calibre - en to sl translation catalogue (206 entries)

en: Abkhazian
sl: abhazijski

en: Achinese
sl: achinese

en: Afar
sl: afarski

en: Afrikaans
sl: afrikanski

en: Akkadian
sl: akadski

en: Albanian
sl: albanščina

en: Aleut
sl: aleutski

en: Amharic
sl: amharski

en: Arabic
sl: arabski

en: Aragonese
sl: aragonski

en: Arawak
sl: araukanski

en: Armenian
sl: armenščina

en: Assamese
sl: asamski

en: Avaric
sl: avarski

en: Avestan
sl: avestijski jeziki

en: Azerbaijani
sl: azerbajdžanski

en: Babango
sl: sango

en: Bakaka
sl: bambarščina

en: Balinese
sl: balijščina

en: Baluchi
sl: belučijski

en: Bambara
sl: bambarski

en: Bashkir
sl: baškirski

en: Basque
sl: baskovščina

en: Belarusian
sl: beloruščina

en: Bengali
sl: bengalščina

en: Bikol
sl: bikolščina

en: Bislama
sl: bislama

en: Bosnian
sl: bošnjaščina

en: Breton
sl: bretonščina

en: Buginese
sl: buginščina

en: Bulgarian
sl: bolgarščina

en: Buriat
sl: burjatščina

en: Burmese
sl: burmanščina

en: Caddo
sl: kadajščina?

en: Catalan
sl: katalonščina

en: Cebuano
sl: cebuanščina

en: Chamorro
sl: čamorščina

en: Chayahuita
sl: čagatajščina

en: Chechen
sl: čečenščina

en: Cherokee
sl: čerokeščina

en: Cheyenne
sl: čejenščina

en: Chibcha
sl: čibčevščina

en: Chinese
sl: kitajščina

en: Chipewyan
sl: čipevščina

en: Chippewa
sl: odžibvovščina

en: Chuvash
sl: čuvaščina

en: Coptic
sl: koptščina

en: Cornish
sl: kornijščina

en: Corsican
sl: korzijščina

en: Cree
sl: krijščina

en: Croatian
sl: hrvaščina

en: Czech
sl: češčina

en: Danish
sl: danski

en: Dutch
sl: nizozemščina

en: Dzongkha
sl: dzongkha

en: Egyptian (Ancient)
sl: egipčanski

en: Elamite
sl: elamščina

en: English
sl: angleščina

en: Esperanto
sl: esperanto

en: Estonian
sl: estonščina

en: Ewe
sl: evenščina

en: Faroese
sl: ferščina

en: Fijian
sl: fidžijščina

en: Finnish
sl: finščina

en: French
sl: francoščina

en: Friulian
sl: furlanščina

en: Fulah
sl: fulščina

en: Gayo
sl: gajščina?

en: Geez
sl: etiopščina?

en: Georgian
sl: gruzinščina

en: German
sl: nemški

en: Gilbertese
sl: gilbertščina

en: Gothic
sl: gotščina

en: Guarani
sl: gvaranijščina

en: Gujarati
sl: gudžaratščina

en: Haida
sl: haidščina

en: Hausa
sl: havščina

en: Hawaiian
sl: havajščina

en: Hebrew
sl: hebrejščina

en: Hiligaynon
sl: hilingajnonščina

en: Hindi
sl: hindijščina

en: Hiri Motu
sl: hiri motu

en: Hittite
sl: hetitščina

en: Hmong
sl: hmonščina; miaojščina

en: Hungarian
sl: madžarščina

en: Hupa
sl: hupščina

en: Iban
sl: ibanščina

en: Icelandic
sl: islandščina

en: Inabaknon
sl: ibanski

en: Indonesian
sl: indonezijščina

en: Ingush
sl: inguščina

en: Interlingua (International Auxiliary Language Association)
sl: interlingva

en: Inuktitut
sl: inuktituščina

en: Irish
sl: irščina

en: Italian
sl: italijanščina

en: Japanese
sl: japonščina

en: Javanese
sl: javanščina

en: Kabardian
sl: kabardinščina

en: Kannada
sl: kanareščina

en: Kashmiri
sl: kašmirščina

en: Kawi
sl: kavi

en: Kazakh
sl: kazaščina

en: Kikuyu
sl: kikujščina

en: Kirghiz
sl: kirgiščina

en: Komi
sl: komijščina

en: Koongo
sl: kongovščina

en: Korean
sl: korejščina

en: Kumyk
sl: kumiščina

en: Kurdish
sl: kurdščina

en: Kutenai
sl: kutenajščina

en: Ladino
sl: ladinščina

en: Lao
sl: laoščina

en: Latin
sl: latinščina

en: Latvian
sl: latvijščina

en: Lezghian
sl: lezginščina

en: Lingala
sl: lingala

en: Lithuanian
sl: litvanščina

en: Luba-Lulua
sl: lubalulujščina

en: Macedonian
sl: makedonščina

en: Madurese
sl: madurščina

en: Makasar
sl: makasarščina

en: Malagasy
sl: malgaščina

en: Malayalam
sl: malajalščina

en: Maltese
sl: malteščina

en: Manipuri
sl: manipurščina

en: Manna-Dora
sl: teluščina

en: Manx
sl: manska gelščina

en: Maori
sl: maorščina

en: Marathi
sl: maratščina

en: Masai
sl: masajščina

en: Mohawk
sl: mohoščina

en: Mongolian
sl: mongolščina

en: Mossi
sl: mosanščina

en: Multiple languages
sl: Več jezikov

en: Navajo
sl: navaščina

en: Neapolitan
sl: napolitanščina

en: Nias
sl: niaščina

en: Niuean
sl: niuejščina

en: Norwegian
sl: norveščina

en: Norwegian Nynorsk
sl: norveščina; nynorsk

en: Palauan
sl: palavanščina

en: Pangasinan
sl: pangasinanščina

en: Papiamento
sl: papiamentu

en: Persian
sl: perzijščina

en: Phoenician
sl: feničanščina

en: Polish
sl: poljščina

en: Portuguese
sl: portugalđščina

en: Pushto
sl: paštu

en: Qawasqar
sl: makasarski

en: Rajasthani
sl: radžastanščina

en: Rapanui
sl: rapanujščina

en: Romanian
sl: romunščina

en: Romany
sl: romščina

en: Rundi
sl: rundščina

en: Russian
sl: ruščina

en: Sa'a
sl: sasaščina

en: Samoan
sl: samoanščina

en: Sanskrit
sl: sanskrt

en: Santali
sl: santalščina

en: Sardinian
sl: sardinščina

en: Scots
sl: škotščina

en: Selkup
sl: selkupščina

en: Serbian
sl: srbščina

en: Shan
sl: šanščina

en: Shona
sl: šonščina

en: Sicilian
sl: sicilijanščina

en: Sindhi
sl: sindščina

en: Slovak
sl: slovaščina

en: Slovenian
sl: slovenščina

en: Spanish
sl: španščina

en: Sumerian
sl: sumerščina

en: Sundanese
sl: sundščina

en: Susu
sl: susuamijščina?

en: Swati
sl: svazijščina?

en: Swedish
sl: švedščina

en: Syriac
sl: sirščina

en: Tagalog
sl: tagaloščina

en: Tahitian
sl: tahitijščina

en: Tajik
sl: tadžiščina

en: Tamil
sl: tamilščina

en: Tatar
sl: tatarščina

en: Thai
sl: tajščina

en: Tibetan
sl: tibetanščina

en: Tok Pisin
sl: tok pisin

en: Tonga (Tonga Islands)
sl: tonganščina

en: Tsimshian
sl: tsimšijščina

en: Turkish
sl: turščina

en: Turkmen
sl: turkmenščina

en: Tuvalu
sl: tuvalujščina

en: Ugaritic
sl: ugaritščina

en: Uighur
sl: ujgurščina

en: Ukrainian
sl: ukrajinščina

en: Undetermined
sl: nedoločen

en: Urdu
sl: urdujščina

en: Uzbek
sl: uzbeščina

en: Vai
sl: vajščina

en: Vietnamese
sl: vietnamščina

en: Votic
sl: votjaščina

en: Walloon
sl: valonščina

en: Welsh
sl: valižanščina

en: Xhosa
sl: koščina

en: Yakut
sl: jakutščina

en: Yao
sl: jaojščina

en: Yiddish
sl: jidiš

en: Yoruba
sl: jorubščina

en: Zulu
sl: zulujščina
