calibre - en to fi translation catalogue (358 entries)

en: //Gana
fi: ganda

en: Abkhazian
fi: abhaasi

en: Achinese
fi: aceh

en: Acoli
fi: atšoli

en: Adamorobe Sign Language
fi: Adamoroben viittomakieli

en: Adangme
fi: adangme

en: Adyghe
fi: adyge

en: Afar
fi: afar

en: Afghan Sign Language
fi: Afgaanin viittomakieli

en: Afrihili
fi: afrihili

en: Afrikaans
fi: afrikaans

en: Ainu (China)
fi: ainu (Kiina)

en: Ainu (Japan)
fi: ainu (Japani)

en: Akha
fi: akan

en: Akkadian
fi: akkadi

en: Albanian
fi: albania

en: Aleut
fi: aleutti

en: Algonquin
fi: algonkin

en: Amarasi
fi: aymara

en: Amharic
fi: amhara

en: Angika
fi: angika

en: Arabic
fi: arabia

en: Aragonese
fi: aragonia

en: Arapaho
fi: arapaho

en: Arawak
fi: arawak

en: Argentine Sign Language
fi: Argentiinan viittomakieli

en: Armenian
fi: armenia

en: Armenian Sign Language
fi: Armenian viittomakieli

en: Assamese
fi: asami

en: Asturian
fi: asturia

en: Avaric
fi: avaari

en: Avestan
fi: avestan

en: Awadhi
fi: awadhi

en: Ayere
fi: serer

en: Azerbaijani
fi: azeri

en: Babango
fi: sango

en: Babatana
fi: bambara

en: Balinese
fi: bali

en: Baluchi
fi: belutši

en: Bashkir
fi: baškiiri

en: Basque
fi: baski

en: Bavarian
fi: baijeri

en: Beja
fi: beja

en: Belarusian
fi: valkovenäjä

en: Bengali
fi: bengali

en: Bhojpuri
fi: bhojpuri

en: Bikol
fi: bikol

en: Bini
fi: bini

en: Bislama
fi: bislama

en: Bosnian
fi: bosnia

en: Braj
fi: bradž

en: Breton
fi: bretoni

en: Buginese
fi: bugi

en: Bulgarian
fi: bulgaria

en: Buriat
fi: burjaatti

en: Burmese
fi: burma

en: Caddo
fi: caddo

en: Catalan
fi: katalaani

en: Cebuano
fi: cebuano

en: Chamorro
fi: chamorro

en: Chayahuita
fi: tšagatai

en: Chechen
fi: tšetšeeni

en: Cherokee
fi: cherokee

en: Cheyenne
fi: cheyenne

en: Chibcha
fi: chibcha

en: Chinese
fi: kiina

en: Chinook jargon
fi: chinook-jargon

en: Chipewyan
fi: chipewyan

en: Chippewa
fi: odžibwa

en: Choctaw
fi: choctaw

en: Chuukese
fi: chuuk

en: Chuvash
fi: tšuvassi

en: Coptic
fi: kopti

en: Cornish
fi: korni

en: Corsican
fi: korsika

en: Cree
fi: cree

en: Creek
fi: muskogi

en: Croatian
fi: kroatia

en: Czech
fi: tšekki

en: Dakota
fi: dakota

en: Danish
fi: tanska

en: Dargwa
fi: dargva

en: Delaware
fi: delaware

en: Dogrib
fi: dogrib

en: Duala
fi: duala

en: Dutch
fi: hollanti

en: Dyula
fi: dyula

en: Dzodinka
fi: dinka

en: Dzongkha
fi: dzongkha

en: Efik
fi: efik

en: Egyptian (Ancient)
fi: muinaisegypti

en: Ekajuk
fi: ekajuk

en: Elamite
fi: elami

en: English
fi: englanti

en: Erzya
fi: ersä

en: Esperanto
fi: esperanto

en: Estonian
fi: viro

en: Evenki
fi: evenki

en: Ewe
fi: ewe

en: Ewondo
fi: ewondo

en: Fanti
fi: fanti

en: Faroese
fi: fääri

en: Fijian
fi: fidži

en: Filipino
fi: filipino

en: Finnish
fi: suomi

en: Fon
fi: fon

en: French
fi: ranska

en: Friulian
fi: friuli

en: Fulah
fi: fulani

en: Ga
fi: gã

en: Galician
fi: galicia

en: Gayo
fi: gayo

en: Gazi
fi: khasi

en: Geez
fi: ge'ez

en: Georgian
fi: georgia

en: German
fi: saksa

en: Gilbertese
fi: kiribati

en: Gondi
fi: gondi

en: Gorontalo
fi: gorontalo

en: Gothic
fi: gootti

en: Grebo
fi: grebo

en: Guarani
fi: guarani

en: Gujarati
fi: gujarati

en: Haida
fi: haida

en: Hausa
fi: hausa

en: Hawaiian
fi: havaiji

en: Hebrew
fi: heprea

en: Hema
fi: nyoro

en: Herero
fi: herero

en: Hiligaynon
fi: hiligaynon

en: Hindi
fi: hindi

en: Hiri Motu
fi: hiri-motu

en: Hittite
fi: heetti

en: Hmong
fi: hmong

en: Hungarian
fi: unkari

en: Hupa
fi: hupa

en: Icelandic
fi: islanti

en: Ido
fi: ido

en: Igbo
fi: igbo

en: Iloko
fi: iloko

en: Inabaknon
fi: iban

en: Indonesian
fi: indonesia

en: Ingrian
fi: inkeroinen

en: Ingush
fi: inguuši

en: Interlingua (International Auxiliary Language Association)
fi: interlingua

en: Interlingue
fi: interlingue

en: Inuktitut
fi: inuktitut

en: Inupiaq
fi: iñupiaq

en: Irish
fi: iiri

en: Italian
fi: italia

en: Japanese
fi: japani

en: Javanese
fi: jaava

en: Judeo-Arabic
fi: juutalaisarabia

en: Judeo-Persian
fi: juutalaispersia

en: Kabardian
fi: kabardi

en: Kabyle
fi: kabyyli

en: Kachin
fi: kachin

en: Kalaallisut
fi: grönlanti

en: Kannada
fi: kannada

en: Kanuri
fi: kanuri

en: Kara-Kalpak
fi: karakalpakki

en: Karachay-Balkar
fi: karatšai-balkaari

en: Karelian
fi: karjala

en: Kashmiri
fi: kashmiri

en: Kashubian
fi: kašubi

en: Kawi
fi: kavi

en: Kazakh
fi: kazakki

en: Khotanese
fi: khotani

en: Kikuyu
fi: kikuyu

en: Kimbundu
fi: kimbundu

en: Kinyarwanda
fi: ruanda

en: Kirghiz
fi: kirgiisi

en: Komi
fi: komi

en: Komi-Permyak
fi: komipermjakki

en: Koongo
fi: kongo

en: Korean
fi: korea

en: Koryak
fi: korjakki

en: Kosraean
fi: kosrae

en: Kpelle
fi: kpelle

en: Kuanyama
fi: kuanjama

en: Kumyk
fi: kumykki

en: Kurdish
fi: kurdi

en: Kurukh
fi: kurukh

en: Kutenai
fi: kutenai

en: Kölsch
fi: kölsch

en: Ladino
fi: ladino

en: Lahnda
fi: lahnda

en: Lakota
fi: lakota

en: Lamba
fi: lamba

en: Lao
fi: lao

en: Latgalian
fi: latgalli

en: Latin
fi: latina

en: Latvian
fi: latvia

en: Lezghian
fi: lezgi

en: Lingala
fi: lingala

en: Lingua Franca Nova
fi: lingua franca nova

en: Lithuanian
fi: liettua

en: Livvi
fi: aunuksenkarjala

en: Lojban
fi: lojban

en: Lombard
fi: lombardi

en: Lozi
fi: lozi

en: Luba-Katanga
fi: luba (Katanga)

en: Luba-Lulua
fi: luba (Lulua)

en: Luiseno
fi: luiseño

en: Lule Sami
fi: luulajansaame

en: Lunda
fi: lunda

en: Luo (Kenya and Tanzania)
fi: luo

en: Lushai
fi: lushai

en: Luxembourgish
fi: Luxemburg

en: Macedonian
fi: makedonia

en: Madurese
fi: madura

en: Magahi
fi: magahi

en: Maithili
fi: maithili

en: Malagasy
fi: malagassi

en: Malayalam
fi: malayalam

en: Maltese
fi: malta

en: Manchu
fi: mantšu

en: Mandar
fi: mandar

en: Mandingo
fi: mandingo

en: Mandinka
fi: mandinka

en: Manipuri
fi: manipuri

en: Manna-Dora
fi: telugu

en: Manx
fi: manksi

en: Maori
fi: maori

en: Marathi
fi: marathi

en: Mari (Russia)
fi: mari (Venäjä)

en: Marwari
fi: marwari

en: Masai
fi: masai

en: Minangkabau
fi: minangkabau

en: Mirandese
fi: mirandês

en: Mohawk
fi: mohawk

en: Moksha
fi: mokša

en: Mongo
fi: mongo

en: Mongol
fi: mongoli

en: Mossi
fi: mossi

en: Multiple languages
fi: monia kieliä

en: Nauru
fi: nauru

en: Ndonga
fi: ndonga

en: Neapolitan
fi: napoli

en: Negerhollands
fi: neekerihollanti

en: Nganasan
fi: nganasani

en: Nias
fi: nias

en: Niuean
fi: niue

en: Nogai
fi: nogai

en: Norwegian
fi: norja

en: Norwegian Nynorsk
fi: norja (uusnorja)

en: Novial
fi: novial

en: Nyamwezi
fi: nyamwezi

en: Nyankole
fi: nyankole

en: Nzima
fi: nzima

en: Oromo
fi: oromo

en: Osage
fi: osage

en: Pahlavi
fi: pahlavi

en: Pal
fi: paali

en: Palauan
fi: palau

en: Pampanga
fi: pampanga

en: Pangasinan
fi: pangasinan

en: Papiamento
fi: papiamentu

en: Pasi
fi: pasi

en: Persian
fi: persia

en: Phoenician
fi: foinikia

en: Picard
fi: picardi

en: Pohnpeian
fi: pohnpei

en: Polish
fi: puola

en: Portuguese
fi: portugali

en: Pushto
fi: pašto

en: Qawasqar
fi: makassar

en: Rajasthani
fi: rajasthani

en: Rapanui
fi: rapanui

en: Romanian
fi: romania

en: Romany
fi: romani

en: Rundi
fi: rundi

en: Russian
fi: venäjä

en: Sa'a
fi: sasak

en: Samoan
fi: samoa

en: Sandawe
fi: sandawe

en: Sanskrit
fi: sanskrit

en: Santali
fi: santali

en: Sardinian
fi: sardi

en: Scots
fi: skotti

en: Selkup
fi: selkuppi

en: Serbian
fi: serbia

en: Serbo-Croatian
fi: serbokroaatti

en: Shan
fi: shan

en: Shona
fi: shona

en: Sicilian
fi: sisilia

en: Sidamo
fi: sidamo

en: Siksika
fi: mustajalka (siksika)

en: Silesian
fi: sleesia

en: Sindhi
fi: sindhi

en: Slave (Athapascan)
fi: athapaski-slavi

en: Slovak
fi: slovakki

en: Slovenian
fi: sloveeni

en: Sogdian
fi: sogdi

en: Somali
fi: somali

en: Soninke
fi: soninke

en: Spanish
fi: espanja

en: Sukuma
fi: sukuma

en: Sumerian
fi: sumeri

en: Sundanese
fi: sunda

en: Susu
fi: susu

en: Swati
fi: swazi

en: Swedish
fi: ruotsi

en: Syriac
fi: syyria

en: Tagalog
fi: tagalog

en: Tahitian
fi: tahiti

en: Tajik
fi: tadžikki

en: Tamasheq
fi: tamashek

en: Tamil
fi: tamili

en: Tatar
fi: tataari

en: Tereno
fi: tereno

en: Tetum
fi: tetum

en: Thai
fi: thai

en: Tibetan
fi: tiibetti

en: Tigre
fi: tigre

en: Tigrinya
fi: tigrinya

en: Timne
fi: temne

en: Tiv
fi: tiv

en: Tlingit
fi: tlinglit

en: Tok Pisin
fi: tok-pisin

en: Tokelau
fi: tokelau

en: Tonga (Nyasa)
fi: Malawin tonga

en: Tonga (Tonga Islands)
fi: Tongan tonga

en: Tsimshian
fi: tsimshian

en: Tsonga
fi: tsonga

en: Tswana
fi: tswana

en: Tumbuka
fi: tumbuka

en: Turkish
fi: turkki

en: Turkmen
fi: turkmeeni

en: Tuvalu
fi: tuvalu

en: Tuvinian
fi: tuva

en: Twi
fi: twi

en: Udmurt
fi: udmurtti

en: Ugaritic
fi: ugarit

en: Uighur
fi: uiguuri

en: Ukrainian
fi: ukraina

en: Umbundu
fi: umbundu

en: Undetermined
fi: määrittämätön

en: Urdu
fi: urdu

en: Uzbek
fi: uzbekki

en: Vai
fi: vai

en: Venda
fi: venda

en: Vietnamese
fi: vietnam

en: Volapük
fi: volapük

en: Votic
fi: vatja

en: Walloon
fi: valloni

en: Washo
fi: washo

en: Welsh
fi: kymri

en: Wolof
fi: wolof

en: Xhosa
fi: xhosa

en: Yakut
fi: jakuutti

en: Yao
fi: mien

en: Yapese
fi: yap

en: Yiddish
fi: jiddiš

en: Yoruba
fi: yoruba

en: Zenaga
fi: zenaga

en: Zulu
fi: zulu

en: Zuni
fi: zuni
