calibre - en to el translation catalogue (30 entries)

en: Frequently Asked Questions
el: Συχνές ερωτήσεις

en: Contents
el: Περιεχόμενα

en: E-book format conversion
el: Μετατροπή μορφής ψηφιακών βιβλίων

en: What formats does calibre support conversion to/from?
el: Ποιες μορφές υποστηρίζει το calibre για μετατροπή από/προς;

en: calibre supports the conversion of many input formats to many output formats. It can convert every input format in the following list, to every output format.
el: Το calibre υποστηρίζει μετατροπές από πολλές μορφές εισόδου σε πολλές μορφές εξόδου. Μπορεί να μετατρέψει οποιαδήποτε από τις μορφές εισόδου της παρακάτω λίστας σε οποιαδήποτε μορφή εξόδου.

en: What are the best source formats to convert?
el: Ποιες μορφές βιβλίων μετατρέπονται καλύτερα σε άλλες;

en: I converted a PDF file, but the result has various problems?
el: Μετέτρεψα ένα αρχείο PDF, αλλά το αποτέλεσμα παρουσιάζει διάφορα προβλήματα;

en: PDF is a terrible format to convert from. For a list of the various issues you will encounter when converting PDF, see: :ref:`pdfconversion`.
el: Το PDF είναι μια άθλια μορφή ως προς την μετατρεψιμότητά της σε άλλες μορφές. Για μια λίστα των διάφορων ζητημάτων που θα αντιμετωπίσετε κατά τη μετατροπή PDF, δείτε: :ref:`pdfconversion`.

en: What devices does calibre support?
el: Τι συσκευές υποστηρίζει το calibre;

en: Complete list of e-book formats that your device supports.
el: Πλήρη λίστα μορφών ψηφιακών βιβλίων που υποστηρίζει η συσκευή σας.

en: My device is not being detected by calibre?
el: Η συσκευή μου δεν ανιχνεύεται από το calibre;

en: Follow these steps to find the problem:
el: Ακολούθησε τα εξής βήματα για να εντοπίσεις το πρόβλημα:

en: Using the Content server
el: Χρήση του διακομιστή περιεχομένου

en: Using a USB cable
el: Χρησιμοποιώντας ένα καλώδιο USB

en: Try a different USB cable and a different USB port on your computer
el: Δοκίμασε διαφορετικό καλώδιο USB και διαφορετική θύρα USB στον υπολογιστή

en: Miscellaneous
el: Υπολειπόμενα

en: Why the name calibre?
el: Γιατί το όνομα calibre;

en: Take your pick:
el: Διαλέξτε ότι προτιμάτε:

en: A high *calibre* product
el: Ένα προϊόν μεγάλου *διαμετρήματος*

en: My wife chose it ;-)
el: Το επέλεξε η γυναίκα μου ;-)

en: calibre is not starting on Windows?
el: Το calibre δεν ξεκινά στα Windows;

en: There can be several causes for this:
el: Μπορεί να υπάρχουν πολλές αιτίες γι' αυτό:

en: Uninstall calibre
el: Απεγκαταστήσετε το calibre

en: Reboot your computer
el: Επανεκκινήστε τον υπολογιστή σας

en: Start calibre
el: Ξεκινήστε το calibre

en: I downloaded the installer, but it is not working?
el: Κατέβασα το πρόγραμμα εγκατάστασης αλλά δεν λειτουργεί;

en: You have two choices:
el: Έχετε δύο επιλογές:

en: Why doesn't calibre have an automatic update?
el: Γιατί το calibre δεν έχει αυτόματες ενημερώσεις;

en: For many reasons:
el: Για πολλούς λόγους:

en: How is calibre licensed?
el: Πως αδειοδοτείται το calibre;
