calibre - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Setting up a calibre development environment
hu: calibre fejlesztői környezet beállítása

en: Contents
hu: Tartalomjegyzék

en: Design philosophy
hu: Tervezési filozófia

en: Code layout
hu: Kódolási felület

en: You can also browse the code at `GitHub <https://github.com/kovidgoyal/calibre>`_.
hu: A kódot a `GitHubon is böngészheti <https://github.com/kovidgoyal/calibre>`_.

en: Windows development environment
hu: Windows fejlesztői környezet

en: Linux development environment
hu: Linux fejlesztői környezet

en: Debugging tips
hu: Hibakeresési tippek

en: Source install on Linux
hu: Forrás telepítése Linuxon
