calibre - en to hr translation catalogue (10 entries)

en: calibre User Manual
hr: calibre korisnicki prirucnik

en: To get started with more advanced usage, you should read about :doc:`gui`. For even more power and versatility, learn the :doc:`generated/en/cli-index`. You will find the list of :doc:`faq` useful as well.
hr: Da biste započeli s naprednijim korištenjem, trebali biste pročitati :doc:`gui`. Za još više snage i raznovrsnosti, naučite :doc:`generated/hr/cli-index`. Popis :doc:`faq`  će Vam također koristiti.

en: Sections
hr: Sekcije

en: The main calibre user interface
hr: Glavno korisničko sučelje calibrea

en: Adding your favorite news website to calibre
hr: Dodajte svoje najdraže informativne stranice calibreu

en: Frequently Asked Questions
hr: Često postavljana pitanja

en: Tutorials
hr: Tutoriali

en: Customizing calibre
hr: Prilagođavanje calibrea

en: The Command Line Interface
hr: Sučelje komandne linije

en: Setting up a calibre development environment
hr: Postavite razvojno okruženje u calibreu
