calibre - en to mt translation catalogue (134 entries)

en: Acoli
mt: Akoli

en: Afrihili
mt: Afriħili

en: Amarasi
mt: Ajmara

en: Arabic
mt: Għarbi

en: Arapaho
mt: Arapaħo

en: Awadhi
mt: Awadħi

en: Azerbaijani
mt: Ażerbajġani

en: Baluchi
mt: Baluċi

en: Bashkir
mt: Baxkir

en: Basque
mt: Bask

en: Bhojpuri
mt: Bojpuri

en: Bulgarian
mt: Bulgaru

en: Burmese
mt: Burmiż

en: Caddo
mt: Kaddo

en: Catalan
mt: Katalan

en: Cebuano
mt: Sibwano

en: Chamorro
mt: Ċamorro

en: Chayahuita
mt: Ċagataj

en: Cherokee
mt: Ċerokij

en: Cheyenne
mt: Xajenn

en: Chibcha
mt: Ċibċa

en: Chinese
mt: Ċiniż

en: Chipewyan
mt: Ċipewjan

en: Chippewa
mt: Oġibwa

en: Choctaw
mt: Ċostaw

en: Chuvash
mt: Ċuvax

en: Coptic
mt: Koptiku

en: Croatian
mt: Kroat

en: Czech
mt: Kżekk

en: Danish
mt: Daniż

en: Delaware
mt: Delawerjan

en: Duala
mt: Dwala

en: Dutch
mt: Olandiż

en: Dyula
mt: Djula

en: Dzongkha
mt: Dżongka

en: Egyptian (Ancient)
mt: Eġizzjan (Antik)

en: Elamite
mt: Elamit

en: Estonian
mt: Estonjan

en: Faroese
mt: Fawriż

en: Fijian
mt: Fiġi

en: Finnish
mt: Finlandiż

en: French
mt: Franċiż

en: Fulah
mt: Fulaħ

en: Gayo
mt: Gajo

en: German
mt: Ġermaniż

en: Gothic
mt: Gotiku

en: Gujarati
mt: Guġarati

en: Haida
mt: Ħajda

en: Hausa
mt: Ħawsa

en: Hawaiian
mt: Ħawajjan

en: Hebrew
mt: Lhudi

en: Hema
mt: Njoro

en: Hindi
mt: Ħindi

en: Hittite
mt: Ħittit

en: Hmong
mt: Ħmong

en: Hungarian
mt: Ungeriż

en: Hupa
mt: Ħupa

en: Icelandic
mt: Islandiż

en: Inuktitut
mt: Inukitut

en: Inupiaq
mt: Inupjak

en: Irish
mt: Irlandiż

en: Italian
mt: Taljan

en: Japanese
mt: Ġappuniż

en: Kabyle
mt: Kabuljan

en: Kachin
mt: Kaċin

en: Kashmiri
mt: Kaxmiri

en: Kazakh
mt: Każak

en: Kikuyu
mt: Kikuju

en: Kinyarwanda
mt: Kinjarwanda

en: Kirghiz
mt: Kirgiż

en: Kumyk
mt: Kumiku

en: Kutenai
mt: Kutenaj

en: Lahnda
mt: Landa

en: Latvian
mt: Latvjan

en: Lingala
mt: Lingaljan

en: Lithuanian
mt: Litwanjan

en: Lozi
mt: Lożi

en: Luba-Lulua
mt: Luba-Luluwa

en: Luiseno
mt: Luwisinuż

en: Macedonian
mt: Maċedonjan

en: Malagasy
mt: Malagażi

en: Malayalam
mt: Malajalam

en: Maltese
mt: Malti

en: Manchu
mt: Manċurjan

en: Mandingo
mt: Mandingwan

en: Manx
mt: Manks

en: Minangkabau
mt: Minangkabaw

en: Mohawk
mt: Moħak

en: Nauru
mt: Nawuru

en: Nias
mt: Nijas

en: Niuean
mt: Nijuwejan

en: Nzima
mt: Nżima

en: Oromo
mt: Oromo (Afan)

en: Osage
mt: Osaġjan

en: Pahlavi
mt: Paħlavi

en: Palauan
mt: Palawjan

en: Pampanga
mt: Pampamga

en: Papiamento
mt: Papjamento

en: Polish
mt: Pollakk

en: Portuguese
mt: Portugiż

en: Rajasthani
mt: Raġastani

en: Rapanui
mt: Rapanwi

en: Romanian
mt: Rumen

en: Russian
mt: Russu

en: Sa'a
mt: Saska

en: Samoan
mt: Samojan

en: Scots
mt: Skoċċiż

en: Serbian
mt: Serb

en: Sindhi
mt: Sindi

en: Slovak
mt: Slovakk

en: Slovenian
mt: Sloven

en: Spanish
mt: Spanjol

en: Sundanese
mt: Sundaniż

en: Swedish
mt: Svediż

en: Tamasheq
mt: Tamaxek

en: Thai
mt: Tai

en: Tibetan
mt: Tibetjan

en: Tonga (Nyasa)
mt: Tonga (Njasa)

en: Tonga (Tonga Islands)
mt: Tongan (Gżejjer ta' Tonga)

en: Tswana
mt: Zwana

en: Turkish
mt: Tork

en: Turkmen
mt: Turkmeni

en: Tuvinian
mt: Tuvinjan

en: Ugaritic
mt: Ugaritiku

en: Uighur
mt: Wigur

en: Undetermined
mt: Indeterminat

en: Uzbek
mt: Użbek

en: Votic
mt: Votik

en: Yakut
mt: Jakut

en: Yao
mt: Jao

en: Yiddish
mt: Jiddix

en: Yoruba
mt: Joruba

en: Zenaga
mt: Żenaga

en: Zuni
mt: Żuni
