calibre - en to sr translation catalogue (682 entries)

en: 'Are'are
sr: ареаре

en: //Gana
sr: ганда

en: Aari
sr: Аари

en: Aasáx
sr: Асакс

en: Abaga
sr: Абага

en: Abai Sungai
sr: Абаи Сунгаи

en: Abanyom
sr: Абањјом

en: Abau
sr: Абау

en: Abaza
sr: Абаза

en: Abidji
sr: Абиџи

en: Abipon
sr: Абипон

en: Abishira
sr: Абишира

en: Abkhazian
sr: Абхазијски

en: Abom
sr: Анјин

en: Abon
sr: Абон

en: Abron
sr: Аброн

en: Abu
sr: Абу

en: Abua
sr: Абуа

en: Abui
sr: Абуи

en: Abure
sr: Абуре

en: Abé
sr: Абе

en: Achagua
sr: Ачагуа

en: Achang
sr: Ачанг

en: Acheron
sr: Ачерон

en: Achi
sr: Ачи

en: Achinese
sr: Акинески

en: Achterhoeks
sr: Ахтерхекс

en: Achuar-Shiwiar
sr: Ачуар-Шивиар

en: Achumawi
sr: Ачумави

en: Acoli
sr: Аколи

en: Acroá
sr: Акроа

en: Adabe
sr: Адабе

en: Adamorobe Sign Language
sr: Адамороб знаковни језик

en: Adang
sr: Аданг

en: Adangbe
sr: Адангбе

en: Adangme
sr: Адангме

en: Adele
sr: Аделе

en: Adhola
sr: Адола

en: Adi
sr: Ади

en: Adioukrou
sr: Адиокру

en: Adnyamathanha
sr: Адњаматана

en: Adonara
sr: Адонара

en: Aduge
sr: Адуге

en: Adyghe
sr: Адиге

en: Adzera
sr: Адзера

en: Aeka
sr: Аека

en: Aer
sr: Ер

en: Afade
sr: Афаде

en: Afar
sr: Афар

en: Afghan Sign Language
sr: Афганистански знаковни језик

en: Afitti
sr: Афити

en: Afrihili
sr: африхили

en: Afrikaans
sr: африканс

en: Agarabi
sr: Агараби

en: Agariya
sr: Агарија

en: Agatu
sr: Агату

en: Aghem
sr: Агхем

en: Aghu
sr: Агху

en: Aghul
sr: Агхул

en: Agi
sr: Аги

en: Aguacateco
sr: Агвакатеко

en: Aguano
sr: Агвано

en: Aguaruna
sr: Агуаруна

en: Aguna
sr: агуна

en: Agutaynen
sr: Агутајнен

en: Ahanta
sr: Аханта

en: Ahirani
sr: Ахирани

en: Ahom
sr: Ахом

en: Ahtena
sr: Ахтена

en: Ai-Cham
sr: Аи-Чам

en: Aighon
sr: Аигхон

en: Aimaq
sr: Ајмак

en: Aimele
sr: Ајмеле

en: Aimol
sr: Ајмол

en: Ainbai
sr: Аинбаи

en: Ainu (China)
sr: Аину(Кина)

en: Ainu (Japan)
sr: Аину(Јапан)

en: Aiome
sr: Ајоме

en: Airoran
sr: Ајроран

en: Aiton
sr: Аитон

en: Aja (Benin)
sr: Аја(Бенин)

en: Aja (Sudan)
sr: Аја(Судан)

en: Ajawa
sr: Ајава

en: Ajië
sr: Ајие

en: Ak
sr: Ак

en: Aka-Bea
sr: Ака-Беа

en: Aka-Bo
sr: Ака-Бо

en: Aka-Cari
sr: Ака-Кари

en: Aka-Jeru
sr: Ака-Јеру

en: Aka-Kede
sr: Ака-Кеде

en: Aka-Kol
sr: ака-кол

en: Aka-Kora
sr: Ака-Кора

en: Akan
sr: акан

en: Akar-Bale
sr: Акар-Бале

en: Akaselem
sr: Акаселем

en: Akawaio
sr: Акавајо

en: Ake
sr: Аке

en: Akeu
sr: Акеу

en: Akha
sr: Акха

en: Akhvakh
sr: Акхвакх

en: Akkadian
sr: акадски

en: Aklanon
sr: Акланон

en: Akolet
sr: Аколет

en: Akpa
sr: Акипа

en: Akrukay
sr: Акрукај

en: Akuku
sr: Акуку

en: Akum
sr: Акум

en: Akuntsu
sr: Акунтсу

en: Akurio
sr: Акурио

en: Akwa
sr: Аква

en: Alaba-K’abeena
sr: алаба-кабеена

en: Alabama
sr: Алабама

en: Alago
sr: Алаго

en: Alak
sr: Алак

en: Alamblak
sr: Аламблак

en: Alangan
sr: Алаган

en: Alapmunte
sr: Алапмунте

en: Alawa
sr: Алава

en: Albanian
sr: албански

en: Alege
sr: Алеге

en: Aleut
sr: алеут

en: Algonquin
sr: Алгонквин

en: Ali
sr: Али

en: Alladian
sr: Аладиан

en: Allar
sr: Алар

en: Alngith
sr: Алнгит

en: Alor
sr: Алор

en: Alsea
sr: Алсејски

en: Alugu
sr: Алугу

en: Alumu-Tesu
sr: Алуму-Тесу

en: Alune
sr: Алуне

en: Alur
sr: Алур

en: Alutor
sr: Алутор

en: Ama (Papua New Guinea)
sr: Ама(Папуа Нова Гвинеја)

en: Amahai
sr: Амахаи

en: Amaimon
sr: Амаимон

en: Amal
sr: Амал

en: Amanab
sr: Аманаб

en: Amara
sr: Амара

en: Amarakaeri
sr: Амаракери

en: Amarasi
sr: Амараси

en: Ambai
sr: Амбаи

en: Ambakich
sr: Амбакич

en: Ambelau
sr: Амбелау

en: Ambele
sr: Амбеле

en: Amblong
sr: Амблонг

en: Ambo
sr: Амбо

en: Ambrak
sr: Амбрак

en: Ambul
sr: Амбул

en: Ambulas
sr: Амбулас

en: Amdang
sr: Амданг

en: Amele
sr: Амеле

en: American Sign Language
sr: Амерички знаковни језик

en: Amharic
sr: амхарски

en: Ami
sr: Ами

en: Amis
sr: Амис

en: Amo
sr: Амо

en: Amol
sr: Амол

en: Ampanang
sr: Ампанан

en: Amto
sr: Амто

en: Amundava
sr: Амундава

en: Anaang
sr: Анаанг

en: Anakalangu
sr: Анакалангу

en: Anal
sr: Анал

en: Anambé
sr: Анамбе

en: Andai
sr: Андаи

en: Andaqui
sr: Андакви

en: Andarum
sr: Андарум

en: Andegerebinha
sr: Андегеребина

en: Andh
sr: андх

en: Andi
sr: Анди

en: Andoa
sr: Андоа

en: Andoque
sr: Андокве

en: Anem
sr: Анем

en: Aneme Wake
sr: Анем Ваке

en: Angaataha
sr: Ангаатаха

en: Angal
sr: Ангал

en: Angal Enen
sr: Ангал Енен

en: Angal Heneng
sr: Ангал Хененг

en: Angika
sr: Ангика

en: Angolar
sr: Анголар

en: Angor
sr: Ангор

en: Angoram
sr: Ангорам

en: Animere
sr: Анимере

en: Ankave
sr: Анкаве

en: Anor
sr: Анор

en: Anserma
sr: Ансерма

en: Ansus
sr: Ансус

en: Antakarinya
sr: Антакариња

en: Anuak
sr: Ануак

en: Anuki
sr: Ануки

en: Anus
sr: анус

en: Anuta
sr: Анута

en: Aore
sr: Аоре

en: Apalaí
sr: Апалаи

en: Apatani
sr: Апатани

en: Apma
sr: Апма

en: Aputai
sr: Апутаи

en: Arabana
sr: Арабана

en: Arabela
sr: Арабела

en: Arabic
sr: арапски

en: Aragonese
sr: арагонски

en: Araki
sr: Араки

en: Aranadan
sr: Аранадан

en: Araona
sr: Араона

en: Arapaho
sr: арапахо

en: Arapaso
sr: Арапасо

en: Arawak
sr: аравак

en: Araweté
sr: аравете

en: Arawum
sr: Аравум

en: Arbore
sr: Арборе

en: Archi
sr: Арчи

en: Areba
sr: Ареба

en: Arem
sr: Арем

en: Argentine Sign Language
sr: Аргентински знаковни језик

en: Argobba
sr: Аргобба

en: Arguni
sr: Аргуни

en: Arhuaco
sr: архуако

en: Arhâ
sr: арга

en: Ari
sr: Ари

en: Arifama-Miniafia
sr: Арифама-Миниафиа

en: Arigidi
sr: Аригиди

en: Arikara
sr: Арикара

en: Arikem
sr: Арикем

en: Arma
sr: Арма

en: Armenian
sr: јерменски

en: Armenian Sign Language
sr: Јерменски знаковни језик

en: Arosi
sr: Ароси

en: Arta
sr: Арта

en: Aruek
sr: Аруек

en: Arutani
sr: Арутани

en: As
sr: Ас

en: Asas
sr: асас

en: Ashe
sr: Асхе

en: Ashkun
sr: ашкун

en: Asilulu
sr: Асилулу

en: Asoa
sr: Асоа

en: Assamese
sr: асамешки

en: Asturian
sr: Астуријски

en: Asumboa
sr: асумбоа

en: Asuri
sr: Асури

en: Ata
sr: Ата

en: Atakapa
sr: Атакапа

en: Atampaya
sr: Атампаја

en: Atemble
sr: Атембле

en: Athpariya
sr: Атпарија

en: Ati
sr: Ати

en: Atorada
sr: Аторада

en: Atsahuaca
sr: атсахуака

en: Au
sr: Ау

en: Aulua
sr: Аулуа

en: Aurá
sr: Аура

en: Aushiri
sr: Аушири

en: Australian Aborigines Sign Language
sr: Знаковни језик аустралијских Абориџина

en: Austrian Sign Language
sr: Аустријски знаковни језик

en: Auye
sr: Аује

en: Avaric
sr: аварски

en: Avatime
sr: Аватиме

en: Avau
sr: Авау

en: Avestan
sr: авестан

en: Avikam
sr: Авикам

en: Avokaya
sr: Авокаја

en: Awabakal
sr: авабакал

en: Awadhi
sr: авади

en: Awak
sr: Авак

en: Awara
sr: Авара

en: Awbono
sr: авбоно

en: Awera
sr: Авера

en: Awetí
sr: Авети

en: Awing
sr: Авинг

en: Awun
sr: Авун

en: Awutu
sr: Авуту

en: Axamb
sr: Аксамб

en: Ayere
sr: Ајере

en: Aymara
sr: ајмар

en: Ayoreo
sr: Ајорео

en: Ayu
sr: Ају

en: Azerbaijani
sr: азербејџански

en: Baba
sr: Баба

en: Babango
sr: санго

en: Babatana
sr: бамбара

en: Babine
sr: Бабине

en: Bacama
sr: Бакама

en: Bade
sr: Баде

en: Badeshi
sr: Бадеши

en: Badui
sr: Бадуи

en: Bahnar
sr: Бахнар

en: Baibai
sr: Баибаи

en: Bakpinka
sr: Бакпинка

en: Baldemu
sr: Балдему

en: Balinese
sr: балинезе

en: Baluchi
sr: балучи

en: Bamali
sr: Бамали

en: Bamu
sr: Баму

en: Bamun
sr: Бамун

en: Bana
sr: Бана

en: Bankon
sr: Банкон

en: Barai
sr: Бараи

en: Barakai
sr: Баракаи

en: Barama
sr: Барама

en: Bardi
sr: Барди

en: Barombi
sr: Баромби

en: Basap
sr: Басап

en: Bashkir
sr: башкир

en: Basque
sr: баскијски

en: Batak Angkola
sr: Батак Ангкола

en: Bats
sr: Батс

en: Bau
sr: Бау

en: Bavarian
sr: Баварски

en: Bayot
sr: Бајот

en: Bebeli
sr: Бебели

en: Beja
sr: беџа

en: Belait
sr: Белаит

en: Belarusian
sr: белоруски

en: Benabena
sr: Бенабена

en: Bende
sr: Бенде

en: Bendi
sr: Бенди

en: Bengali
sr: бенгалски

en: Bhojpuri
sr: бојупи

en: Biage
sr: Биаге

en: Biali
sr: Биали

en: Bikol
sr: бикол

en: Bini
sr: бини

en: Bislama
sr: бислама

en: Bokoto
sr: Бокото

en: Bosnian
sr: бошњачки

en: Bragat
sr: Брагат

en: Braj
sr: браџ

en: Breton
sr: бретањски

en: Bubia
sr: Бубиа

en: Bugan
sr: Буган

en: Buginese
sr: бугинезе

en: Bulgarian
sr: бугарски

en: Bunaba
sr: Бунаба

en: Bunama
sr: Бунама

en: Buriat
sr: буријат

en: Burmese
sr: бурмиски

en: Burumakok
sr: Бурумакок

en: Burun
sr: Бурун

en: Burunge
sr: Бурунге

en: Buruwai
sr: Буруваи

en: Caddo
sr: кадо

en: Catalan
sr: каталонски

en: Cebuano
sr: цебуано

en: Chamorro
sr: чаморо

en: Chayahuita
sr: чагатај

en: Chechen
sr: чеченски

en: Cherokee
sr: чироки

en: Cheyenne
sr: чејенски

en: Chibcha
sr: чибча

en: Chinese
sr: кинески

en: Chinook jargon
sr: чиноок жаргон

en: Chipewyan
sr: чипевјан

en: Chippewa
sr: оџибва

en: Choctaw
sr: чоктав

en: Chuvash
sr: чуваш

en: Cicipu
sr: Циципу

en: Coptic
sr: коптски

en: Cornish
sr: корнвалски

en: Corsican
sr: корзикански

en: Cree
sr: кри

en: Creek
sr: крик

en: Croatian
sr: хрватски

en: Czech
sr: чешки

en: Dakota
sr: дакота

en: Danish
sr: дански

en: Dano
sr: Дано

en: Dargwa
sr: даргва

en: Defaka
sr: Дефака

en: Delaware
sr: делавер

en: Dinka
sr: динка

en: Dogrib
sr: догриб

en: Duala
sr: дуала

en: Dutch
sr: холандски

en: Dyula
sr: ђула

en: Dzodinka
sr: Ђодинка

en: Dzongkha
sr: дзонгка

en: Efik
sr: ефик

en: Egyptian (Ancient)
sr: египатски (стари)

en: Ekajuk
sr: екаџук

en: Elamite
sr: еламит

en: Eloyi
sr: Елоји

en: English
sr: енглески

en: Erzya
sr: ерзја

en: Esimbi
sr: Есимби

en: Esperanto
sr: есперанто

en: Estonian
sr: естонски

en: Ewe
sr: еве

en: Ewondo
sr: евондо

en: Fanti
sr: фанти

en: Faroese
sr: фарски

en: Fembe
sr: Фембе

en: Fijian
sr: фиџијан

en: Finnish
sr: фински

en: Fon
sr: фон

en: French
sr: француски

en: Friulian
sr: фриулијански

en: Fulah
sr: фула

en: Ga
sr: га

en: Galician
sr: Галицијски

en: Galo
sr: Гало

en: Gayo
sr: гајо

en: Geez
sr: гиз

en: Georgian
sr: грузијски

en: German
sr: Немачки

en: German Sign Language
sr: Немачки језик

en: Ghotuo
sr: Готуо

en: Gikyode
sr: Гикиод

en: Gilbertese
sr: жибертески

en: Girawa
sr: Гирава

en: Gondi
sr: гонди

en: Gorontalo
sr: горонтало

en: Gothic
sr: готски

en: Grebo
sr: гребо

en: Gros Ventre
sr: грос-вентре

en: Guarani
sr: гуарани

en: Gujarati
sr: гујарати

en: Haeke
sr: Хаеке

en: Haida
sr: хаида

en: Hamer-Banna
sr: хаммер-банна

en: Hausa
sr: хауса

en: Hawaiian
sr: хавајски

en: Hebrew
sr: хебрејски

en: Hema
sr: њоро

en: Herero
sr: хереро

en: Heyo
sr: Хејо

en: Hiligaynon
sr: хилигајнон

en: Hindi
sr: хинду

en: Hittite
sr: хетски

en: Hmong
sr: хмонг

en: Hungarian
sr: мађарски

en: Hupa
sr: хупа

en: Iban
sr: ибан

en: Icelandic
sr: исландски

en: Ido
sr: идо

en: Igbo
sr: игбо

en: Igo
sr: Иго

en: Iloko
sr: илоко

en: Inabaknon
sr: Инабакнон

en: Indonesian
sr: индонежански

en: Ingush
sr: ингуш

en: Interlingue
sr: интерлингве

en: Inuktitut
sr: инуктитут

en: Inupiaq
sr: инупијак

en: Ipulo
sr: Ипуло

en: Irish
sr: ирски

en: Italian
sr: италијански

en: Japanese
sr: јапански

en: Jarawa (India)
sr: Јарава(Индија)

en: Javanese
sr: јавански

en: Judeo-Arabic
sr: јудо-арапски

en: Judeo-Persian
sr: јудо-персијски

en: Kabardian
sr: кабардијански

en: Kabyle
sr: кабил

en: Kachin
sr: качин

en: Kahua
sr: Кахуа

en: Kaluli
sr: Калули

en: Kannada
sr: канада

en: Kanuri
sr: канури

en: Kara-Kalpak
sr: кара-калпак

en: Karachay-Balkar
sr: карачак-балкар

en: Kashmiri
sr: кашмирски

en: Kashubian
sr: кашубијски

en: Kawi
sr: кави

en: Kazakh
sr: казахстански

en: Khotanese
sr: котанезе

en: Kikuyu
sr: кикују

en: Kimbundu
sr: кимбунду

en: Kinyarwanda
sr: кинјарванда

en: Kirghiz
sr: киргишки

en: Komi
sr: коми

en: Koongo
sr: конго

en: Korean
sr: корејски

en: Kosraean
sr: косраенски

en: Kotava
sr: Котава

en: Kpelle
sr: кпеле

en: Kuanyama
sr: куанјама

en: Kumyk
sr: кумик

en: Kurdish
sr: курдски

en: Kurukh
sr: курук

en: Kutenai
sr: кутенај

en: Ladino
sr: ладино

en: Lahnda
sr: ланда

en: Lamba
sr: ламбда

en: Lampung Nyo
sr: Лампунг Нио

en: Lao
sr: лао

en: Larike-Wakasihu
sr: Ларике-Вакасиху

en: Latin
sr: латински

en: Latvian
sr: летонски

en: Legbo
sr: Легбо

en: Lezghian
sr: лежгијански

en: Lingala
sr: лингала

en: Lishanid Noshan
sr: Лианид Ношан

en: Lithuanian
sr: литвански

en: Lojban
sr: лојбан

en: Lozi
sr: лози

en: Luba-Katanga
sr: луба-катанга

en: Luba-Lulua
sr: луба-лулуа

en: Luiseno
sr: Луијсено

en: Lule Sami
sr: луле сами

en: Lunda
sr: Лунда

en: Luo (Kenya and Tanzania)
sr: луо (Кенија и Танзанија)

en: Lushai
sr: лушаји

en: Macedonian
sr: македонски

en: Madurese
sr: мадурезе

en: Magahi
sr: магахи

en: Maithili
sr: маитхили

en: Makasar
sr: макасар

en: Malagasy
sr: малагаси

en: Malayalam
sr: малајамски

en: Maltese
sr: малтешки

en: Manchu
sr: манчу

en: Mandar
sr: мандарски

en: Mandingo
sr: мандинго

en: Mandobo Atas
sr: Мандобо Атас

en: Manide
sr: Маниде

en: Manna-Dora
sr: телугу

en: Manx
sr: са острва Мана

en: Maori
sr: маори

en: Marathi
sr: марати

en: Marwari
sr: марвари

en: Masai
sr: масаи

en: Minangkabau
sr: минангкабау

en: Mirandese
sr: мирандешки

en: Moere
sr: серер

en: Mohawk
sr: мохавк

en: Moksha
sr: мокша

en: Mongo
sr: монго

en: Mongolian
sr: монголски

en: Morom
sr: Мором

en: Mossi
sr: моси

en: Mpur
sr: Мпур

en: Mufian
sr: Муфиан

en: Multiple languages
sr: вишејезички

en: Muratayak
sr: Муратајак

en: Nanubae
sr: Нанубае

en: Nauru
sr: науру

en: Ndonga
sr: ндонга

en: Neapolitan
sr: напуљски

en: Nend
sr: Ненд

en: Ngas
sr: Нгас

en: Ngelima
sr: Нгелима

en: Nias
sr: нијас

en: Niuean
sr: ниујеан

en: Nogai
sr: ногаи

en: Norwegian
sr: Норвешки

en: Norwegian Bokmål
sr: Норвешки (књижевни)

en: Norwegian Nynorsk
sr: Норвешки модерни

en: Norwegian Sign Language
sr: Норвешки језик

en: Nubaca
sr: Нубака

en: Nyamwezi
sr: њамвези

en: Nyankole
sr: њанкол

en: Nzima
sr: нзима

en: Obokuitai
sr: Обокуитаи

en: Obolo
sr: Оболо

en: Oroko
sr: Ороко

en: Oromo
sr: оромо

en: Osage
sr: осаж

en: Pahlavi
sr: палави

en: Pal
sr: Пал

en: Palauan
sr: палауан

en: Pali
sr: пали

en: Pampanga
sr: пампања

en: Pangasinan
sr: пангасинан

en: Papiamento
sr: папијаменто

en: Pele-Ata
sr: Пеле-Ата

en: Pemon
sr: Пемон

en: Persian
sr: персијски

en: Phoenician
sr: феничански

en: Pohnpeian
sr: понпејан

en: Polish
sr: пољски

en: Portuguese
sr: португалски

en: Pushto
sr: пушто

en: Putukwam
sr: Путуквам

en: Qawasqar
sr: Каваскар

en: Qimant
sr: Кимант

en: Rajasthani
sr: раџастани

en: Rapanui
sr: рапануји

en: Reel
sr: Реел

en: Romanian
sr: румунски

en: Romany
sr: цигански

en: Rundi
sr: рунди

en: Russian
sr: руски

en: Sa'a
sr: сасак

en: Samoan
sr: самоански

en: Sandawe
sr: сандаве

en: Sanskrit
sr: санскрит

en: Santali
sr: сантали

en: Sardinian
sr: сардинијски

en: Scots
sr: шкотски

en: Selkup
sr: селкуп

en: Serbian
sr: српски

en: Shan
sr: шан

en: Shona
sr: шона

en: Sicilian
sr: сицилијански

en: Sidamo
sr: сидамо

en: Siksika
sr: сиксика

en: Sindhi
sr: синди

en: Siwu
sr: Сиву

en: Slave (Athapascan)
sr: славски (атапаскански)

en: Slovak
sr: словачки

en: Slovenian
sr: словеначки

en: Sogdian
sr: согдијан

en: Solong
sr: Солонг

en: Somali
sr: сомалски

en: Soninke
sr: сонинке

en: Spanish
sr: шпански

en: Sukuma
sr: сукума

en: Sumerian
sr: сумерски

en: Sundanese
sr: сунданежански

en: Susu
sr: сузу

en: Swati
sr: свати

en: Swedish
sr: шведски

en: Swiss-German Sign Language
sr: Швајцарско-Немачки језик

en: Syriac
sr: сиријски

en: Tagalog
sr: тагалог

en: Tahitian
sr: тахићански

en: Taikat
sr: Таикат

en: Tainae
sr: Тајнае

en: Tajik
sr: таџик

en: Tamasheq
sr: тамашек

en: Tamil
sr: тамил

en: Tapei
sr: Тапеи

en: Tatar
sr: Татарски

en: Tereno
sr: терено

en: Tetum
sr: тетум

en: Thai
sr: тајландски

en: Tibetan
sr: тибетски

en: Tigre
sr: тигар

en: Tigrinya
sr: тигрињски

en: Timne
sr: тимне

en: Tiv
sr: тив

en: Tok Pisin
sr: ток писин

en: Tokelau
sr: токелау

en: Tonga (Nyasa)
sr: тонга (Нијаса)

en: Tonga (Tonga Islands)
sr: тонга (Тонга острва)

en: Tsimshian
sr: цимшиан

en: Tsonga
sr: цонга

en: Tswana
sr: цвана

en: Tuki
sr: Туки

en: Tumbuka
sr: тумбука

en: Tunen
sr: Тунен

en: Turkish
sr: турски

en: Turkmen
sr: туркменистански

en: Tuvalu
sr: тувалу

en: Tuvinian
sr: тувинијански

en: Twi
sr: тви

en: Uab Meto
sr: Уаб Мето

en: Udmurt
sr: удмурт

en: Ugaritic
sr: угарски

en: Uighur
sr: ујгур

en: Ukpet-Ehom
sr: Укпет-Ехом

en: Ukrainian
sr: украјински

en: Umbundu
sr: умбунду

en: Undetermined
sr: неодређен

en: Uneapa
sr: Унеапа

en: Urdu
sr: урду

en: Uzbek
sr: узбекистански

en: Vai
sr: ваи

en: Venda
sr: венда

en: Vengo
sr: Венго

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

en: Votic
sr: вотик

en: Walloon
sr: валун

en: Waorani
sr: Ваорани

en: Washo
sr: вашо

en: Welsh
sr: велшки

en: Wolof
sr: волоф

en: Xhosa
sr: гзоза

en: Xârâcùù
sr: ксаракуу

en: Yakut
sr: јакут

en: Yao
sr: јао

en: Yapese
sr: јапески

en: Yiddish
sr: јидишки

en: Yoruba
sr: јоруба

en: Zaiwa
sr: Заива

en: Zaza
sr: заза

en: Zenaga
sr: зенага

en: Zulu
sr: зулу

en: Zuni
sr: зуни

en: Àhàn
sr: Ахан

en: Áncá
sr: Анка
