calibre - en to lv translation catalogue (75 entries)

en: The E-book viewer
lv: E-grāmatu skatītājs

en: calibre includes a built-in E-book viewer that can view all the major e-book formats. The E-book viewer is highly customizable and has many advanced features.
lv: calibre ietver iebūvētu E-grāmatu skatītāju, kas var apskatīt visus galvenos e-grāmatu formātus. E-grāmatu skatītājs ir pielāgojams, un tam ir daudzas uzlabotas funkcijas.

en: Starting the E-book viewer
lv: Startē E-grāmatu skatītājs

en: You can view any of the books in your calibre library by selecting the book and pressing the :guilabel:`View` button. This will open up the book in the E-book viewer. You can also launch the E-book viewer by itself from the Start menu in Windows.  On macOS, you can pin it to the dock and launch it from there. On Linux you can use its launcher in the desktop menus or run the command :command:`ebook-viewer`.
lv: Jūs varat apskatīt jebkuru grāmatu savā calibre bibliotēkā, atlasot grāmatu un nospiežot: guilabel: `Skatīt` pogu. Tādējādi grāmata tiks atvērta E-grāmatu skatītājā. E-grāmatu skatītāju pats varat arī palaist no Windows izvēlnes Sākt. MacOS operētājsistēmā varat to piestiprināt pie dokstacijas un palaist no turienes. Linux operētājsistēmā varat izmantot tā palaidēju darbvirsmas izvēlnēs vai palaist komandu: komanda: `ebook-viewer`.

en: Navigating around an e-book
lv: Navigācija pa e-grāmatu

en: You can "turn pages" in a book by either:
lv: Grāmatā varat "pagriezt lappuses":

en: Clicking in the left or right margin or the page with the mouse
lv: Klikšķinot uz kreisās vai labās malas vai uz lapas ar peli

en: Pressing the :kbd:`spacebar`, :kbd:`page up`, :kbd:`page down` or arrow keys
lv: Nospiežot: kbd:`spacebar`, :kbd:`page up`, :kbd:`page down` vai bulttaustiņus

en: On a touchscreen tapping on the text or swiping left and right
lv: Skārienekrānā, pieskaroties tekstam vai velkot pa kreisi un pa labi

en: You can access the viewer controls by either:
lv: Datņu skatītāja vadīklām var piekļūt:

en: Right clicking on the text
lv: Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz teksta

en: Pressing the :kbd:`Esc` or :kbd:`Menu` keys
lv: Nospiežot: kbd: `Esc` vai: kbd:` Menu` taustiņus

en: Bookmarks
lv: Grāmatzīmes

en: Table of Contents
lv: Satura rādītājs

en: Navigating by location
lv: Navigācija pēc atrašanās vietas

en: E-books, unlike paper books, have no concept of pages. You can refer to precise locations in e-books using the :guilabel:`Go to->Location` functionality in the viewer controls.
lv: E-grāmatām, atšķirībā no papīra grāmatām, nav lapu jēdziena. Varat atsaukties uz precīzām atrašanās vietām e-grāmatās, izmantojot: guilabel: `Iet uz-> Atrašanās vieta` funkcionalitāti skatītāja vadīklās.

en: You can use this location information to unambiguously refer to parts of the books when discussing it with friends or referring to it in other works. You can enter these locations under :guilabel:`Go to->Location` in the viewer controls.
lv: Varat izmantot šo atrašanās vietas informāciju, lai nepārprotami atsauktos uz grāmatu daļām, apspriežot to ar draugiem vai atsaucoties uz to citos darbos. Šīs vietas var ievadīt skatītāja iestatījumu sadaļā guilabel: `Iet uz-> Atrašanās vieta`.

en: If you click on links inside the e-book to take you to different parts of the book, such as an endnote, you can use the :guilabel:`Back` and :guilabel:`Forward` buttons in the top left corner of the viewer controls. These buttons behave just like those in a web browser.
lv: Ja klikšķināt uz saitēm e-grāmatas iekšpusē, lai nokļūtu dažādās grāmatas daļās, piemēram, beigu piezīmē, varat izmantot pogas: guilabel: `Atpakaļ` un: guilabel:` Uz priekšu` augšējā kreisajā stūrī skatītāja iestatījumos. Šīs pogas darbojas tāpat kā tīmekļa pārlūkprogrammā.

en: Reference mode
lv: Atsauces režīms

en: You can use this number to unambiguously refer to parts of the books when discussing it with friends or referring to it in other works. You can enter these numbers in the :guilabel:`Go to function` to navigate to a particular reference location.
lv: Jūs varat izmantot šo numuru, lai nepārprotami atsauktos uz daļu no grāmatām, apspriežot to ar draugiem vai atsaucoties uz to citos darbos. Šos numurus var ievadīt: guilabel: ' Iet uz funkciju ', lai orientētos uz konkrētu atsauces vietu.

en: Read aloud
lv: Lasīt skaļi

en: Customizing the look and feel of your reading experience
lv: Pielāgot izskatu un lasīšanu

en: You can change font sizes on the fly by using :guilabel:`Font size` in the viewer controls or :kbd:`Ctrl++` or :kbd:`Ctrl+-` or holding the :kbd:`Ctrl` key and using the mouse wheel.
lv: Jūs varat ātri mainīt fontu lielumus, izmantojot: guilabel: 'Fonta lielums' datņu skatītāja iestatījumos vai: :kbd:`Ctrl++ ' vai: kbd:`Ctrl+-' vai turot: kbd:`Ctrl ' taustiņu un izmantojot peles ritenīti.

en: Colors can be changed in the :guilabel:`Colors` section of the viewer preferences.
lv: Krāsas var mainīt skatītāja iestatījumu sadaļā: guilabel: `Krāsas`.

en: You can change the number of pages displayed on the screen as well as page margins in :guilabel:`Page layout` in the viewer preferences.
lv: Jūs varat mainīt ekrānā parādīto lappušu skaitu, kā arī lappušu malas: guilabel: `Lapas izkārtojums` skatītāja iestatījumos.

en: You can display custom headers and footers such as time left to read, current chapter title, book position, etc. via the :guilabel:`Headers and footers` section of the viewer preferences.
lv: Var parādīt pielāgotas galvenes un kājenes, piemēram, lasīšanai atlikušo laiku, tekošo nodaļas virsrakstu, grāmatas pozīciju utt., skatītāja iestatījumu sadaļā: guilabel: `Galvenes un kājenes`.

en: More advanced customization can be achieved by the :guilabel:`Styles` settings. Here you can specify a background image to display under the text and also a stylesheet you can set that will be applied to every book. Using it you can do things like change paragraph styles, text justification, etc.  For examples of custom stylesheets used by calibre's users, see `the forums <https://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=51500>`_.
lv: Labāku pielāgošanu var panākt, izmantojot: guilabel: `Stili` iestatījumus. Šeit jūs varat norādīt fona attēlu, kas tiek parādīts zem teksta, kā arī iestatīt stila lapu, kas tiks piemērota katrai grāmatai. Izmantojot to, jūs varat darīt, piemēram, mainīt rindkopu stilus, teksta pamatojumu utt. Calibre lietotāji izmantoto pielāgoto stila lapu piemērus sk. Forumos <https://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=51500 > `_.

en: Dictionary lookup
lv: Meklēšana vārdnīcā

en: Copying text and images
lv: Teksta un attēlu kopēšana

en: You can select text and images by dragging the content with your mouse and then right clicking and selecting :guilabel:`Copy` to copy to the clipboard.  The copied material can be pasted into another application as plain text and images.
lv: Tekstu un attēlus var atlasīt, velkot saturu ar peli un pēc tam ar peles labo pogu klikšķinot un atlasot: guilabel: `Kopēt`, lai kopētu uz starpliktuvi. Kopēto materiālu var ielīmēt citā programmā kā vienkāršu tekstu un attēlus.

en: Zooming in on images
lv: Attēlu tuvināšana

en: Keyboard shortcuts
lv: Klaviatūras saīsnes

en: Scroll to the beginning of the book
lv: Ritiniet līdz grāmatas sākumam

en: Scroll to the end of the book
lv: Ritiniet līdz grāmatas beigām

en: Scroll backwards, smoothly in flow mode and by screen fulls in paged mode
lv: Vienmērīgi ritiniet atpakaļ plūsmas režīmā un ar pilnekrānu lappušu režīmā

en: Scroll forwards, smoothly in flow mode and by screen fulls in paged mode
lv: Vienmērīgi ritiniet uz priekšu plūsmas režīmā un pilnekrānu - lappušu režīmā

en: Scroll leftwards by a little in flow mode and by a page in paged mode
lv: Ritiniet nedaudz pa kreisi plūsmas režīmā un lapu lapas režīmā

en: Scroll rightwards by a little in flow mode and by a page in paged mode
lv: Ritiniet nedaudz pa labi plūsmas režīmā un lapu, lapas režīmā

en: Scroll backwards by screen-fulls
lv: Ritināt atpakaļ pilniem ekrāniem

en: Scroll forwards by screen-fulls
lv: Ritināt uz priekšu pilniem ekrāniem

en: Scroll to the previous section
lv: Ritināt uz iepriekšējo nodaļu

en: Scroll to the next section
lv: Ritināt uz nākošo nodaļu

en: Back
lv: Atpakaļ

en: Forward
lv: Uz priekšu

en: Copy to clipboard
lv: Kopēt uz starpliktuvi

en: Start search
lv: Sākt meklēšanu

en: Find next
lv: Atrast nākošo

en: Find previous
lv: Atrast iepriekšējo

en: Increase font size
lv: Palielināt fonta izmēru

en: Decrease font size
lv: Samazināt  fonta izmēru

en: Increase number of pages per screen
lv: Palielināt lappušu skaitu ekrānā

en: Decrease number of pages per screen
lv: Samazināt lappušu skaitu ekrānā

en: Make number of pages per screen automatic
lv: Automātiski iestatīt lappušu skaitu ekrānā

en: Toggle full screen
lv: Pārslēgt uz pilnekrānu

en: Toggle between Paged mode and Flow mode for text layout
lv: Pārslēgt teksta izkārtojumu starp Lapas un Plūsmas režīmu

en: Toggle the scrollbar
lv: Pārslēgt ritjoslu

en: Toggle the Reference mode
lv: Pārslēgt atsauces režīmu

en: Show/hide bookmarks
lv: Rādīt/slēpt grāmatzīmes

en: Show the book metadata
lv: Rādīt grāmatas metadatus

en: Reload book
lv: Pārlādēt grāmatu

en: Alter the current selection forward by a word
lv: Mainīt pašreizējo atlasi uz priekšu ar vārdu

en: Alter the current selection backwards by a word
lv: Mainīt pašreizējo atlasi atpakaļ ar vārdu

en: Select all
lv: Atlasīt visas

en: Go to a specified book location or position
lv: Dodieties uz norādīto grāmatas vietu vai pozīciju

en: Toggle auto-scroll
lv: Pārslēgt auto ritināšanu

en: Auto scroll faster
lv: Ātra automātiska ritināšana

en: Auto scroll slower
lv: Lēna automātiska ritināšana

en: Show/hide Inspector
lv: Rādīt/slēpt inspektoru

en: Show/hide the word lookup panel
lv: Rādīt/slēpt vārdu meklēšanas paneli

en: Quit
lv: Iziet

en: Print book to PDF
lv: Drukāt grāmatu PDF

en: Toggle the toolbar
lv: Pārslēgt rīkjoslu

en: Toggle the highlights panel
lv: Pārslēgt izcelšanas paneli

en: Edit this book
lv: Rediģēt šo grāmatu

en: Non re-flowable content
lv: Nepārplūstošs saturs
