calibre - en to mr translation catalogue (10 entries)

en: The calibre Content server
mr: कॅलिबर सामग्री सर्व्हर

en: Contents
mr: अनुक्रमणिका

en: The server interface
mr: सर्व्हरचा इंटरफेस

en: The book list
mr: पुस्तकांची यादी

en: The book viewer
mr: पुस्तक दृश्यक

en: Browser support
mr: ब्राउझर समर्थन

en: Using a full virtual host
mr: पूर्णपणे आभासी होस्ट वापरणे

en: Or, for Apache::
mr: किंवा, आपाचेसाठी::

en: Now run::
mr: आता हे चालवा::

en: to start the server. Check its status with::
mr: सर्व्हर सुरू करायला. याने स्थिती तपासा::
