calibre - en to ms translation catalogue (23 entries)

en: Editing e-books
ms: Menyunting e-buku

en: You can use this editor by right clicking on any book in calibre and selecting :guilabel:`Edit book`.
ms: Anda boleh guna penyunting ini dengan mengklik-kanan pada mana-mana buku di dalam calibre kemudian memilih :guilabel:`Sunting buku`.

en: Contents
ms: Kandungan

en: Basic workflow
ms: Aliran kerja asas

en: That is the basic work flow for editing books -- Open a file, make changes, preview and save. The rest of this manual will discuss the various tools and features present to allow you to perform specific tasks efficiently.
ms: Itulah aliran kerja asas untuk penyuntingan buku -- Buka satu fail, buat perubahan pada buku tersebut, pratonton dan simpan. Selebihnya panduan ini akan membincangkan pelbagai jenis alatan dan fitur yang ada supaya anda dapat membuat tugasan tertentu dengan efisyen.

en: You can perform many actions on individual files, by right clicking them.
ms: Anda boleh membuat banyak tindakan pada sesebuah fail, dengan mengklik kanan padanya.

en: Renaming files
ms: Menamakan semula fail

en: You can rename an individual file by right clicking it and selecting :guilabel:`Rename`. Renaming a file automatically updates all links and references to it throughout the book. So all you have to do is provide the new name, calibre will take care of the rest.
ms: Anda boleh menamakan semula sesebuah fail dengan mengklik-kanan padanya dan pilih :guilabel:`Nama Semula`. Menamakan semula fail secara automatik akan kemaskinikan semua pautan dan rujukan pada buku tersebut. Oleh itu, anda perlu berikan nama baharu, calibre seterusnya menguruskan kerja-kerja berikutnya.

en: Saved searches
ms: Gelintar tersimpan

en: Embedding referenced fonts
ms: Membenamkan fon rujukan

en: Subsetting embedded fonts
ms: Subsetkan fon terbenam

en: Smartening punctuation
ms: Memintarkan tanda baca

en: Removing unused CSS rules
ms: Membuang peraturan CSS yang tidak digunakan

en: Checkpoints
ms: Titik semak

en: The text inside bold, italic and heading tags is made bold/italic
ms: Teks di dalam tag tebal, condong dan pengepala menjadi tebal/condong

en: Invalid HTML is highlighted with a red underline
ms: HTML tidak sah disorot dengan garis bawah berwarna merah

en: CSS embedded inside ``<style>`` tags is highlighted
ms: CSS terbenam di dalam tag ``<style>`` disorotkan

en: Special characters that can be hard to distinguish such as non-breaking spaces, different types of hyphens, etc. are highlighted.
ms: Aksara khas adalah sukar dikenalpasti seperti jarak, pelbagai jenis sempang, dan lain-lain akan disorotkan.

en: Links to other files in ``<a>`` tags, ``<img>`` and ``<link>`` tags all have the filenames highlighted. If the filename they point to does not exist, the filename is marked with a red underline.
ms: Pautan ke fail lain dalam tag ``<a>`` , ``<img>`` dan ``<link>`` semuanya mempunyai nama fail tersorot. Jika nama fail yang ia tujukan tidak wujud, nama fail ditanda dengan garis bawah berwarna merah.

en: Context sensitive help
ms: Bantuan peka konteks

en: You can right click on an HTML tag name or a CSS property name to get help for that tag or property.
ms: Anda boleh klik kanan pada nama tag HTML atau nama sifat CSS untuk dapatkan bantuan berkenaan tag atau sifat tersebut.

en: Auto-complete
ms: Auto-lengkap

en: Snippets
ms: Snippet
