calibre - en to af translation catalogue (19 entries)

en: calibre User Manual
af: calibre Gebruikershandleiding

en: calibre is an e-book library manager. It can view, convert and catalog e-books in most of the major e-book formats. It can also talk to many e-book reader devices. It can go out to the Internet and fetch metadata for your books. It can download newspapers and convert them into e-books for convenient reading. It is cross platform, running on Linux, Windows and macOS.
af: calibre is ’n e-boekbiblioteekbestuurder. Dit kan e-boeke in die meeste e-boekformate open, omskakel en katalogiseer. Dit kan ook met talle e-boeklesertoestelle kommunikeer. Dit kan metadata vir u e-boeke van die Internet aftrek. Dit kan koerante aflaai en dit in e-boeke omskakel vir ’n gemaklike leeservaring. Dit is kruisplatform en werk op Linux, Windows en macOS.

en: You've just started calibre. What do you do now? Before calibre can do anything with your e-books, it first has to know about them. Drag and drop a few e-book files into calibre, or click the "Add books" button and browse for the e-books you want to work with. Once you've added the books, they will show up in the main view looking something like this:
af: U het pas met calibre begin. Wat doen u nou? Alvorens calibre iets met u e-boeke kan doen moet dit iets daarvan af weet. Sleep en los ’n paar e-boeklêers in calibre of klik die “Voeg boeke toe”-knop en blaai na die boeke waarmee u wil werk. Sodra u die boeke toegevoeg het sal dit in die hoofvenster verskyn en soos die volgende daar uitsien:

en: Once you've admired the list of books you just added to your heart's content, you'll probably want to read one. In order to do that you'll have to convert the book to a format your reader understands. When first running calibre, the :guilabel:`Welcome wizard` starts and will set up calibre for your reader device. Conversion is a breeze. Just select the book you want to convert then click the "Convert books" button. Ignore all the options for now and click "OK". The little icon in the bottom right corner will start spinning. Once it's finished spinning, your converted book is ready. Click the "View" button to read the book.
af: Sodra u u lys van boeke wat u pas na hartelus toegevoeg het, bewonder het, sal u waarskynlik een wil lees. Om dit te doen moet u die boek omskakel in ’n formaat wat u leser kan verstaan. Wanneer u calibre vir die eerste maal loop sal die :guilabel:‘Verwelkomingslimmerd’ begin en calibre vir u lesertoestel opstel. Omskakeling is doodeenvoudig. Kies eenvoudig die boek wat u wil omskakel en klik dan die “Skakel boeke om”-knop. Ignoreer vir eers al die opsies en klik “Goed”. Die klein ikoon in die hoek regs onder sal begin tol. Sodra dit klaar getol het is u boek omgeskakel. Klik die “Vertoon”-knop om die boek te lees.

en: To get started with more advanced usage, you should read about :doc:`gui`. For even more power and versatility, learn the :doc:`generated/en/cli-index`. You will find the list of :doc:`faq` useful as well.
af: Om met meer gevorderde gebruik te begin moet u oor :doc:‘gui’ lees. Bestudeer die :doc:‘generated/en/cli-index’ vir selfs meer krag en veelsydigheid. U sal ook die lys van :doc:‘faq’ nuttig vind.

en: Sections
af: Afdelings

en: The main calibre user interface
af: Die hoof- calibre gebruikerskoppelvlak

en: Adding your favorite news website to calibre
af: Voeg u gunstelingnuuswerwe tot calibre toe

en: The calibre E-book viewer
af: Die calibre E-boekleser

en: Customizing calibre's e-book conversion
af: Maak calibre se e-boekomskakeling pas

en: Editing e-books
af: Wysig e-boeke

en: The calibre Content server
af: Die calibre Inhoudbediener

en: Comparing e-books
af: Vergelyk e-boeke

en: Editing e-book metadata
af: Wyig e-boekmetadata

en: Frequently Asked Questions
af: Gereelde Vrae

en: Tutorials
af: Tutoriale

en: Customizing calibre
af: Maak calibre pas

en: The Command Line Interface
af: Die Bevellynkoppelvlak

en: Setting up a calibre development environment
af: Opstel van ”n calibre-ontwikkelingsomgewing
