calibre - en to mr translation catalogue (9 entries)

en: Contents
mr: अनुक्रमणिका

en: The icon for this plugin
mr: या प्लगइनसाठीचे आयकन

en: A text file with information about the plugin
mr: प्लगइन संबंधी माहिती असणारी मजकूर फाईल

en: Now let's look at the code.
mr: आता कोड पाहू या.

en: Edit book plugins
mr: पुस्तक प्लगइन संपादित करा

en: Adding translations to your plugin
mr: आपल्या प्लगइनसाठी भाषांतर जोडणे

en: The plugin API
mr: प्लगइन API

en: More plugin examples
mr: अधिक प्लगइनची उदाहरणे

en: Sharing your plugins with others
mr: आपले प्लगइन इतरांशी शेअर करणे
