calibre - en to kn translation catalogue (7 entries)

en: First, a word of warning and a word of courage
kn: ಮೊದಲಿಗೆ, ಒಂದು ಎಚ್ಚರಿಕೆ ಹಾಗೂ ಒಂದು ಧೈರ್ಯದ ಮಾತು

en: is equivalent to ``[0-9]``
kn: ``[0-9]`` ಗೆ ಸಮಾನವಾದ

en: is equivalent to ``[a-zA-Z0-9_]``
kn: ``[a-zA-Z0-9_]`` ಗೆ ಸಮಾನವಾದ

en: Conversions
kn: ಪರಿವರ್ತನೆಗಳು

en: Adding books
kn: ಪುಸ್ತಕಗಳನ್ನು ಸೇರಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: Bulk editing metadata
kn: ಮೆಟಾದತ್ತಾಂಶದ ಸಮೂಹ ಸಂಪಾದನೆ

en: Credits
kn: ಸ್ಮರಣೆಗಳು
