calibre - en to he translation catalogue (9 entries)

en: Contents
he: תוכן

en: Design philosophy
he: פילוסופיית העיצוב

en: Code layout
he: פריסת קוד

en: Metadata reading, writing, and downloading is all in ``ebooks.metadata``
he: קריאת, כתיבת, עריכת והורדת מטא-נתונים הכל ב-``ebooks.metadata``

en: Getting the code
he: קבל את הקוד

en: Windows development environment
he: סביבת הפיתוח של ווינדוס

en: Linux development environment
he: סביבת הפיתוח לינוקס

en: To launch the release version of calibre with your everyday library:
he: על מנת להפעיל את הגרסה האחרונה של קליבר עם הספריה היומיומית שלך:

en: Using calibre in your projects
he: שימוש בקליבר בפרוייקט שלך
