calibre - en to kn translation catalogue (11 entries)

en: by the user.
kn: ಬಳಕೆದಾರರಿಂದ.

en: Useful methods:
kn: ಉಪಯುಕ್ತ ವಿಧಾನಗಳು:

en: For example to load an image::
kn: ಉದಾಹರಣೆಗೆ ಒಂದು ಚಿತ್ರವನ್ನು ತುಂಬಲು::

en: The title of the book, can be None
kn: ಪುಸ್ತಕದ ಶೀರ್ಷಿಕೆ, ಇದು ಖಾಲಿ ಇರಬಹುದು

en: A list of authors of the book, can be None
kn: ಪುಸ್ತಕದ ಲೇಖಕರ ಪಟ್ಟಿ, ಇದು ಖಾಲಿ ಇರಬಹುದು

en: List of devices currently connected
kn: ಪ್ರಸ್ತುತ ಸಂಪರ್ಕಗೊಂಡಿರುವ ಸಾಧನಗಳ ಪಟ್ಟಿ

en: Main memory
kn: ಮುಖ್ಯ ಮೆಮೋರಿ

en: Card A
kn: ಕಾರ್ಡ್ A

en: Card B
kn: ಕಾರ್ಡ್ B

en: A BookList.
kn: ಪುಸ್ತಕ ಪಟ್ಟಿ.

en: The setting name
kn: ಅಳವಡಿಕೆ ಹೆಸರು
