calibre - en to he translation catalogue (10 entries)

en: Contents
he: תוכן

en: Editing the metadata of one book at a time
he: עריכת מטא-נתונים של ספר אחד בכל פעם

en: You can click the button in between title and authors to swap them automatically.
he: ניתן ללחוץ על הכפתור בין הכותרת והמחברים כדי להחליף אותם באופן אוטומטי.

en: Downloading metadata
he: מוריד מטא-נתונים

en: Managing book formats
he: ניהול פורמטי ספר

en: All about covers
he: הכל אודות כריכות

en: In addition, there is a button to automatically trim borders from the cover, in case your cover image has an ugly border.
he: בנוסף, יש כפתור לחיתוך גבולות אוטומטי מהכריכה, במקרה שלתמונת הכריכה שלך יש שוליים מכוערים.

en: Editing the metadata of many books at a time
he: עריכת מטא-נתונים של ספרים רבים בכל פעם

en: Search and replace
he: חפש והחלף

en: Bulk downloading of metadata
he: הורדה גורפת של מטא-נתונים
