calibre - en to pl translation catalogue (17 entries)

en: Virtual libraries
pl: Wirtualne biblioteki

en: Creating Virtual libraries
pl: Tworzenie wirtualnych bibliotek

en: The Create Virtual library dialog has been filled in for you. Click OK and you will see that a new Virtual library has been created, and automatically switched to, that displays only the books by the selected author. As far as calibre is concerned, it is as if your library contains only the books by the selected author.
pl: Okno dialogowe Utwórz bibliotekę wirtualną zostało wypełnione za Ciebie. Kliknij OK, a zobaczysz, że nowa wirtualna biblioteka została utworzona i automatycznie przełączona, która wyświetla tylko książki wybranego autora. Jeśli chodzi o calibre, to tak, jakby twoja biblioteka zawierała tylko książki wybranego autora.

en: Examples of useful Virtual libraries
pl: Przykłady przydatnych wirtualnych bibliotek

en: Books added to calibre in the last day::
pl: Książki dodane wczoraj::

en: Books added to calibre in the last month::
pl: Książki dodane w ostatnim miesiącu::

en: Books with a rating of 5 stars::
pl: Książki z oceną 5 gwiazdek::

en: Books with a rating of at least 4 stars::
pl: Książki z oceną co najmniej 4 gwiazdki::

en: Books with no rating::
pl: Książki bez oceny::

en: Periodicals downloaded by the Fetch News function in calibre::
pl: Periodyki pobrane przez calibre za pomocą funkcji pobierania wiadomości

en: Books with no tags::
pl: Książki bez etykiet::

en: Books with no covers::
pl: Książki bez okładek::

en: Working with Virtual libraries
pl: Posługiwanie się wirtualnymi bibliotekami

en: You can edit a previously created Virtual library or remove it, by clicking the :guilabel:`Virtual library` and choosing the appropriate action.
pl: Możesz edytować wcześniej utworzoną bibliotekę wirtualną lub ją usunąć, klikając :guilabel:`Biblioteka wirtualna` i wybierając odpowiednią akcję.

en: You can display all available Virtual libraries as tabs above the book list. This is particularly handy if you like switching between Virtual libraries very often. Click the :guilabel:`Virtual library` button and select :guilabel:`Show Virtual libraries as tabs`. You can re-arrange the tabs by drag and drop and close ones you do not want to see. Closed tabs can be restored by right-clicking on the tab bar.
pl: Możesz wyświetlić wszystkie dostępne biblioteki wirtualne jako zakładki nad listą książek. Jest to szczególnie przydatne, jeśli lubisz bardzo często przełączać się między bibliotekami wirtualnymi. Kliknij przycisk :guilabel:`Biblioteka wirtualna` i wybierz :guilabel:`Pokaż biblioteki wirtualne jako zakładki`. Możesz zmienić kolejność kart, przeciągając i upuszczając i zamykając te, których nie chcesz widzieć. Zamknięte karty można przywrócić, klikając prawym przyciskiem myszy pasek kart.

en: Using Virtual libraries in searches
pl: Korzystanie z wirtualnych bibliotek w wyszukiwaniu

en: Using additional restrictions
pl: Dodatkowe ograniczenia
