calibre - en to gu translation catalogue (522 entries)

en: Aasáx
gu: આસાક્ષ

en: Abaga
gu: અબાગા

en: Abau
gu: અબાઉ

en: Abaza
gu: અબાઝા

en: Abon
gu: અબોન

en: Abron
gu: અબ્રોન

en: Abu
gu: આબુ

en: Abua
gu: અબુઆ

en: Abui
gu: અબુઇ

en: Abure
gu: ઍબુરે

en: Abé
gu: અબે

en: Achagua
gu: અચાગુઆ

en: Achang
gu: અચાન્ગ

en: Acheron
gu: અચેરોન

en: Achi
gu: અચી

en: Achinese
gu: અચીની

en: Acoli
gu: આકોલી

en: Adabe
gu: અદાબે

en: Adang
gu: અદાન્ગ

en: Adangbe
gu: અદાન્ગબે

en: Adele
gu: અદેલે

en: Adi
gu: આદી

en: Adonara
gu: અદોનારા

en: Aduge
gu: અદુગે

en: Aeka
gu: એકા

en: Afade
gu: અફાડે

en: Afar
gu: અફાર

en: Afghan Sign Language
gu: અફઘાન સાઇન ભાષા

en: Afrikaans
gu: આફ્રિકન્સ

en: Aguna
gu: અગુના

en: Aka-Cari
gu: અકા-કરી

en: Aka-Kora
gu: અકા-કોરા

en: Akar-Bale
gu: અકાર-બાલે

en: Akha
gu: અકાન

en: Akuku
gu: અકુકુ

en: Ali
gu: અલી

en: Alumu-Tesu
gu: એલ્યુમુ-તેસુ

en: Amal
gu: અમલ

en: Ambele
gu: અમ્બેલે

en: Ambrak
gu: અમ્બ્રાક

en: Ambulas
gu: ઍમ્બ્યુલસ

en: Amele
gu: અમેલે

en: Amundava
gu: અમુન્દાવા

en: Anambé
gu: અનામ્બે

en: Andai
gu: અન્દાઇ

en: Anjam
gu: અન્જામ

en: Anuta
gu: અનુતા

en: Arabic
gu: અરેબિક

en: Aranadan
gu: અરાનંદન

en: Areba
gu: અરેબા

en: Arem
gu: એરેમ

en: Ari
gu: અરી

en: Arifama-Miniafia
gu: અરિફામા-મિનીઆફીઆ

en: Arma
gu: અર્મા

en: Armenian Sign Language
gu: અર્મેનિયન સાઇન ભાષા

en: Assamese
gu: આસામી

en: Au
gu: ઔ

en: Austral
gu: ઓસ્ટ્રલ

en: Awadhi
gu: અવધી

en: Awar
gu: અવાર

en: Awara
gu: આવારા

en: Baba
gu: બાબા

en: Babatana
gu: બમ્બારા

en: Bacama
gu: બાકામા

en: Bada (Indonesia)
gu: બાદા (ઇન્ડોનેશિયા)

en: Bade
gu: બાદે

en: Bafut
gu: બફુટ

en: Baga Koga
gu: બાગા કોગા

en: Bagheli
gu: બાઘેલી

en: Bagri
gu: બાગ્રી

en: Bagupi
gu: બાગુપી

en: Bagusa
gu: બાગુસા

en: Bai
gu: બાઇ

en: Baibai
gu: બાઇબાઇ

en: Baka (Sudan)
gu: બાકા (સુદાન)

en: Baki
gu: બાકી

en: Bakoko
gu: બાકોકો

en: Balau
gu: બાલાઉ

en: Balo
gu: બાલો

en: Baloi
gu: બાલોઇ

en: Balti
gu: બાલ્ટી

en: Baluchi
gu: બાલુચી

en: Bamali
gu: બામલી

en: Bamu
gu: બામુ

en: Bamun
gu: બામુન

en: Bamunka
gu: બામુન્કા

en: Bamwe
gu: બામ્વે

en: Bana
gu: બાના

en: Bandi
gu: બાન્દી

en: Bangba
gu: બાન્ગબા

en: Bangi
gu: બાન્ગી

en: Bankon
gu: બાનકોન

en: Bantik
gu: બાન્ટીક

en: Barai
gu: બારાઇ

en: Barama
gu: બારામા

en: Baras
gu: બારસ

en: Bardi
gu: બાર્ડી

en: Bari
gu: બારી

en: Barombi
gu: બારોમ્બી

en: Baruga
gu: બારુગા

en: Barwe
gu: બાર્વે

en: Baré
gu: બારે

en: Bashkir
gu: બાશકીર

en: Bata
gu: બાટા

en: Batek
gu: બાટેક

en: Bathari
gu: બાથરી

en: Bati (Indonesia)
gu: બાટી (ઇન્ડોનેશિયા)

en: Batu
gu: બાટુ

en: Bau
gu: બાઉ

en: Bayali
gu: બાયાલી

en: Bayot
gu: બાયોત

en: Bazigar
gu: બાઝીગર

en: Beba
gu: બેબા

en: Bebele
gu: બેબેલે

en: Beembe
gu: બૅમ્બે

en: Befang
gu: બેફાન્ગ

en: Beja
gu: બેજા

en: Beli (Sudan)
gu: બેલી (સુદાન)

en: Bench
gu: બૅન્ચ

en: Bende
gu: બેન્દે

en: Bendi
gu: બૅન્ડી

en: Beng
gu: બેન્ગ

en: Benga
gu: બેન્ગા

en: Bengali
gu: બંગાળી

en: Bera
gu: બેરા

en: Berom
gu: બૅરોમ

en: Betaf
gu: બેતાફ

en: Bhalay
gu: ભલય

en: Bharia
gu: ભારીઆ

en: Bhatri
gu: ભાત્રી

en: Bhaya
gu: ભાયા

en: Bhele
gu: ભેલે

en: Bhilali
gu: ભિલાલી

en: Bhojpuri
gu: ભોજપુરી

en: Biga
gu: બીગા

en: Bijori
gu: બિજોરી

en: Bikaru
gu: બિકારુ

en: Bikol
gu: બિકોલ

en: Bila
gu: બિલા

en: Bilaspuri
gu: બિલાસપુરી

en: Bile
gu: બિલે

en: Biloxi
gu: બિલોક્ષી

en: Bima
gu: બીમા

en: Bimoba
gu: બિમોબા

en: Bine
gu: બિને

en: Bini
gu: બિની

en: Bipi
gu: બિપી

en: Birhor
gu: બિરહોર

en: Bislama
gu: બિસ્લામા

en: Bit
gu: બીટ

en: Blafe
gu: બ્લાફે

en: Bobot
gu: બોબોટ

en: Bodo (India)
gu: બોદો (ભારત)

en: Bofi
gu: બોફી

en: Boga
gu: બોગા

en: Boghom
gu: બોગહોમ

en: Boguru
gu: બોગુરુ

en: Boko (Benin)
gu: બોકો (બેનિન)

en: Bokoto
gu: બોકોટો

en: Bola
gu: બોલા

en: Bolango
gu: બોલાંગો

en: Bole
gu: બોલે

en: Bolgo
gu: બોલ્ગો

en: Bolia
gu: બોલીઆ

en: Bolo
gu: બોલો

en: Boloki
gu: બોલોકી

en: Bolon
gu: બોલોન

en: Bom
gu: બોમ

en: Boma
gu: બોમા

en: Bomboli
gu: બૉમ્બોલી

en: Bomboma
gu: બોમ્બોમા

en: Bomu
gu: બોમુ

en: Bomwali
gu: બોમવાલી

en: Bonan
gu: બોનાન

en: Bondo
gu: બોન્દો

en: Bongo
gu: બોન્ગો

en: Bongu
gu: બૉન્ગુ

en: Bonjo
gu: બોન્જો

en: Bora
gu: બોરા

en: Boruca
gu: બૉરુકા

en: Boselewa
gu: બોસેલેવા

en: Botlikh
gu: બોટલીખ

en: Bozaba
gu: બોઝાબા

en: Bragat
gu: બ્રગત

en: Braj
gu: બ્રજ

en: Brazilian Sign Language
gu: બ્રાઝિલીયન સાઇન ભાષા

en: Brem
gu: બ્રેમ

en: Breri
gu: બ્રેરી

en: Breton
gu: બ્રેટન

en: British Sign Language
gu: બ્રિટીશ સાઇન ભાષા

en: Bube
gu: બુબે

en: Bubi
gu: બુબી

en: Bubia
gu: બુબીઆ

en: Budu
gu: બુદુ

en: Budukh
gu: બુદુખ

en: Buduma
gu: બુદુમા

en: Bugan
gu: બુગાન

en: Bugun
gu: બુગુન

en: Buhutu
gu: બુહુતુ

en: Bukat
gu: બુકાત

en: Buksa
gu: બુક્સા

en: Bukusu
gu: બુકુસુ

en: Buli (Indonesia)
gu: બુલી (ઇન્ડોનેશિયા)

en: Bum
gu: બુમ

en: Bun
gu: બુન

en: Buna
gu: બુના

en: Bunaba
gu: બુનાબા

en: Bunak
gu: બુનાક

en: Bunama
gu: બુનામા

en: Bunun
gu: બુનુન

en: Buraka
gu: બુરાકા

en: Burduna
gu: બુર્દુના

en: Bure
gu: બુરે

en: Burmese
gu: બર્મિસ

en: Burmeso
gu: બર્મેસો

en: Burui
gu: બુરુઇ

en: Burun
gu: બુરુન

en: Burunge
gu: બુરુન્ગે

en: Busa
gu: બુસા

en: Busam
gu: બુસામ

en: Busami
gu: બુસામી

en: Bushi
gu: બુશી

en: Buso
gu: બુસો

en: Buwal
gu: બુવાલ

en: Bwa
gu: બ્વા

en: Cayuga
gu: કાયુગા

en: Chachi
gu: ચાચી

en: Chambri
gu: ચામ્બ્રી

en: Chané
gu: ચાને

en: Chipaya
gu: ચીપાયા

en: Chopi
gu: ચોપી

en: Chuj
gu: ચુજ

en: Chácobo
gu: ચાકોબો

en: Creek
gu: ક્રીક

en: Dano
gu: ડાનો

en: Defaka
gu: ડેફાકા

en: Deg
gu: ડેગ

en: Delo
gu: ડેલો

en: Dhao
gu: ધાઓ

en: Dibole
gu: ડિબોલે

en: Dugun
gu: દુગુન

en: Duke
gu: ડુકે

en: Duri
gu: દુરી

en: Dutch
gu: ડચ

en: Fembe
gu: ફૅમ્બે

en: Galo
gu: ગાલો

en: Gela
gu: ગેલા

en: Ghotuo
gu: ઘોતુઓ

en: Gikyode
gu: ગીકયોડ

en: Grangali
gu: ગ્રાન્ગાલી

en: Gujarati
gu: ગુજરાતી

en: Hema
gu: હેમા

en: Heyo
gu: હેયો

en: Hindi
gu: હિન્દી

en: Igo
gu: ઇગો

en: Iguta
gu: ઇગુતા

en: Juwal
gu: જુવાલ

en: Kaluli
gu: કાલુલી

en: Kawe
gu: કાવે

en: Khana
gu: ખાના

en: Khunsari
gu: ખુનસારી

en: Korku
gu: કોર્કુ

en: Korwa
gu: કોર્વા

en: Kotava
gu: કોટાવા

en: Koyaga
gu: કોયાગા

en: Kube
gu: કુબે

en: Kuk
gu: કુક

en: Kung
gu: કુંગ

en: Kunja
gu: કુન્જા

en: Kuri
gu: કુરી

en: Kusunda
gu: કુસુંગા

en: Kyak
gu: ક્યાક

en: Labo
gu: લાબો

en: Lala
gu: લાલા

en: Lave
gu: લાવે

en: Lomwe
gu: લોમ્વે

en: Maba (Indonesia)
gu: માબા (ઇન્ડોનેશિયા)

en: Mabire
gu: માબીરે

en: Madak
gu: માદક

en: Mae
gu: માઇ

en: Maiwala
gu: માઇવાલા

en: Majang
gu: માજાન્ગ

en: Makah
gu: મકાહ

en: Mal
gu: મલ

en: Malango
gu: માલાન્ગો

en: Malimba
gu: માલીમ્બા

en: Malvi
gu: માલ્વી

en: Mama
gu: મામા

en: Mamasa
gu: મામાસા

en: Mamboru
gu: મામ્બોરુ

en: Mamuju
gu: મામુજા

en: Manam
gu: માનામ

en: Mangole
gu: માન્ગોલે

en: Manipa
gu: માનીપા

en: Manipuri
gu: મણિપૂરી

en: Manna-Dora
gu: તેલુગુ

en: Mansi
gu: માન્સી

en: Manta
gu: માન્તા

en: Manza
gu: માન્ઝા

en: Mape
gu: મેપ

en: Mapena
gu: માપેના

en: Maramba
gu: મારામ્બા

en: Marau
gu: મારાઉ

en: Marba
gu: માર્બા

en: Marfa
gu: માર્ફા

en: Maricopa
gu: મરિકોપા

en: Marind
gu: મારિંદ

en: Marino
gu: મરિનો

en: Marovo
gu: મારોવો

en: Marúbo
gu: મારુબો

en: Maslam
gu: મસ્લામ

en: Mator
gu: માતોર

en: Matís
gu: માતીસ

en: Mayeka
gu: માયેકા

en: Mekmek
gu: મેકમેક

en: Mer
gu: મેર

en: Meramera
gu: મેરામેરા

en: Mewari
gu: મેવારી

en: Miltu
gu: મિલ્તુ

en: Mina (India)
gu: મીના (ભારત)

en: Miyako
gu: મીયાકો

en: Mochi
gu: મોચી

en: Mocoví
gu: મોકોવી

en: Modang
gu: મોદાન્ગ

en: Modole
gu: મોડોલે

en: Mogum
gu: મોગુમ

en: Moi (Indonesia)
gu: મોઇ (ઇન્ડોનેશિયા)

en: Mok
gu: મોક

en: Moken
gu: મોકેન

en: Molof
gu: મોલોફ

en: Moloko
gu: મોલોકો

en: Moma
gu: મોમા

en: Momare
gu: મોમારે

en: Mombum
gu: મોમબુમ

en: Momina
gu: મોમીના

en: Momuna
gu: મોમુના

en: Mon
gu: મોન

en: Mondé
gu: મોન્દે

en: Mongolian
gu: મોન્ગોલિયન

en: Moni
gu: મોની

en: Mono (USA)
gu: મોનો (USA)

en: Monom
gu: મોનોમ્

en: Montol
gu: મોન્તોલ

en: Monumbo
gu: મોનુમ્બો

en: Mopán Maya
gu: મોપાન માયા

en: Morawa
gu: મોરાવા

en: Moro
gu: મોરો

en: Morom
gu: મોરોમ

en: Mosimo
gu: મોસીમો

en: Mosiro
gu: મોસીરો

en: Moskona
gu: માસ્કોના

en: Mota
gu: મોતા

en: Motlav
gu: મોતલાવ

en: Movima
gu: મોવીમા

en: Mubi
gu: મુબી

en: Mugom
gu: મુગોમ

en: Mukha-Dora
gu: મુખા-ડોરા

en: Mulam
gu: મુલામ

en: Multiple languages
gu: ઘણીબધી ભાષાઓ

en: Mumuye
gu: મુમુયે

en: Muna
gu: મુના

en: Mundang
gu: મુન્દાન્ગ

en: Muniche
gu: મુનિચે

en: Munit
gu: મુનિત

en: Mursi
gu: મુર્સી

en: Murupi
gu: મુરુપી

en: Musak
gu: મુસાક

en: Musar
gu: મુસાર

en: Musey
gu: મુસેય

en: Musgu
gu: મુસ્ગુ

en: Musi
gu: મુસી

en: Musom
gu: મુસોમ

en: Muya
gu: મુયા

en: Na
gu: ના

en: Naba
gu: નાબા

en: Nabak
gu: નાબાક

en: Nabi
gu: નાબી

en: Nafri
gu: નાફરી

en: Nage
gu: નાગે

en: Nahali
gu: નાહાલી

en: Nahari
gu: નાહારી

en: Nai
gu: નાઇ

en: Nakai
gu: નાકાઇ

en: Nakara
gu: નાકારા

en: Nali
gu: નાલી

en: Nalik
gu: નાલીક

en: Nalu
gu: નાલુ

en: Namakura
gu: નામાકુરા

en: Nambo
gu: નાન્બો

en: Nambya
gu: નામબ્યા

en: Namia
gu: નામીઆ

en: Namla
gu: નોમ્લા

en: Namo
gu: નામો

en: Namuyi
gu: નામુયી

en: Nande
gu: નાન્દે

en: Nandi
gu: નન્દી

en: Napu
gu: નાપુ

en: Nara
gu: નારા

en: Narak
gu: નરાક

en: Narango
gu: નારાંગો

en: Narau
gu: નારાઉ

en: Naro
gu: નારો

en: Narom
gu: નારોમ

en: Narua
gu: નાક્ષી

en: Nasal
gu: નસાલ

en: Nateni
gu: નાતેની

en: Navajo
gu: નાવાજો

en: Navut
gu: નાવુત

en: Nayi
gu: નાયી

en: Nehan
gu: નેહાન

en: Nek
gu: નેક

en: Neko
gu: નેકો

en: Neku
gu: નેકુ

en: Neme
gu: નેમે

en: Nemi
gu: નેમી

en: Nen
gu: નેન

en: Nengone
gu: નેનગોન

en: Nepalese Sign Language
gu: નેપાલી સાઇન ભાષા

en: Nete
gu: નેતે

en: Neyo
gu: નેયો

en: Nihali
gu: નિહાલી

en: Nila
gu: નીલા

en: Nilamba
gu: નીલામ્બા

en: Nimadi
gu: નીમાડી

en: Nimanbur
gu: નીમાનબુર

en: Nimbari
gu: નિમ્બારી

en: Nimi
gu: નીમી

en: Nimo
gu: નીમો

en: Nimoa
gu: નીમોઆ

en: Nindi
gu: નિન્દી

en: Ninzo
gu: નીન્ઝો

en: Nipsan
gu: નીપ્સાન

en: Nisa
gu: નીસા

en: Nogai
gu: નોગાઇ

en: Nokuku
gu: નોકુકુ

en: Nomane
gu: નોમાને

en: Nomu
gu: નોમુ

en: Noric
gu: નોરીક

en: Norn
gu: નોર્ન

en: Noy
gu: નોય

en: Nubaca
gu: નુબાકા

en: Nuk
gu: નુક

en: Nukuria
gu: નુકુરીઆ

en: Nume
gu: નુમે

en: Nungali
gu: નુન્ગાલી

en: Nupe-Nupe-Tako
gu: નુપે-નુપે-તાકો

en: Nusu
gu: નુસુ

en: Nyali
gu: ન્યાલી

en: Oblo
gu: ઑબ્લો

en: Ofo
gu: ઑફો

en: Oku
gu: ઑકુ

en: Olekha
gu: ઑલેખા

en: Olo
gu: ઑલો

en: Oloma
gu: ઑલોમા

en: Ombo
gu: ઑમ્બો

en: Omi
gu: ઑમી

en: Omok
gu: ઑમોક

en: Ona
gu: ઑના

en: Ong
gu: ઑન્ગ

en: Ono
gu: ઑનો

en: Orma
gu: ઑર્મા

en: Ormu
gu: ઑર્મુ

en: Oro
gu: ઑરો

en: Oro Win
gu: ઑરો; વીન

en: Oroch
gu: ઓરોચ

en: Orok
gu: ઑરોક

en: Oroko
gu: ઑરોકો

en: Orokolo
gu: ઑરોકોલો

en: Oromo
gu: ઑરોમો

en: Orowe
gu: ઑરોવે

en: Oruma
gu: ઑરુમા

en: Oy
gu: ઑય

en: Pagi
gu: પાગી

en: Pagu
gu: પાગુ

en: Pal
gu: પલ

en: Panjabi
gu: પંજાબી

en: Papel
gu: પાપેલ

en: Pe
gu: પે

en: Pech
gu: પૅચ

en: Pekal
gu: પૅકાલ

en: Pela
gu: પૅલા

en: Pengo
gu: પેન્ગો

en: Phake
gu: ફાકે

en: Phukha
gu: ફુખા

en: Picard
gu: પિકાર્ડ

en: Ponam
gu: પોનામ

en: Rema
gu: રૅમા

en: Samba Leko
gu: સામ્બા લેકો

en: Sar
gu: સાર

en: Sibe
gu: સીબે

en: Solong
gu: સોલોન્ગ

en: Tagish
gu: તાગીશ

en: Tajik
gu: તાજીક

en: Tama (Colombia)
gu: તામા (કોલંબિયા)

en: Tamil
gu: તમિલ

en: Tapei
gu: તાપેઇ

en: Tefaro
gu: તેફારો

en: Tepecano
gu: તોપોકાનો

en: Tereno
gu: ટેરેનો

en: Teso
gu: તેસો

en: Tetum
gu: તેટુમ

en: Tewa (USA)
gu: તેવા (USA)

en: Tha
gu: થા

en: Thai
gu: થાઇ

en: Thakali
gu: થાકાલી

en: Thangmi
gu: થાન્ગ્મી

en: Tharaka
gu: થારાકા

en: Thudam
gu: થુડામ

en: Thuri
gu: થુરી

en: Tikar
gu: તીકાર

en: Tira
gu: તીરા

en: Togoyo
gu: તોગોયો

en: Tring
gu: ટ્રીંગ

en: Tuki
gu: તુકી

en: Tunen
gu: તુનેન

en: Una
gu: ઉના

en: Vame
gu: વામે

en: Vengo
gu: વૅન્ગો

en: Yaaku
gu: યાકુ

en: Yale
gu: યાલે

en: Yora
gu: યોરા

en: Áncá
gu: ઍન્કા
