calibre - en to el translation catalogue (32 entries)

en: The E-book viewer
el: Ο προβολέας ψηφιακών βιβλίων

en: calibre includes a built-in E-book viewer that can view all the major e-book formats. The E-book viewer is highly customizable and has many advanced features.
el: Το calibre συμπεριλαμβάνει ένα ενσωματωμένο προβολέα ψηφιακών βιβλίων που μπορεί να δείξει όλες τις κύριες μορφές ψηφιακών βιβλίων. Ο προβολέας ψηφιακών βιβλίων είναι εξόχως προσαρμόσιμος και διαθέτει πολλά προχωρημένα χαρακτηριστικά.

en: Starting the E-book viewer
el: Εκκίνηση του προβολέα ψηφιακών βιβλίων

en: Navigating around an e-book
el: Πλοήγηση σε ένα ψηφιακό βιβλίο

en: Bookmarks
el: Σελιδοδείκτες

en: Table of Contents
el: Πίνακας Περιεχομένων

en: Navigating by location
el: Πλοήγηση με βάση τη θέση

en: Reference mode
el: Κατάσταση αναφοράς

en: Customizing the look and feel of your reading experience
el: Εξατομίκευση των ρυθμίσεων όψης και αίσθησης για καλύτερη ανάγνωση

en: Dictionary lookup
el: Αναζήτηση σε λεξικό

en: Copying text and images
el: Αντιγραφή κειμένου και εικόνων

en: Keyboard shortcuts
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Keyboard shortcut
el: Συντόμευση πληκτρολογίου

en: Action
el: Ενέργεια

en: Scroll to the previous section
el: Μετάβαση στην προηγούμενη ενότητα

en: Scroll to the next section
el: Μετάβαση στην επόμενη ενότητα

en: Back
el: Πίσω

en: Forward
el: Εμπρός

en: Copy to clipboard
el: Αντιγραφή στο πρόχειρο

en: Start search
el: Έναρξη αναζήτησης

en: Find next
el: Επόμενο

en: Find previous
el: Αναζήτηση προηγουμένου

en: Increase font size
el: Μεγέθυνση μεγέθους γραμματοσειράς

en: Decrease font size
el: Σμίκρυνση μεγέθους γραμματοσειράς

en: Toggle full screen
el: Εναλλαγή σε πλήρη οθόνη

en: Show/hide bookmarks
el: Εμφάνιση/απόκρυψη σελιδοδεικτών

en: Reload book
el: Επαναφόρτωση βιβλίου

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Show/hide Inspector
el: Εμφάνιση/απόκρυψη Επιθεωρητή

en: Show/hide the word lookup panel
el: Εμφάνιση/απόκρυψη του πάνελ εύρεσης λέξεων

en: Quit
el: Έξοδος

en: Print book to PDF
el: Εκτύπωση βιβλίου σε PDF
