calibre - en to ca translation catalogue (11 entries)

en: Contents
ca: Contingut

en: Editing the metadata of one book at a time
ca: Edició de les metadades d'un llibre alhora

en: Downloading metadata
ca: Baixada de les metadades

en: Managing book formats
ca: Gestió dels formats de llibre

en: All about covers
ca: Tot sobre les portades

en: You can ask calibre to download book covers for you, provided the book has a known ISBN. Alternatively you can specify a file on your computer to use as the cover. calibre can even generate a default cover with basic metadata on it for you. You can drag and drop images onto the cover to change it and also right click to copy/paste cover images.
ca: Podeu demanar al calibre de baixar les portades de llibres, sempre que sapigueu l'ISBN del llibre. Alternativament podeu indicar un fitxer del vostre ordinador per a utilitzar com a portada. Calibre pot fins i tot generar una portada amb les metadades bàsiques. Podeu arrossegar i deixar anar imatges a la portada per a canviar-la i també fer clic dret per a copiar i enganxar imatges de portada.

en: In addition, there is a button to automatically trim borders from the cover, in case your cover image has an ugly border.
ca: Addicionalment, hi ha un botó que automàticament retalla les vores de la portada, en cas que la imatge de portada tingui una vora irregular.

en: Editing the metadata of many books at a time
ca: Edició de les metadades de molts llibres a la vegada

en: Search and replace
ca: Cerca i substitució

en: Bulk downloading of metadata
ca: Baixada de metadades en lot

en: If you want to download the metadata for multiple books at once, right-click the :guilabel:`Edit metadata` button and select :guilabel:`Download metadata`. You can choose to download only metadata, only covers, or both.
ca: Si voleu baixar les metadades de diversos llibres alhora, feu clic amb el botó dret al botó :guilabel:`Edita les metadades`  i seleccioneu :guilabel:`Baixa les metadades`. Podeu triar baixar només metadades, només les portades, o totes dues coses.
