calibre - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Setting up a calibre development environment
pl: Konfigurowanie środowiska programistycznego dla calibre

en: Contents
pl: Spis treści

en: To update a branch to the latest code, use the command::
pl: Aby zaktualizować gałąź ostatniego kodu, użyj komendy:

en: In a Terminal do::
pl: W terminalu::

en: Create a plain text file::
pl: Stwórz zwykły plik tekstowy

en: Once you have done this, run::
pl: Jeśli to zrobiłeś, uruchom:

en: Debugging tips
pl: Wskazówki debugowania

en: Using calibre in your projects
pl: Używanie calibre w twoich projektach
