calibre - en to el translation catalogue (8 entries)

en: Setting up a calibre development environment
el: Δημιουργία περιβάλλοντος ανάπτυξης calibre

en: Contents
el: Περιεχόμενα

en: Design philosophy
el: Φιλοσοφία σχεδίασης

en: calibre has its roots in the Unix world, which means that its design is highly modular. The modules interact with each other via well defined interfaces. This makes adding new features and fixing bugs in calibre very easy, resulting in a frenetic pace of development. Because of its roots, calibre has a comprehensive command line interface for all its functions, documented in :doc:`generated/en/cli-index`.
el: Το calibre έχει τις ρίζες του στον κόσμο του Unix, που σημαίνει ότι εκ σχεδιασμού αποτελείται από πολλά τμήματα. Τα τμήματα αυτά αλληλεπιδρούν μεταξύ τους μέσω καλά καθορισμένων διασυνδέσεων. Αυτό κάνει την προσθήκη νέων χαρακτηριστικών και την επιδιόρθωση σφαλμάτων στο calibre πολύ εύκολη, με αποτέλεσμα ένα φρενήρη ρυθμό ανάπτυξης. Εξαιτίας των ριζών του, το calibre διαθέτει μια πλήρη διεπαφή για τη γραμμή εντολών για κάθε του λειτουργία, η οποία τεκμηριώνεται στο :doc:`generated/el/cli-index`.

en: Getting the code
el: Λήψη του κωδικού

en: Windows development environment
el: Περιβάλλον ανάπτυξης Windows

en: macOS development environment
el: Περιβάλλον ανάπτυξης macOS

en: Linux development environment
el: Περιβάλλον ανάπτυξης Linux
