calibre - en to sk translation catalogue (9 entries)

en: Editing e-books
sk: Upravovanie e-kníh

en: To merge multiple files together, select them by holding the :kbd:`Ctrl` key and clicking on them (make sure you only select files of one type, either all HTML files or all CSS files and so on). Then right click and select merge. That's all, calibre will merge the files, automatically taking care of migrating all links and references to the merged files. Note that merging files can sometimes cause text styling to change, since the individual files could have used different stylesheets.
sk: Ak chcete zlúčiť viacero súborov, vyberte ich tak, že podržíte  :kbd:`Ctrl` klávesu a kliknete na ne (uistite sa, že vyberáte len súbory jedného typu, či už všetky súbory HTML, všetky súbory CSS atď.). Potom kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť zlúčiť. To je všetko, Calibre súbory zlúči a automaticky sa postará o presun všetkých odkazov a referencií do zlúčených súborov. Upozorňujeme, že zlúčenie súborov môže niekedy spôsobiť zmenu štýlu textu, keďže jednotlivé súbory mohli používať rôzne štýly.

en: Linking stylesheets to HTML files efficiently
sk: Efektívne pripojenie stylesheetov s HTML súbormi

en: As a convenience, you can select multiple HTML files in the File browser, right click and choose Link stylesheets to have calibre automatically insert the <link> tags for those stylesheets into all the selected HTML files.
sk: Pre väčšie pohodlie môžete v Prehliadači súborov vybrať viacero súborov HTML, kliknúť pravým tlačidlom myši a zvoliť možnosť Pripojiť šablóny štýlov, čím Calibre automaticky vloží <link> tagy pre tieto šablóny štýly do všetkých vybraných súborov HTML.

en: Search & replace
sk: Hľadať & nahradiť

en: Saved searches
sk: Uložené hľadania

en: Inserting an inline Table of Contents
sk: Vkladanie vnoreného Obsahu

en: Miscellaneous tools
sk: Rôzne nástroje

en: When editing an e-book, one of the most tedious tasks is creating links to other files inside the book, or to CSS stylesheets, or images. You have to figure out the correct filename and relative path to the file. The editor has auto-complete to make that easier.
sk: Pri úprave e‑knihy patrí medzi najotravnejšie úlohy vytváranie odkazov na ostatné súbory v knihe, na CSS štýly alebo obrázky. Musíte si zistiť správny názov súboru a relatívnu cestu k nemu. Editor disponuje funkciou automatického dokončovania, ktorá vám tento úkon uľahčí.
