calibre - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: API documentation for the e-book editing tools
pl: Dokumentacja API narzędzi do edytowania książek

en: Parameters
pl: Parametry

en: If False, links are not replaced in the OPF file.
pl: Jeśli fałsz, linki nie są zastąpione w pliku OPF.

en: Managing covers
pl: Zarządzanie okładkami

en: Working with CSS
pl: Praca z CSS

en: Working with the Table of Contents
pl: Praca ze spisem treści

en: Edit book tool
pl: Edytor książek

en: The main window of the user interface
pl: Główne okno

en: Mark the book as having been modified
pl: Oznacz książkę jako zmodyfikowaną
