calibre - en to ar translation catalogue (87 entries)

en: !Xóõ
ar: زخو

en: 'Are'are
ar: أرَآرَ

en: 'Auhelawa
ar: أوهيلاوا

en: Afrikaans
ar: الأفريكانس

en: Amarasi
ar: أماراسي

en: Arabic
ar: العربية

en: Armenian
ar: الأرمينية

en: Azerbaijani
ar: الأذربيجانية

en: Balinese
ar: البالية

en: Basque
ar: الباسك

en: Belarusian
ar: بلاروسي

en: Bengali
ar: البنغالية

en: Breton
ar: البريتون

en: Buginese
ar: البجينيز

en: Buhid
ar: البهيدية

en: Bulgarian
ar: البلغارية

en: Burmese
ar: البورمية

en: Catalan
ar: الكاتالانية

en: Cherokee
ar: الشيروكى

en: Chinese
ar: الصينية

en: Coptic
ar: القبطية

en: Croatian
ar: الكرواتية

en: Czech
ar: التشيكية

en: Danish
ar: الدنماركية

en: Dutch
ar: الهولندية

en: Dzongkha
ar: الزونخاية

en: E
ar: ه

en: English
ar: الإنجليزية

en: Esperanto
ar: الإسبرانتو

en: Estonian
ar: الإستونية

en: Finnish
ar: الفنلندية

en: French
ar: الفرنسية

en: German
ar: الألمانية

en: Gothic
ar: القوطية

en: Gujarati
ar: الغوجاراتية

en: Hebrew
ar: العبرية

en: Hindi
ar: الهندية

en: Hungarian
ar: الهنغارية (المجرية)

en: Icelandic
ar: الآيسلندية

en: Indonesian
ar: الإندونيسية

en: Irish
ar: الأيرلندية

en: Italian
ar: الإيطالية

en: Japanese
ar: اليابانية

en: Javanese
ar: الجاوية

en: Kannada
ar: الكانادا

en: Korean
ar: الكورية

en: Kurdish
ar: الكردية

en: Lao
ar: اللاو

en: Latvian
ar: اللاتفية

en: Limbu
ar: الليمبو

en: Lithuanian
ar: الليتوانية

en: Macedonian
ar: المقدونية

en: Malayalam
ar: الماليالام

en: Maltese
ar: المالطية

en: Maori
ar: الموري

en: Mongolian
ar: المغولية

en: Norwegian
ar: النرويجية

en: Persian
ar: الفارسي

en: Phoenician
ar: الفينيقية

en: Polish
ar: البولندية

en: Portuguese
ar: البرتغالية

en: Romanian
ar: الرومانية

en: Russian
ar: الروسية

en: Serbian
ar: الصربية

en: Sinhala
ar: السينهالا

en: Slovak
ar: السلوفاكية

en: Slovenian
ar: السلوفينية

en: Spanish
ar: الأسبانية

en: Sundanese
ar: السوندية

en: Swedish
ar: السويدية

en: Syriac
ar: السريانية

en: Tagalog
ar: التاغالوغية

en: Tagbanwa
ar: التاجبانوا

en: Tamil
ar: التاميلية

en: Telugu
ar: التيلوغو

en: Thai
ar: التايلاندية

en: Tibetan
ar: التبتية

en: Turkish
ar: التركية

en: Ugaritic
ar: الأجاريتيكية

en: Uighur
ar: الاغورية

en: Urdu
ar: الاردية

en: Vai
ar: الفاي

en: Vietnamese
ar: الفييتنامية

en: Walloon
ar: الوالون

en: Welsh
ar: الويلزية

en: Xhosa
ar: الهاوسا

en: Zulu
ar: الزولو
