calibre - en to pl translation catalogue (38 entries)

en: Editing e-books
pl: Edycja e-booków

en: The Edit book tool
pl: Narzędzie do edycji książki

en: Contents
pl: Spis treści

en: The File browser
pl: Przeglądarka plików

en: The File browser showing files in the book
pl: Przeglądarka plików wyświetlająca pliki w książce

en: You can perform many actions on individual files, by right clicking them.
pl: Możesz wykonać wiele czynności na pojedynczych plikach, klikając je prawym przyciskiem myszy.

en: Renaming files
pl: Zmiana nazwy plików

en: Merging files
pl: Łączenie plików

en: Changing text file order
pl: Zmiana kolejności plików tekstowych

en: Marking the cover
pl: Oznaczanie okładki

en: Deleting files
pl: Usuwanie plików

en: Exporting files
pl: Eksportowanie plików

en: Adding new images/fonts/etc. or creating new blank files
pl: Dodawanie nowych obrazów/czcionek/itp. lub tworzenie nowych pustych plików

en: You can also import multiple files into the book at once using File->Import files into book.
pl: Można również zaimportować do książki wiele plików jednocześnie, używając polecenia Plik->Importuj pliki do książki.

en: Replacing files
pl: Podmiana plików

en: Linking stylesheets to HTML files efficiently
pl: Efektywne łączenie arkuszy stylów z plikami HTML

en: Search & replace
pl: Wyszukaj i zastąp

en: Saved searches
pl: Zapisane wyszukiwania

en: Function mode
pl: Tryb funkcji

en: Search ignoring HTML tags
pl: Szukaj ignorując znaczniki HTML

en: Automated tools
pl: Narzędzia automatyczne

en: Editing the Table of Contents
pl: Edycja spisu treści

en: The Edit Table of Contents tool
pl: Narzędzie Edytuj spis treści

en: The Edit Table of Contents tool, how to change the location an entry points to
pl: Narzędzie Edytuj spis treści, jak zmienić lokalizację, do której wskazuje wejście

en: Checking the book
pl: Sprawdzanie książki

en: The Check book tool
pl: Narzędzie Sprawdzanie książki

en: Some of the checks performed are:
pl: Niektóre z przeprowadzanych kontroli to:

en: Embedding referenced fonts
pl: Osadzanie użytych czcionek

en: Subsetting embedded fonts
pl: Redukowanie osadzonych czcionek

en: Smartening punctuation
pl: Inteligentna interpunkcja

en: Removing unused CSS rules
pl: Usuwanie nieużywanych stylów

en: Checkpoints
pl: Punkty kontrolne

en: Adding new dictionaries
pl: Dodanie nowych słowników

en: Downloading external resources
pl: Pobieranie zasobów zewnętrznych

en: Auto-complete
pl: Autouzupełnianie

en: Note that unlike most other completion systems, the editor's completion system uses subsequence matching. This means that you can type just two or three letters from anywhere in the filename to complete the filename. For example, say you want the filename ``../images/arrow1.png``, you can simply type ``ia1`` and press :kbd:`Tab` to complete the filename. When searching for matches, the completion system prioritizes letters that are at the start of a word, or immediately after a path separator. Once you get used to this system, you will find it saves you a lot of time and effort.
pl: Należy zauważyć, że w przeciwieństwie do większości innych systemów uzupełniania, system uzupełniania edytora używa dopasowywania podsekwencji. Oznacza to, że możesz wpisać tylko dwie lub trzy litery z dowolnego miejsca w nazwie pliku, aby dokończyć nazwę pliku. Na przykład, powiedzmy, że chcesz nazwę pliku ``../images/arrow1.png``, możesz po prostu wpisać ``ia1`` i nacisnąć :kbd:`Tab`, aby dokończyć nazwę pliku. Podczas wyszukiwania dopasowań system uzupełniania priorytetowo traktuje litery, które znajdują się na początku słowa lub bezpośrednio po separatorze ścieżki. Gdy przyzwyczaisz się do tego systemu, przekonasz się, że oszczędza on dużo czasu i wysiłku.

en: Snippets
pl: Wstawki

en: The calibre E-book editor supports *snippets*. A snippet is a piece of text that is either re-used often or contains a lot of redundant text. The editor allows you to insert a snippet with only a few key strokes. The snippets are very powerful, with many features, such as placeholders you can jump between, automatic mirroring of repeated text and so on. For more information, see :doc:`snippets`.
pl: Edytor e-booków calibre obsługuje *fragmenty*. Fragment to fragment tekstu, który jest często używany ponownie lub zawiera dużo powtarzającego się tekstu. Edytor pozwala wstawić fragment za pomocą zaledwie kilku naciśnięć klawiszy. Fragmenty są bardzo wydajne i mają wiele funkcji, takich jak symbole zastępcze, między którymi można przeskakiwać, automatyczne odzwierciedlanie powtarzanego tekstu itd. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz :doc:`snippets`.
