calibre - en to el translation catalogue (11 entries)

en: Editing e-book metadata
el: Επεξεργασία μεταδεδομένων ψηφιακών βιβλίων

en: Contents
el: Περιεχόμενα

en: E-books come in all shapes and sizes and more often than not, their metadata (things like title/author/series/publisher) is incomplete or incorrect. The simplest way to change metadata in calibre is to simply double click on an entry and type in the correct replacement. For more sophisticated, "power editing" use the edit metadata tools discussed below.
el: Τα ψηφιακά βιβλία έρχονται σε πολλές μορφές και μεγέθη, και συχνότερα τα μεταδεδομένα τους (στοιχεία όπως ο τίτλος, ο συγγραφέας, η σειρά ή ο εκδότης) είναι ελλειπή ή εσφαλμένα. Ο απλούστερος τρόπος να αλλάξετε μεταδεδομένα στο calibre είναι να κάνετε απλώς διπλό κλικ πάνω σε μια εγγραφή, και να εισάγετε τα σωστά δεδομένα. Για πιο εξεζητημένη χρήση "προχωρημένης επεξεργασίας" χρησιμοποιείστε τα εργαλεία επεξεργασίας μεταδεδομένων που αναφέρονται παρακάτω.

en: Editing the metadata of one book at a time
el: Επεξεργασία μεταδεδομένων ενός βιβλίου τη φορά

en: You can click the button in between title and authors to swap them automatically.
el: Μπορείτε να πατήσετε το κουμπί ανάμεσα στον τίτλο και τους συγγραφείς για να ανταλλάξετε αυτόματα τα περιεχόμενά τους.

en: Downloading metadata
el: Λήψη μεταδεδομένων

en: Managing book formats
el: Διαχείριση μορφών βιβλίων

en: All about covers
el: Τα πάντα για τα εξώφυλλα

en: Editing the metadata of many books at a time
el: Επεξεργασία μεταδεδομένων πολλών βιβλίων ταυτόχρονα

en: Search and replace
el: Αναζήτηση και αντικατάσταση

en: Bulk downloading of metadata
el: Μαζική λήψη μεταδεδομένων
