: Japansk

en: Japanese Sign Language
da: Japansk tegnsprog

en: Javanese
da: Javanesisk

en: Jordanian Sign Language
da: Jordansk tegnsprog

en: Judeo-Arabic
da: Jødisk-arabisk

en: Judeo-Persian
da: Jødisk-persisk

en: Kabardian
da: Kabardi

en: Kannada
da: Kannaresisk

en: Kara-Kalpak
da: Karakalpakisk

en: Karachay-Balkar
da: Karatjask (Balkarisk)

en: Kashmiri
da: Kashmirsk

en: Kashubian
da: Kashubisk

en: Kazakh
da: Kasakhisk

en: Kenyan Sign Language
da: Kenyansk tegnsprog

en: Khotanese
da: Khotanesisk

en: Kirghiz
da: Kirgisisk

en: Komi
da: Komi (Syrjænsk)

en: Korean
da: Koreansk

en: Korean Sign Language
da: Koreansk tegnsprog

en: Kurdish
da: Kurdisk

en: Lao
da: Laotisk

en: Latvian
da: Lettisk

en: Latvian Sign Language
da: Lettisk tegnsprog

en: Libyan Sign Language
da: Libysk tegnsprog

en: Lithuanian
da: Litauisk

en: Lithuanian Sign Language
da: Litauisk tegnsprog

en: Luiseno
da: Luiseño

en: Lule Sami
da: Lule-samisk

en: Luo (Kenya and Tanzania)
da: Luo (Kenya og Tanzania)

en: Macedonian
da: Makedonsk

en: Madagascar Sign Language
da: Madagaskisk tegnsprog

en: Malaysian Sign Language
da: Malaysisk tegnsprog

en: Maltese
da: Maltesisk

en: Maltese Sign Language
da: Maltesisk tegnsprog

en: Manchu
da: Man

en: Maritime Sign Language
da: Maritimt tegnsprog

en: Mexican Sign Language
da: Mexicansk tegnsprog

en: Mirandese
da: Mirandesisk

en: Moldova Sign Language
da: Moldovisk tegnsprog

en: Mongolian
da: Mongolsk

en: Mongolian Sign Language
da: Mongolsk tegnsprog

en: Moroccan Sign Language
da: Marokkansk tegnsprog

en: Mozambican Sign Language
da: Mozambiquisk tegnsprog

en: Multiple languages
da: Flere sprog

en: Namibian Sign Language
da: Namibisk tegnsprog

en: Neapolitan
da: Nyt _alias

en: Nepalese Sign Language
da: Nepalesisk tegnsprog

en: New Zealand Sign Language
da: New Zealandsk tegnsprog

en: Nicaraguan Sign Language
da: Nicaraguansk tegnsprog

en: Nigerian Sign Language
da: Nigersk tegnsprog

en: Nogai
da: Nogajisk

en: Norwegian
da: Norsk

en: Norwegian Nynorsk
da: Norsk; Nynorsk

en: Norwegian Sign Language
da: Norsk tegnsprog

en: Nyamwezi
da: Nyamwezisk

en: Pakistan Sign Language
da: Pakistansk tegnsprog

en: Persian
da: Persisk

en: Persian Sign Language
da: Persisk tegnsprog

en: Peruvian Sign Language
da: Peruviansk tegnsprog

en: Philippine Sign Language
da: Filippinsk tegnsprog

en: Phoenician
da: Fønikisk

en: Pohnpeian
da: Ponape

en: Polish
da: Polsk

en: Polish Sign Language
da: Polsk tegnsprog

en: Portuguese
da: Portugisisk

en: Portuguese Sign Language
da: Portugisisk tegnsprog

en: Puerto Rican Sign Language
da: Puertoricansk tegnsprog

en: Pushto
da: Pashto

en: Romanian
da: Rumænsk

en: Romanian Sign Language
da: Rumænsk tegnsprog

en: Romany
da: Romani

en: Russian
da: Russisk

en: Russian Sign Language
da: Russisk tegnsprog

en: Salvadoran Sign Language
da: Salvadoransk tegnsprog

en: Samoan
da: Samoansk

en: Sardinian
da: Sardinsk

en: Saudi Arabian Sign Language
da: Saudiarabisk tegnsprog

en: Scots
da: Skotsk

en: Selkup
da: Selkupisk

en: Serbian
da: Serbisk

en: Sicilian
da: Siciliansk

en: Sierra Leone Sign Language
da: Sierraleonsk tegnsprog

en: Singapore Sign Language
da: Singaporeansk tegnsprog

en: Slovak
da: Slovakisk

en: Slovakian Sign Language
da: Slovakisk tegnsprog

en: Slovenian
da: Slovensk

en: Sogdian
da: Sogdiansk

en: Somali
da: Somalisk

en: South African Sign Language
da: Sydafrikansk tegnsprog

en: Spanish
da: Spansk

en: Spanish Sign Language
da: Spansk tegnsprog

en: Sri Lankan Sign Language
da: Srilankansk tegnsprog

en: Sumerian
da: Sumerisk

en: Sundanese
da: Sundanesisk

en: Swedish
da: Svensk

en: Swedish Sign Language
da: Svensk tegnsprog

en: Swiss-French Sign Language
da: Schweizisk-fransk tegnsprog

en: Swiss-German Sign Language
da: Schweizertysk tegnsprog

en: Swiss-Italian Sign Language
da: Schweiz-italiensk tegnsprog

en: Syriac
da: Syrisk

en: Tahitian
da: Tahitiansk

en: Taiwan Sign Language
da: Taiwansk tegnsprog

en: Tamil
da: Tamilsk

en: Tanzanian Sign Language
da: Tanzanisk tegnsprog

en: Tatar
da: Tatarisk

en: Thai Sign Language
da: Thai tegnsprog

en: Tibetan
da: Tibetansk

en: Tigre
da: Tigré

en: Tigrinya
da: Tigrinja

en: Timne
da: Temne

en: Tiv
da: iTiv

en: Tonga (Tonga Islands)
da: Tonga (Tongaøerne)

en: Tsimshian
da: Tsimshisk

en: Tsonga
da: Tonga

en: Tunisian Sign Language
da: Tunesisk tegnsprog

en: Turkish
da: Tyrkisk

en: Turkish Sign Language
da: Tyrkisk tegnsprog

en: Turkmen
da: Turkmensk

en: Udmurt
da: Udmurt (Votjakkisk)

en: Ugandan Sign Language
da: Ugandisk tegnsprog

en: Ukrainian
da: Ukrainsk

en: Ukrainian Sign Language
da: Ukrainsk tegnsprog

en: Undetermined
da: Ubestemt

en: Uruguayan Sign Language
da: Uruguaysk tegnsprog

en: Uzbek
da: Uzbesisk

en: Venezuelan Sign Language
da: Venezuelansk tegnsprog

en: Vietnamese
da: Vietnamesisk

en: Volapük
da: Volapyk

en: Votic
da: Votisk

en: Walloon
da: Wallonsk

en: Welsh
da: Walisisk

en: Yapese
da: Yap

en: Yiddish
da: Jiddish

en: Yugoslavian Sign Language
da: Jugoslavisk tegnsprog

en: Zambian Sign Language
da: Zambisk tegnsprog

en: Zimbabwe Sign Language
da: Zimbabwisk tegnsprog
