calibre - en to af translation catalogue (6 entries)

en: Editing e-book metadata
af: Wyig e-boekmetadata

en: Contents
af: Inhoud

en: E-books come in all shapes and sizes and more often than not, their metadata (things like title/author/series/publisher) is incomplete or incorrect. The simplest way to change metadata in calibre is to simply double click on an entry and type in the correct replacement. For more sophisticated, "power editing" use the edit metadata tools discussed below.
af: E-boeke kom in alle vorme en groottes en dit gebeur dikwels dat die metadata (goed soos titel/outeur/reeks/uitgewer) verkeerd of onvolledig is. Die eenvoudigste manier om metadata in calibre te verander is om op ’n inskrywing te dubbelklik en die korrekte vervanging in te tik. Vir meer ingewikkelde “kragredigering” kan u die metadatanutsmiddels gebruik soos hieronder bespreek.

en: Click the book you want to edit and then click the :guilabel:`Edit metadata` button or press the ``E`` key. A dialog opens that allows you to edit all aspects of the metadata. It has various features to make editing faster and more efficient. A list of the commonly used tips:
af: Klik op die boek wat u wil wysig en klik dan die :guilabel:‘Wysig metadata’-knop of druk die “E”-toets. ’n dialoogvenster open wat u in staat stel om alle aspekte van die metadata te wysig. Dit bevat verskeie funksies wat redigering sal bespoedig en meer effektief maak. ’n Lys van algemeen gebruikte wenke:

en: Bulk downloading of metadata
af: Grootmaataflaai van metadata

en: If you want to download the metadata for multiple books at once, right-click the :guilabel:`Edit metadata` button and select :guilabel:`Download metadata`. You can choose to download only metadata, only covers, or both.
af: Regsklik die :guilabel:‘Wysig metadata’-knop en kies :guilabel:‘Laai metadata af’ indien u die metadata vir meerdere boeke gelyktydig wil aflaai. U kan kies om slegs metadata, slegs dekblaaie of albei af te laai.
