calibre - en to mr translation catalogue (6 entries)

en: XPath tutorial
mr: XPath ट्यूटोरियल

en: Contents
mr: अनुक्रमणिका

en: Selecting by tag name
mr: टॅगच्या नावाने निवडा

en: Sample e-book
mr: नमुना ई-पुस्तक

en: XPath built-in functions
mr: XPath अंतर्गत कार्य

en: The name of the current tag.
mr: वर्तमान टॅगचे नाव.
