calibre - en to ms translation catalogue (11 entries)

en: Customizing calibre
ms: Penyesuaian calibre.

en: Environment variables
ms: Pembolehubah persekitaran

en: ``CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH`` - allows you to specify the full path to metadata.db. Using this variable you can have metadata.db be in a location other than the library folder. Useful if your library folder is on a networked drive that does not support file locking.
ms: ``CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH`` - membolehkan anda nyatakan laluan penuh ke metadata.db. Dengan menggunakan pembolehubah ini anda boleh pastikan metadata.db berada di lokasi lain selain dari folder pustaka. Berguna jika folder pustaka anda berada pada pemacu rangkaian yang tidak menyokong penguncian fail.

en: ``SYSFS_PATH`` - Use if sysfs is mounted somewhere other than /sys
ms: ``SYSFS_PATH`` - Guna jika sysfs dilekap selain dari /sys

en: Tweaks
ms: Pulas

en: Tweaks are small changes that you can specify to control various aspects of calibre's behavior. You can change them by going to Preferences->Advanced->Tweaks. The default values for the tweaks are reproduced below
ms: Tweak adalah perubahan kecil yang mana anda boleh tentukan untuk mengawal pelbagai aspek kelakuan calibre. Pergi ke Keutamaan->Lanjutan->Tweak. Nilai lalai untuk tweaks seperti berikut

en: Overriding icons, templates, et cetera
ms: Membatalkan ikon, templat, dan lain-lain

en: Creating your own icon theme for calibre
ms: Mencipta tema ikon anda sendiri untuk calibre

en: Customizing calibre with plugins
ms: Menyuaikan calibre dengan pemalam

en: calibre has a very modular design. Almost all functionality in calibre comes in the form of plugins. Plugins are used for conversion, for downloading news (though these are called recipes), for various components of the user interface, to connect to different devices, to process files when adding them to calibre and so on. You can get a complete list of all the built-in plugins in calibre by going to :guilabel:`Preferences->Advanced->Plugins`.
ms: calibre mempunyai reka bentuk yang sangat modular. Hampir semua kefungsian dalam calibre berasal dalam bentuk pemalam. Pemalam digunakan untuk pertukaran format, untuk memuat turun berita (dikenali sebagai resepi), untuk pelbagai komponen antaramuka pengguna, untuk sambung ke peranti yang berbeza, untuk proses fail bila menambahnya ke calibre dan seterusnya. Anda boleh dapatkan senarai semua pemalam terbina-dalam di dalam calibre dengan pergi ke :guilabel:`Keutamaan->Lanjutan->Pemalam`.

en: You can write your own plugins to customize and extend the behavior of calibre. The plugin architecture in calibre is very simple, see the tutorial :ref:`pluginstutorial`.
ms: Anda boleh menulis pemalam anda sendiri untuk suaikan dan tambah baik kelakuan calibre. Seni bina pemalam di dalam calibre adalah sangat mudah, sila rujuk tutorial
