calibre - en to cs translation catalogue (22 entries)

en: calibre User Manual
cs: Uživatelská příručka Calibre

en: calibre is an e-book library manager. It can view, convert and catalog e-books in most of the major e-book formats. It can also talk to many e-book reader devices. It can go out to the Internet and fetch metadata for your books. It can download newspapers and convert them into e-books for convenient reading. It is cross platform, running on Linux, Windows and macOS.
cs: Calibre je správce knihovny e-knih. Může zobrazovat, převádět a katalogizovat e-knihy ve většině hlavních formátů e-knih. Může také komunikovat s mnoha čtecími zařízeními e-knih. Může přejít na internet a načíst metadata pro vaše knihy. Může stahovat noviny a převést je na e-knihy pro pohodlné čtení. Je víceplatformové, funguje na systémech Windows, Linux a macOS.

en: You've just started calibre. What do you do now? Before calibre can do anything with your e-books, it first has to know about them. Drag and drop a few e-book files into calibre, or click the "Add books" button and browse for the e-books you want to work with. Once you've added the books, they will show up in the main view looking something like this:
cs: Právě jste spustili Calibre. Co uděláte nyní? Než může Calibre udělat cokoliv s vašimi e-knihami, musí o nich nejdříve vědět. Přetáhněte pár souborů e-knih do Calibre nebo klikněte na tlačítko "Přidat knihy" a najděte knihy, se kterými chcete pracovat. Poté, co jste přidali knihy, zobrazí se v hlavním zobrazení, které vypadá nějak takto:

en: Once you've admired the list of books you just added to your heart's content, you'll probably want to read one. In order to do that you'll have to convert the book to a format your reader understands. When first running calibre, the :guilabel:`Welcome wizard` starts and will set up calibre for your reader device. Conversion is a breeze. Just select the book you want to convert then click the "Convert books" button. Ignore all the options for now and click "OK". The little icon in the bottom right corner will start spinning. Once it's finished spinning, your converted book is ready. Click the "View" button to read the book.
cs: Poté, co jste spokojeně obdivovali seznam knih, které jste právě přidali, nejspíš si budete chtít nějakou přečíst. Abyste to mohli udělat, budete muset převést knihu do formátu, kterému vaše čtečka rozumí. Při prvním spuštění Calibre se spustí :guilabel:`Uvítací průvodce` a nastaví Calibre pro vaše čtecí zařízení. Převod je snadná věc. Stačí vybrat knihu, kterou chcete převést, a pak klikněte na tlačítko "Převést knihy". Prozatím ignorujte všechny volby a klikněte na "OK". V pravém dolním rohu se začne otáčet malá ikona. Jakmile se přestane otáčet, vaše převedená kniha je připravena. Klikněte na tlačítko "Zobrazit" pro čtení knihy.

en: If you want to read the book on your reader, connect the reader to the computer, wait till calibre detects it (10-20 seconds) and then click the "Send to device" button. Once the icon stops spinning again, disconnect your reader and read away! If you didn't convert the book in the previous step, calibre will auto convert it to the format your reader device understands.
cs: Pokud chcete číst knihu ve své čtečce, připojte čtečku k počítači, počkejte, dokud ji Calibre nerozpozná (10-20 sekund), a pak klikněte na tlačítko "Odeslat do zařízení". Jakmile se ikona přestane znovu otáčet, odpojte svou čtečku a dejte se do čtení! Pokud jste v předchozím kroku nepřevedli knihu, Calibre ji převede automaticky do formátu, kterému vaše čtecí zařízení rozumí.

en: To get started with more advanced usage, you should read about :doc:`gui`. For even more power and versatility, learn the :doc:`generated/en/cli-index`. You will find the list of :doc:`faq` useful as well.
cs: Abyste začali s pokročilejším používáním, měli byste si přečíst o :ref:`grafickém uživatelském rozhraní <gui>`. Pro ještě větší výkonnost a všestrannost si projděte :doc:`generated/cs/cli-index`. Také shledáte užitečným seznam :ref:`nejčastějších dotazů <faq>`.

en: If you have more questions, or want to discuss calibre with other users or ask for help with specific things, there are :website:`forums and other help resources available <help>`.
cs: Pokud máte další otázky nebo chcete probrat Calibre s ostatními uživateli nebo požádat o pomoc s konkrétními věcmi, jsou :website:`dostupná fóra a další zdroje nápovědy <help>`.

en: **An e-book version of this User Manual is available in** `EPUB format <calibre.epub>`_,  `AZW3 (Kindle) format <calibre.azw3>`_ and `PDF format <calibre.pdf>`_.
cs: **Verze e-knihy této Uživatelské příručky je dostupná ve** `formátu EPUB <calibre.epub>`_, `formátu AZW3 (Kindle) <calibre.azw3>`_ a `formátu PDF <calibre.pdf>`_.

en: Sections
cs: Oddíly

en: The main calibre user interface
cs: Hlavní uživatelské rozhraní Calibre

en: Adding your favorite news website to calibre
cs: Přidávání vašich oblíbených webových stránek se zprávami do Calibre

en: The calibre E-book viewer
cs: Prohlížeč e-knih Calibre

en: Customizing calibre's e-book conversion
cs: Přizpůsobení převodu e-knihy Calibre

en: Editing e-books
cs: Úprava e-knih

en: The calibre Content server
cs: Server s obsahem Calibre

en: Comparing e-books
cs: Porovnání e-knih

en: Editing e-book metadata
cs: Úprava metadat e-knihy

en: Frequently Asked Questions
cs: Nejčastější dotazy

en: Tutorials
cs: Kurzy

en: Customizing calibre
cs: Přizpůsobení Calibre

en: The Command Line Interface
cs: Rozhraní příkazového řádku

en: Setting up a calibre development environment
cs: Nastavení vývojového prostředí Calibre
