calibre - en to wa translation catalogue (151 entries)

en: //Gana
wa: Louganda

en: Abkhazian
wa: Abxhaze

en: Akha
wa: Acanyin

en: Akkadian
wa: Acadyin

en: Albanian
wa: Albanès

en: Aleut
wa: Alewoute

en: Amharic
wa: Amarike

en: Arabic
wa: Arabe

en: Aragonese
wa: Aragonès

en: Arapaho
wa: Arapaxho

en: Armenian
wa: Årmenyin

en: Assamese
wa: Assamès

en: Avaric
wa: Avarike

en: Awadhi
wa: Awadi

en: Azerbaijani
wa: Azeri

en: Balinese
wa: Balinès

en: Baluchi
wa: Baloutchi

en: Basque
wa: Basse

en: Belarusian
wa: Bielorûsse

en: Bosnian
wa: Bosnyin

en: Breton
wa: Burton

en: Bulgarian
wa: Bulgåre

en: Buriat
wa: Bouriate

en: Burmese
wa: Birman

en: Cebuano
wa: Cebwano

en: Chamorro
wa: Tchamoro

en: Chechen
wa: Tchetchene

en: Cherokee
wa: Tcherokî

en: Cheyenne
wa: Tcheyinne

en: Chibcha
wa: Tchibtcha

en: Chinese
wa: Chinwès

en: Chipewyan
wa: Tchipewa

en: Chuvash
wa: Tchouvache

en: Coptic
wa: Coptike

en: Cornish
wa: Cornike

en: Corsican
wa: Corse

en: Cree
wa: Cri

en: Croatian
wa: Crowåte

en: Czech
wa: Tcheke

en: Danish
wa: Daenwès

en: Duala
wa: Douwala

en: Dutch
wa: Neyerlandès

en: Dzongkha
wa: Boutanès

en: Egyptian (Ancient)
wa: Edjipcyin (ancyin)

en: English
wa: Inglès

en: Estonian
wa: Estonyin

en: Faroese
wa: Faeroyès

en: Fijian
wa: Fidjyin

en: Finnish
wa: Finwès

en: French
wa: Francès

en: Friulian
wa: Friyoulan

en: Geez
wa: Gehez

en: Georgian
wa: Djeyordjyin

en: German
wa: Almand

en: Gilbertese
wa: Djilbertyin

en: Gothic
wa: Gotike

en: Guarani
wa: Gwarani

en: Gujarati
wa: Goudjarati

en: Haida
wa: Hayida

en: Hausa
wa: Hawssa

en: Hawaiian
wa: Hawayin

en: Hebrew
wa: Ebreu

en: Hittite
wa: Hitite

en: Hungarian
wa: Hongrwès

en: Icelandic
wa: Izlandès

en: Indonesian
wa: Indonezyin

en: Ingush
wa: Ingouche

en: Inupiaq
wa: Inyupiak

en: Irish
wa: Irlandès

en: Italian
wa: Itålyin

en: Japanese
wa: Djaponès

en: Javanese
wa: Djavanès

en: Judeo-Arabic
wa: Djudeyo-arabe

en: Judeo-Persian
wa: Djudeyo-farsi

en: Kazakh
wa: Kazaxh

en: Kirghiz
wa: Kirguize

en: Koongo
wa: Kicongo

en: Korean
wa: Coreyin

en: Kurdish
wa: Kurde

en: Lao
wa: Lawocyin

en: Latin
wa: Latén

en: Latvian
wa: Letonyin

en: Lithuanian
wa: Litwanyin

en: Lule Sami
wa: Såmi Lule

en: Lunda
wa: Lounda

en: Macedonian
wa: Macedonyin

en: Malagasy
wa: Malgache

en: Maltese
wa: Malès

en: Manchu
wa: Mantchou

en: Manna-Dora
wa: Telougou

en: Manx
wa: Gayel di l' iye di Man

en: Maori
wa: Mawori

en: Marathi
wa: Marati

en: Masai
wa: Massay

en: Mirandese
wa: Mirandès

en: Mongolian
wa: Mongol

en: Multiple languages
wa: Multipes lingaedjes

en: Nauru
wa: Nawouryin

en: Neapolitan
wa: Napolitin

en: Norwegian
wa: Norvedjyin

en: Norwegian Nynorsk
wa: Noû norvedjyin

en: Pal
wa: Pâli

en: Persian
wa: Farsi

en: Phoenician
wa: Fenicyin

en: Polish
wa: Polonès

en: Portuguese
wa: Portuguès

en: Pushto
wa: Pashto

en: Romanian
wa: Roumin

en: Romany
wa: Romani

en: Rundi
wa: Kiroundi

en: Russian
wa: Rûsse

en: Samoan
wa: Samowan

en: Sardinian
wa: Sardegnyin

en: Serbian
wa: Serbe

en: Sicilian
wa: Sicilyin

en: Sindhi
wa: Sindi

en: Slovak
wa: Eslovake

en: Slovenian
wa: Eslovenyin

en: Somali
wa: Somalyin

en: Spanish
wa: Castiyan

en: Sumerian
wa: Soumeryin

en: Sundanese
wa: Sundanès

en: Swati
wa: Suwati

en: Swedish
wa: Suwedwès

en: Syriac
wa: Siriake

en: Tahitian
wa: Tahityin

en: Tajik
wa: Tadjik

en: Tamil
wa: Tamoul

en: Tatar
wa: Tatår

en: Thai
wa: Taylandès

en: Tibetan
wa: Tibetin

en: Tigre
wa: Tigré

en: Turkish
wa: Turk

en: Turkmen
wa: Turcmene

en: Tuvalu
wa: Touvalou

en: Ugaritic
wa: Ougaritike

en: Uighur
wa: Ouygour

en: Ukrainian
wa: Oucrinnyin

en: Undetermined
wa: Nén cnoxhou

en: Urdu
wa: Ourdou

en: Uzbek
wa: Ouzbeke

en: Vietnamese
wa: Vietnamyin

en: Walloon
wa: Walon

en: Welsh
wa: Walès

en: Xhosa
wa: Xhossa

en: Yakut
wa: Yakoute

en: Yao
wa: Yawo

en: Yiddish
wa: Yidish

en: Yoruba
wa: Yorouba

en: Zulu
wa: Zoulou

en: Zuni
wa: Zouni
