calibre - en to et translation catalogue (45 entries)

en: E-book conversion
et: E-raamatu teisendamine

en: Contents
et: Sisukord

en: Introduction
et: Sissejuhatus

en: The first thing to understand about the conversion system is that it is designed as a pipeline. Schematically, it looks like this:
et: Esimene asi, mida teisendamise süsteemi juures mõista, on see, et see on olemuselt konveier. Skemaatiliselt näeb see välja nii:

en: Stages of the conversion pipeline
et: Teisendamise konveieri etapid

en: Folder
et: Kaust

en: Description
et: Kirjeldus

en: Look & feel
et: Välimus

en: Fonts
et: Kirjatüübid

en: Text
et: Tekst

en: Layout
et: Laotus

en: Page setup
et: Lehe seadistamine

en: Heuristic processing
et: Heuristiline töötlemine

en: :guilabel:`Enable heuristic processing`
et: :guilabel:`Luba heuristilise töötlemise kasutamine`

en: :guilabel:`Delete blank lines between paragraphs`
et: :guilabel:`Eemalda lõikude vahelt tühjad read`

en: :guilabel:`Remove unnecessary hyphens`
et: :guilabel:`Eemalda mittevajalikud sidekriipsud`

en: Search & replace
et: Otsimine & asendamine

en: Structure detection
et: Struktuuri tuvastamine

en: Chapters and page breaks
et: Peatükid ja leheküljepiirid

en: Miscellaneous
et: Muu

en: There are a few more options in this section.
et: Selles sektsioonis on veel valikuid.

en: :guilabel:`Insert metadata as page at start of book`
et: :guilabel:`Sisesta metaandmed raamatu algusesse leheküljena`

en: :guilabel:`Remove first image`
et: :guilabel:`Eemalda esimene pilt`

en: Table of Contents
et: Sisukord

en: Format specific tips
et: Formaadipõhised vihjed

en: Convert Microsoft Word documents
et: Microsoft Wordi dokumentide teisendamine

en: calibre can automatically convert ``.docx`` files created by Microsoft Word 2007 and newer. Just add the file to calibre and click convert.
et: calibre suudab automaatselt teisendada programmiga Microsoft Word 2007 ja uuemaga loodud ``.docx``-faile. Lihtsalt lisa fail calibresse ja klõpsa teisendamise nupul.

en: calibre will automatically generate a Table of Contents based on headings if you mark your headings with the ``Heading 1``, ``Heading 2``, etc. styles in Microsoft Word. Open the output e-book in the calibre E-book viewer and click the :guilabel:`Table of Contents` button to view the generated Table of Contents.
et: calibre loob automaatselt Sisukorra, tuginedes pealkirjadel, kui sa märgid Microsoft Wordis oma pealkirjad stiiliga ``Pealkiri 1``, ``Pealkiri 2``, jne. Ava väljund-e-raamat calibre e-raamatute vaaturiga ja klõpsa nupul :guilabel:`Sisukord`, et loodud sisukorda näha.

en: Older .doc files
et: Vanemad .doc laiendiga failid

en: For older .doc files, you can save the document as HTML with Microsoft Word and then convert the resulting HTML file with calibre. When saving as HTML, be sure to use the "Save as Web Page, Filtered" option as this will produce clean HTML that will convert well. Note that Word produces really messy HTML, converting it can take a long time, so be patient. If you have a newer version of Word available, you can directly save it as .docx as well.
et: Vanemate .doc failide puhul on võimalik Microsoft Wordis salvestada dokument HTML-ina ja seejärel see HTML-fail calibrega teisendada. HTML-ina salvestamisel kasuta kindlasti suvandit "Salvesta veebilehena, filtreeritud", sest see loob puhta HTML-i, mida on hea teisendada. Pane tähele, et Word loob väga segase HTML-i, mille teisendamine võib kesta kaua, seega ole kannatlik. Kui sul on uuem Wordi versioon, saad selle salvestada ka otse .docx failina.

en: Convert TXT documents
et: TXT-dokumentide teisendamine

en: Assumes one or more blank lines are a paragraph boundary::
et: Eeldab, et vähemalt üks tühi rida tähistab lõiguvahet::

en: Assumes that every line is a paragraph::
et: Eeldab, et iga rida on lõik::

en: Convert PDF documents
et: PDF-dokumentide teisendamine

en: Some limitations of PDF input are:
et: Mõned PDF sisendi piirangud:

en: Complex, multi-column, and image based documents are not supported.
et: Ei toetata keerukaid, mitmeveerulisi ega pildipõhiseid dokumente.

en: Extraction of vector images and tables from within the document is also not supported.
et: Samuti ei ole toetatud vektorpiltide ja tabelite eraldamine dokumentidest.

en: Links and Tables of Contents are not supported
et: Ei toetata linke ja sisukordi

en: To re-iterate **PDF is a really, really bad** format to use as input. If you absolutely must use PDF, then be prepared for an output ranging anywhere from decent to unusable, depending on the input PDF.
et: Veel kord, **PDF on väga-väga paha** formaat, mida sisendina kasutada. Kui sa tõesti pead PDF-i kasutama, ole valmis väljundiks, mille kvaliteet võib olla kuskil vahemikus mõistlikust kasutamatuni, sõltuvalt sisend-PDF-ist.

en: Comic book collections
et: Koomiksite kollektsioonid

en: Convert ODT documents
et: ODT-dokumentide teisendamine

en: Converting to PDF
et: PDF-iks teisendamine

en: Headers and Footers
et: Päised ja jalused

en: Printable Table of Contents
et: Prinditav sisukord

en: If you are converting an EPUB or AZW3 file with multiple individual HTML files inside it and you want to change the page margins for a particular HTML file you can add the following style block to the HTML file using the calibre E-book editor:
et: Kui oled teisendamas EPUB- või AZW3-faili, milles on palju üksikuid HTML-faile, ja tahad muuta kindla HTML-faili leheääriseid, võid calibre E-raamatute redaktorit kasutades HTML-faili lisada järgmise laadiploki:
