calibre - en to lv translation catalogue (32 entries)

en: Virtual libraries
lv: Virtuālās bibliotēkas

en: In calibre, a Virtual library is a way to tell calibre to open only a subset of a normal library. For example, you might want to only work with books by a certain author, or books having only a certain tag. Using Virtual libraries is the preferred way of partitioning your large book collection into smaller sub collections. It is superior to splitting up your library into multiple smaller libraries as, when you want to search through your entire collection, you can simply go back to the full library. There is no way to search through multiple separate libraries simultaneously in calibre.
lv: Calibre virtuālā bibliotēka ir veids, kā noteikt calibre, lai atvērtu tikai bibliotēkas apakškopu. Piemēram, jūs vēlaties strādāt tikai ar noteikta autora grāmatām vai grāmatām, kurām ir tikai noteiktas birkas. Virtuālo bibliotēku izmantošana ir vēlamais veids, kā sadalīt lielo grāmatu kolekciju mazākās apakš kolekcijās. Labāk ir sadalīt bibliotēku vairākās mazākās bibliotēkās, jo, kad vēlaties meklēt visā kolekcijā, varat vienkārši atgriezties pilnajā bibliotēkā. Nav iespējams vienlaicīgi meklēt vairākās atsevišķās calibre bibliotēkās.

en: A Virtual library is different from a simple search. A search will only restrict the list of books shown in the book list. A Virtual library does that, and in addition it also restricts the entries shown in the :guilabel:`Tag browser` to the left. The Tag browser will only show tags, authors, series, publishers, etc. that come from the books in the Virtual library. A Virtual library thus behaves as though the actual library contains only the restricted set of books.
lv: Virtuālā bibliotēka atšķiras no vienkāršas meklēšanas. Meklēšanu ierobežos tikai to grāmatu saraksts, kas parādītas grāmatu sarakstā. To dara virtuālā bibliotēka, un papildus tā ierobežo arī ierakstus, kas parādīti: guilabel: `Birku pārlūks` pa kreisi. Birku pārlūks parādīs tikai birkas, autorus, sērijas, izdevējus utt., Kas nāk no virtuālajā bibliotēkā esošajām grāmatām. Tādējādi virtuālā bibliotēka uzvedas tā, it kā faktiskā bibliotēka satur tikai ierobežotu grāmatu komplektu.

en: Creating Virtual libraries
lv: Izveidot Virtuālo bibliotēku

en: |vlb| To use a Virtual library click the :guilabel:`Virtual library` button located to the left of the Search bar and select the :guilabel:`Create Virtual library` option. As a first example, let's create a Virtual library that shows us only the books by a particular author. Click the :guilabel:`Authors` link as shown in the image below and choose the author you want to use and click OK.
lv: | vlb | Lai izmantotu virtuālo bibliotēku, noklikšķiniet: guilabel: `Virtuālā bibliotēka`, kas atrodas pa kreisi no meklēšanas joslas, un atlasiet opciju: guilabel:` Izveidot virtuālo bibliotēku`. Kā pirmo piemēru izveidosim virtuālo bibliotēku, kurā mums parādītas tikai konkrētā autora grāmatas. Noklikšķiniet uz saites: guilabel: `Autori`, kā parādīts zemāk redzamajā attēlā, izvēlieties autoru, kuru vēlaties izmantot, un noklikšķiniet uz OK.

en: The Create Virtual library dialog has been filled in for you. Click OK and you will see that a new Virtual library has been created, and automatically switched to, that displays only the books by the selected author. As far as calibre is concerned, it is as if your library contains only the books by the selected author.
lv: Jums ir aizpildīts dialoglodziņš Izveidot virtuālo bibliotēku. Noklikšķiniet uz OK, un jūs redzēsit, ka ir izveidota un automātiski pārslēgta jauna virtuālā bibliotēka, kurā tiek rādītas tikai izvēlētā autora grāmatas. Cik tas attiecas uz calibre, šķiet, ka jūsu bibliotēkā ir tikai izvēlētā autora grāmatas.

en: You can switch back to the full library at any time by once again clicking the :guilabel:`Virtual library` and selecting the entry named :guilabel:`<None>`.
lv: Jebkurā laikā varat pārslēgties uz pilnu bibliotēku, vēlreiz klikšķinot: guilabel: `Virtuālā bibliotēka` un atlasot ierakstu ar nosaukumu: guilabel:` <Nekas>.

en: Virtual libraries are based on *searches*. You can use any search as the basis of a Virtual library. The Virtual library will contain only the books matched by that search. First, type in the search you want to use in the Search bar or build a search using the :guilabel:`Tag browser`. When you are happy with the returned results, click the :guilabel:`Virtual library` button, choose :guilabel:`Create library` and enter a name for the new Virtual library. The Virtual library will then be created based on the search you just typed in. Searches are very powerful, for examples of the kinds of things you can do with them, see :ref:`search_interface`.
lv: Virtuālo bibliotēku pamatā ir * meklēšana *. Kā virtuālās bibliotēkas pamatu var izmantot jebkuru meklēšanu. Virtuālajā bibliotēkā būs tikai tās grāmatas, kuras atbilst šai meklēšanai. Vispirms ierakstiet meklējamo, meklēšanas joslā ,vai izveidojiet meklēšanu, izmantojot: guilabel: `Birku pārlūks`. Kad esat apmierināts ar atgrieztajiem rezultātiem, klikšķiniet: guilabel: `Virtuālā bibliotēka`, izvēlieties: guilabel:` Izveidot bibliotēku` un ievadiet jaunās virtuālās bibliotēkas nosaukumu. Pēc tam tiks izveidota virtuālā bibliotēka, pamatojoties uz meklēto, kurā jūs tikko ierakstījāt. Meklējumi ir ļoti jaudīgi, piemēram, lietas, kuras varat darīt ar tām, sk. ref: `search_interface`.

en: Examples of useful Virtual libraries
lv: Noderīgi virtuālo bibliotēku piemēri

en: Books added to calibre in the last day::
lv: Pēdējās dienas laikā Calibre pievienotās e-grāmatas::

en: date:>1daysago
lv: datums:>pirms1dienas

en: Books added to calibre in the last month::
lv: Pēdējā mēneša laikā Calibre pievienotās e-grāmatas::

en: date:>30daysago
lv: datums:>pirms30dienām

en: Books with a rating of 5 stars::
lv: Grāmatas ar 5 zvaigžņu novērtējumu::

en: rating:5
lv: novērtējums:5

en: Books with a rating of at least 4 stars::
lv: Grāmatas ar vismaz 4 zvaigžņu novērtējumu::

en: rating:>=4
lv: novērtējums:>=4

en: Books with no rating::
lv: Grāmatas bez novērtējuma::

en: Periodicals downloaded by the Fetch News function in calibre::
lv: Calibre ziņu saņemšanas funkcijas lejupielādētā periodika:

en: tags:=News and author:=calibre
lv: tags:=Jaunumi un  author:=calibre

en: Books with no tags::
lv: Grāmatas bez birkām::

en: Books with no covers::
lv: Grāmatas bez vākiem::

en: Working with Virtual libraries
lv: Darbs ar virtuālajām bibliotēkām

en: You can edit a previously created Virtual library or remove it, by clicking the :guilabel:`Virtual library` and choosing the appropriate action.
lv: Varat rediģēt iepriekš izveidotu virtuālo bibliotēku vai noņemt to, noklikšķinot uz: guilabel: `Virtuālā bibliotēka` un izvēloties atbilstošo darbību.

en: You can tell calibre that you always want to apply a particular Virtual library when the current library is opened, by going to :guilabel:`Preferences->Interface->Behavior`.
lv: Jūs varat pateikt calibre, ka vienmēr vēlaties izmantot noteiktu virtuālo bibliotēku, kad tiek atvērta pašreizējā bibliotēka, dodoties uz: guilabel: `Iestatījumi-> Interfeiss-> Uzvedība`.

en: You can quickly use the current search as a temporary Virtual library by clicking the :guilabel:`Virtual library` button and choosing the :guilabel:`*current search` entry.
lv: Varat ātri izmantot tekošo meklēšanu kā pagaidu virtuālo bibliotēku, klikšķinot uz: guilabel: `Virtuālā bibliotēka` un izvēloties ierakstu: guilabel:` * tekošā meklēšana`.

en: You can display all available Virtual libraries as tabs above the book list. This is particularly handy if you like switching between Virtual libraries very often. Click the :guilabel:`Virtual library` button and select :guilabel:`Show Virtual libraries as tabs`. You can re-arrange the tabs by drag and drop and close ones you do not want to see. Closed tabs can be restored by right-clicking on the tab bar.
lv: Visas pieejamās virtuālās bibliotēkas kā cilnes varat attēlot virs grāmatu saraksta. Tas ir īpaši ērti, ja jums ļoti patīk pārslēgties starp virtuālajām bibliotēkām. Noklikšķiniet uz pogas: guilabel: `Virtuālā bibliotēka` un atlasiet: guilabel:` Rādīt virtuālās bibliotēkas kā cilnes`. Jūs varat pārkārtot cilnes, velkot un nometot, un aizverot tās, kuras nevēlaties redzēt. Slēgtās cilnes var atjaunot, ar peles labo pogu klikšķinot uz cilnes joslas.

en: Using Virtual libraries in searches
lv: Virtuālo bibliotēku izmantošana meklēšanā

en: You can search for books that are in a Virtual library using the ``vl:`` prefix. For example, ``vl:Read`` will find all the books in the *Read* Virtual library. The search ``vl:Read and vl:"Science Fiction"`` will find all the books that are in both the *Read* and *Science Fiction* Virtual libraries.
lv: Grāmatas, kas atrodas virtuālajā bibliotēkā, varat meklēt, izmantojot `` vl: `` prefiksu. Piemēram, `` vl: Lasīt`` atradīs visas grāmatas * Lasīt * Virtuālajā bibliotēkā. Meklēšanā `` vl: Lasīt un vl: «Zinātniskā fantastika» `` atradīsit visas grāmatas, kas atrodas gan * Lasīt *, gan * Zinātniskā fantastika * Virtuālajās bibliotēkās.

en: The value following ``vl:`` must be the name of a Virtual library. If the Virtual library name contains spaces then surround it with quotes.
lv: Vērtībai, kas seko aiz `` vl: ``, jābūt virtuālās bibliotēkas nosaukumam. Ja virtuālās bibliotēkas nosaukumā ir atstarpes, apņemiet to ar pēdiņām.

en: Using additional restrictions
lv: Papildu ierobežojumu izmantošana

en: You can further restrict the books shown in a Virtual library by using :guilabel:`Additional restrictions`. An additional restriction is saved search you previously created that can be applied to the current Virtual library to further restrict the books shown in a Virtual library. For example, say you have a Virtual library for books tagged as :guilabel:`Historical Fiction` and a saved search that shows you unread books, you can click the :guilabel:`Virtual Library` button and choose the :guilabel:`Additional restriction` option to show only unread Historical Fiction books. To learn about saved searches, see :ref:`saved_searches`.
lv: Jūs varat vēl vairāk ierobežot virtuālajā bibliotēkā rādītās grāmatas, izmantojot: guilabel: `Papildu ierobežojumi`. Iepriekš izveidots saglabāts meklēšanas ierobežojums ir papildu ierobežojums, ko var izmantot pašreizējai virtuālajai bibliotēkai, lai vēl vairāk ierobežotu virtuālajā bibliotēkā rādītās grāmatas. Piemēram, teiksim, ka jums ir virtuāla bibliotēka ar grāmatām, kuras marķētas kā: guilabel: `Vēsturiskā fantastika`, un saglabātam meklētājam, kas parāda jums neizlasītas grāmatas, varat noklikšķināt uz: guilabel:` Virtuālā bibliotēka` un izvēlēties: guilabel: `Papildu ierobežojums` ir iespēja parādīt tikai nelasītas vēsturiskās fantastikas grāmatas. Lai uzzinātu par saglabātajiem meklējumiem, skatiet: ref:`saved_searches`.
