calibre - en to ca translation catalogue (43 entries)

en: Contents
ca: Contingut

en: Basic workflow
ca: Flux de treball bàsic

en: Merging files
ca: Fusió de fitxers

en: Changing text file order
ca: Canvi de l'ordre dels fitxers de text

en: Marking the cover
ca: Indicació de la portada

en: Deleting files
ca: Supressió de fitxers

en: Exporting files
ca: Exportació de fitxers

en: Adding new images/fonts/etc. or creating new blank files
ca: Afegiment d'imatges noves (o lletres) o creació de fitxers en blanc nous

en: Replacing files
ca: Substitució de fitxers

en: Linking stylesheets to HTML files efficiently
ca: Enllaçament eficient de fulls d'estil a fitxers HTML

en: Search & replace
ca: Cerca i substitució

en: Saved searches
ca: Cerques desades

en: Function mode
ca: Mode funció

en: Search ignoring HTML tags
ca: Cerca ignorant etiquetes HTML

en: Automated tools
ca: Eines automatitzades

en: Editing the Table of Contents
ca: Edició de la taula del contingut

en: Adding a cover
ca: Afegiment d'una portada

en: Embedding referenced fonts
ca: S'estan incrustant les lletres referenciades

en: Subsetting embedded fonts
ca: S'està fent un subconjunt de les lletres incrustades

en: Smartening punctuation
ca: Fer elegant la puntuació

en: Transforming CSS properties
ca: Transformació de les propietats CSS

en: Accessed via :guilabel:`Tools->Transform styles`.
ca: Accés a través de :guilabel:`Eines->Transformació dels estils`.

en: Removing unused CSS rules
ca: S'estan suprimint les regles CSS que no s'utilitzen

en: Fixing HTML
ca: Correcció de l'HTML

en: Beautifying files
ca: Embelliment dels fitxers

en: Inserting an inline Table of Contents
ca: Inserció d'una taula del contingut en línia

en: Setting Semantics
ca: Establiment de la semàntica

en: Filtering style information
ca: Filtratge de la informació d'estil

en: Checkpoints
ca: Punts de control

en: Splitting HTML files
ca: Divisió de fitxers HTML

en: The Live CSS panel
ca: El plafó del CSS en directe

en: Checking the spelling of words in the book
ca: Comprovació ortogràfica de les paraules al llibre

en: Adding new dictionaries
ca: Afegiment de diccionaris

en: Inserting special characters
ca: Inserció de caràcters especials

en: The code inspector view
ca: La visualització de l'inspector de codi

en: Checking external links
ca: Comprovació d'enllaços externs

en: Downloading external resources
ca: Baixada dels recursos externs

en: Arranging files into folders by type
ca: Organització de fitxer en carpetes segons el tipus

en: Importing files in other e-book formats as EPUB
ca: Importació de fitxers en altres formats de llibres electrònics com ara EPUB

en: The Reports tool
ca: L'eina d'informes

en: Special features in the code editor
ca: Característiques especials en l'editor de codi

en: Auto-complete
ca: Autocompleció

en: Snippets
ca: Fragments
