calibre - en to ca translation catalogue (7 entries)

en: API documentation for plugins
ca: Documentació de l'API per als connectors

en: Plugin
ca: Connector

en: by the user.
ca: per l'usuari.

en: Useful methods:
ca: Mètodes útils:

en: Main memory
ca: Memòria principal

en: Card A
ca: Targeta A

en: Card B
ca: Targeta B
